Fungicidi u strnim žitaricama

Prvi put presing a za drugi tretman duett ultra i fastak proverena kombinacija već par godina ," TIM KOJI POBEĐUJE NETREBA MENJATI " . Za oba tretmana 5 kg ureje po jutru pomešano sa fungicidima .
 
Aha i kakva je situacija,jel usr'o motku il' opravdava cenu?

Čuj usro ! Ma zasro skroz......:haha:

Imao sam posejan apač i NS 40, prvi tretman nisam uopšte radio a za drugi sam koristio cello i to sticajem okolnosti jer je duet već bio "razgrabljen" sa rafova. Cena je bila oko 16500din za 5 lit. i sasvim opravdava uložena sredstva.
 
Ljudi,potrebna mi je pomoc.Moze li mi neko iz Vojvodine dati broj neke apoteke ili zadruge ili gde vec vi nabavljate,u kojoj bih mogao da nabavim BASF peparate (lancelot,duett ultra i fastac) po najnizoj ceni?Ovde u Negotinu se ne moze naci skoro nista od njih,a i sto moze je papreno.Evo samo da navedem primer, BAYER-ov Sekator je od 2700 din pa navise po hektaru.
 
Idi do Panceva tu imas nekoliko apoteka i dosta su konkurentne sa cenama. Ja sam uzimao ponesto u Agrini u Pancevu i na male kolicine su imali ok cene. Imaju sve od BASF, Bayer, Syngente itd.
 
Ljudi,potrebna mi je pomoc.Moze li mi neko iz Vojvodine dati broj neke apoteke ili zadruge ili gde vec vi nabavljate,u kojoj bih mogao da nabavim BASF peparate (lancelot,duett ultra i fastac) po najnizoj ceni?Ovde u Negotinu se ne moze naci skoro nista od njih,a i sto moze je papreno.Evo samo da navedem primer, BAYER-ov Sekator je od 2700 din pa navise po hektaru.
Poljoapoteka Hemoslavija http://www.hemoslavija.co.rs/ , Poljoapoteka Čardak Partizanska 44, 21000 Novi Sad Telefon: 021/6339-936, STR RODIĆ Dobrovoljačka 36 21480 Srbobran Tel: (021) 732 405
 
Meni je ta tvoja ponuda preskupa...
Mislim da vise nego u pola cene mozes da odradis prvu zastitu...
A za 1/4 manje cene da odradis sa paketom falcon/sekator.
 
Sekator je preskup. Falkon se dobro pokazao prosle godine u ogledima, mada ja planiram sa Syngentom da radim. Sa njima sa jako zadovoljan u svakom usevu.
 
Prosle godine sam radio Acantom,falconom i Riza ....Znam da je preskup secator ali posle njega i strnjika ostaje cista,znaci on ide sigurno samo da se odlucim sta od fungicida a da se uklopim u cenu,jer imam skoro 30Ha ...
 
Kod mene za pšenicu sve spremljeno:
I. tretman Artea + Tezis + Cycocell
II. tretman Caramba + Bonaca
III. tretman Amistar
insekticid po potrebi
 
Nazad
Vrh