Fungicidi u strnim žitaricama

A šta ćemo sa karencom kod fungicida? Uglavnom je karenca od 42 dana, ako budemo prskali oko 1.06 kad ćemo vrći?
 
Jel moze Falkon sada u klasanju,imam jednu parcelu prskana je dva puta insekticidima,pre desetak dana fastakom ali kada sam juce obisao video sam da ima malo simptoma bolesti ali najvise me brine parcela sa kojom se granici moja ona je skroz uzutela za 10dana,ja moram moju da oprskam najdalje u utorak nesmem da cekam,ona je skoro klasala mislim da bi mogao Falkon,zastitar mi je nudio Sekvencu i ako nije registrovana za psenicu probao sam na jednoj parceli i uspesno je.
 
kod mene BC matea isklasala prije ovih kiša i danas sam prinijetio da ima pokoji zastavičar bolestan,zahvatilo je 1/3 lista.Čime sad da je tretiram,ima sam namjeru Amisterom ili prosarom da radima ali me danas agronom ubjeđuje da je kasno jer je iscvjetala.Čime da je radim da suzbijem bolest.
 
Poslednja izmena:
Nov sam na ovoj temi pa ne zamerite :)
Pitanje koje imam je: Čime suzbiti svetlo zelenog crva/gusenicu na listovima pšenice? Dug je 5-6mm a širok oko 1-2mm. Ustvari šta je to čudo?
Puno hvala
 
Nov sam na ovoj temi pa ne zamerite :)
Pitanje koje imam je: Čime suzbiti svetlo zelenog crva/gusenicu na listovima pšenice? Dug je 5-6mm a širok oko 1-2mm. Ustvari šta je to čudo?
Puno hvala
Ma bilo koji jeftiniji insekticid uzmi Furi,Decis itd. ima da ih otrese ko slinu,a ujedno ces zastititi psenicu i od leme.E sada sta taj crv radi psenici neznam nisam imao prilike da ga vidim ali javice se vec neko ko je upoznat sa time!
 
Sve je to ok,zastita sada,ali imajte na umu da mora proci 42 dana od primene preparata,hocu reci ako budu radili analizu zrna na prisustvo rezidula fungicida u zetvi (verovatno hoce,takva je godina),bice belaja,mislite o tome...
 
Evo jedan zanimljiv ogled fungicida!!!
Na strani 6 se vide preparati podeljeni po akt. mat. pa se i neki naši mogu uporediti!
U svakom slučaju ovde najvise forsiraju carboxamide ( valjda ce nam neko to ovde lepse objasniti ) poput adexar, aviator, champion ... Al jbg toga kod nas nema! Neko je već postavljao video od adexara mislim paorpaor!

http://www.smul.sachsen.de/lfulg/download/Nachlese_Getreide_F.pdf


Gogi
 
Nece biti problema dogodine kao ove sto se tice bolesti,al opet treba prskati radi preventive,bez tog nema vise sigurnih i dobrih prinosa,posto zbog cena moramo juriti prinos da bi bilo iole koji dinar,
 
Koji fungicid planirate primeniti preventivno ove sezone i to kad? ((naravno da sve zavisi od vremenskih prilika, ali za kad planirate...))
 
Prva tura kad krene zastavičar : Falkon, Maton, Cyclocel

Druga tura pred cvetanje : Duett Ultra/Prossaro/Amistar

Insekticid Faskak po potrebi!
Dali ga smem u ove dve navedene ture mesati?


Gogi
 
Sta je jos od stranih preporučljivo za prvu turu?
Ove godine smo radili sa cabrio top ali nisam nesto oduševljen!

Gogi
 
Prva tura Acanto, druga Duet. Herbicid Laren, insekticid sta nadjem jer sve radi radnju dobro.

@gogi
Vantex, Nurel
 
Nazad
Vrh