Fungicidi u strnim žitaricama

Falkon je najbolji posto ima 3 akt.mat.,mada ni ostali nisu losi,mozes Cycocel i ranije primeniti,tjs samo njega,odma cim napipas jedno kolence,tu je i drugo,on trpi i nize temperature....Insekticid je pozeljan i prvi i drugi put posto viruse vecinom prenose insekti,a i nije to neka investicija.
 
Mislio sam na fungizid, iskekticid nije problem!

Bilo bi lepo za sve da neko naučen okači listu svih fungicida po podeli za prvu i za drugu turu!


Gogi
 
Vecina fungicida sluzi i za jednu i za drugu turu, mada ima izuzetaka.

@gogi
Drzi se Syngente, Bayer i DuPont-a. Sve je dobro.
 
Ili BASF!

To i radim isto tako i herbicide za kukuruz i suncokret!

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari ;)


Gogi
 
Pisalo se dosta u ovoj temi,za prvi put ima skuplja i jeftinija varijanta,za drugi put za mene nema igranja i tu samo pravi preparati Duett,Amistar,Prosaro,Sfera i sad izlazi neki novi Bayerov preparat mislim da je mesavina Falkona i Duett-a.
 
Ima Syngenta Seguris, samo kod nas jos nije registrovan. Kad se pojavi napravice nov standard u zastiti psenice.
 
Za drugu zaštitu Duet Ultra sigurno, radi posao kako Bog zapoveda. Za prvu svake godine sam koristio drugo, ove godine planiram Falkon. Naravno insekticid u svakoj turi...
 
Za 1l su cene,a ako su za isti proizvod razlicite cene to je zbog pakovanja.Manje pakovanje=veca cena.
 
Ima Syngenta Seguris, samo kod nas jos nije registrovan. Kad se pojavi napravice nov standard u zastiti psenice.

Seguris u nemackoj vec kreće u drugom obliku u prodaju!
Naime radi se o Seguris Opti, a to je mesavina segurisa i amistar opti!


79261da7fd5e4884f0046968365ab7d9.jpg


Ali su i cena zestoke


Gogi
 
Cello stvarno obećava jer ima tri jako dobre akt mat!
Jedino me zabrinjava što ga preporučuju za faze od 30-65 tj za sve!
Jedino što ga ide 1,25 l /Ha

Gogi
 
Nazad
Vrh