Fungicidi u strnim žitaricama

Evo ja cu da isprobam i jednu i drugu kombinaciju. Imam 4 njive na 2 će ići bez regulatora sa 10kg/ha urea a na 2 će se dodati i regulator. Sve su jedna pored druge i videću šta će ispasti.

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
 
A sto mislis da je kasno? Cerone moze do zastavicara. A i psenice su jos niske bar kod nas. Ako dozvoli vreme ja bih u subotu uradio kompletan tretman. A poslusacu vas pa cu ici bez uree.
 
Ne znam kolike su psenice kod vas,ali ja sam prosle godine prskao neke psenice koje su bile manje nego sad,pa su mi polegle. Cerone je dobro sredstvo i kad se kaze da moze do zastavicara,to znaci da ne steti usevu,ali moje misljenje je da nema efekta u vecoj psenici. 4 godine radim regulator,radio sam Cerone i Modus i mislim da sa Modusom ima sanse i vecoj psenici.

- - - - - - - - - -

Sto se tice folijarne prihrane,nama su govorili da je ne radimo zajedno sa fungicidom,da ne bi smanjilo dejstvo fungicida.
 
Planiram od nedelje malo prihrane preko lista sa ureom.Da li je puno 25 kg na 1 ha(300 l vode) i da li smeta urei ako stoji par dana rasopljena u kanti sa vodom?
 
Obziron na stanje,kondiciju i kolicinu vlage u psenicama mislim da nam regulator rasta ove godine uopste nije potreban.
 
Tako sam i ja msl da ne treba. A jedne god kad su udarile kise ona otisla preko metar i kad je bio u klasu udarila kisa s vetrom i polegla. Od tada ga prskam regulatorom. Probao i Modus i Cerone i oba odradjuju dobro posao. Dakle sad isto cu uradi pa posle cemo videti
 
Da li je neko radio prvi tretman psenice sa Nomadom? Ja sam radio prvi tretman sa njim 10.03 danas odem u obilazak,stanje se pogorsalo,psenici poceli da zute vrhovi,i po listu ima znatno vise pegavosti nego u trenutku kada je radjen tretman.
 
Auuu Maticu ne znam...Kad sam video toliko sam bio sokiran da sam zaboravio slikati... Ako se situacija ne ponovi prskalica ce morati ponovo raditi!
 
Dali je neko koristio BIOGENESIS preparate, ima neki flamingo 150g difenokonazola i 150g propikonazola a cena smesna 2900 din. u principu isto kao RIAS, samo sto je 2,5 puta jefniniji!!!
 
Nazad
Vrh