Fungicidi u strnim žitaricama

Evo par slika pre jedno 3-4 nedelje kad smo radili drugu zastitu:
140520131045.jpg

140520131046.jpg

140520131047.jpg
 
napalo mi zito neka bolest klasa kazu da se zove fuzarioza klasa.vlat pocinje od gore da beli pomalo.
prskao sam sa 'AMISTAR EXTRA'- 0.7 l /ha.da li cu sa Amistarom da zaustavim fuzariozu ili necu?
sreo sam jednog coveka on mi kaze da uz Amistar treba da se dodas neki preparat da bi ucinak bio 100 %!Kao slaba je doza ako se ide samo sa Amistarom.sta vi mislite i da li je neko prskao kao i ja samo sa Amistarom za fuzariozu klasa?!
fuzarioza klasa se prska od zavrsetka klasanja pa najkasnije do pocetka cvetanja zitarice,Amistar je odlican fungicid i registovan je za Palez klasa pored ostalih bolesti i sto je najvaznije deluje i kurativno tj. zaustavlja sirenje bolesti ukoliko postoji,moga si koristiti i Basf-ov Duett Ultra mozda je jeftiniji
 
jedno pitanje nov sam na forumu pa me interesuje zastita od fusariuma psenice. U poljo. apoteci su mi uvalili Acanto plus
za drugi tretman za zastitu klasa fusariozu ,a citam ovde na postovima da on ne stiti klas.prvi tretman je uradjen 15.04.2013 bumperom p490 a drugi sam odradio na samom pocetku cvetanja sa acantom i insekticidom fury.nisam primetio susenje
klasa mada ima po koji da se beli.mislim da posle ovih obilnih kisa i niskih temp.bice fusariuma ima li neki preparat da se udje i odradi i treca zastita ,ili je kasno?
 
jedno pitanje nov sam na forumu pa me interesuje zastita od fusariuma psenice. U poljo. apoteci su mi uvalili Acanto plus
za drugi tretman za zastitu klasa fusariozu ,a citam ovde na postovima da on ne stiti klas.prvi tretman je uradjen 15.04.2013 bumperom p490 a drugi sam odradio na samom pocetku cvetanja sa acantom i insekticidom fury.nisam primetio susenje
klasa mada ima po koji da se beli.mislim da posle ovih obilnih kisa i niskih temp.bice fusariuma ima li neki preparat da se udje i odradi i treca zastita ,ili je kasno?

Ako si prskao Acant-om na pocetku cvetanja on je registovan za Fusarium spp. tj.za fuzariozu klasa te si sa te strane miran,jedino je preoblem sto si ga mesao sa Fury-jem posto ima ogranicenje mesanja sa insekticidima iz grupe Piretroida u fazi klasanja a Fury je iz te grupe.E sad sta konkretno znaci ogranicenje mesanja,verovatno se smanjuje dejstvo neke od aktivnih materija.Prati kakva je situacija sa psenicom ovih dana kada prodje kisa,obrati paznju na insekte i na izbeljivanje klasa zbog pojave tripsa na psenici,ako bude bilo potrebe mozes da odradis tretman Duett-om Ultra,Basf-ovim fungicidom
 
Ako si prskao Acant-om na pocetku cvetanja on je registovan za Fusarium spp. tj.za fuzariozu klasa te si sa te strane miran,jedino je preoblem sto si ga mesao sa Fury-jem posto ima ogranicenje mesanja sa insekticidima iz grupe Piretroida u fazi klasanja a Fury je iz te grupe.E sad sta konkretno znaci ogranicenje mesanja,verovatno se smanjuje dejstvo neke od aktivnih materija.Prati kakva je situacija sa psenicom ovih dana kada prodje kisa,obrati paznju na insekte i na izbeljivanje klasa zbog pojave tripsa na psenici,ako bude bilo potrebe mozes da odradis tretman Duett-om Ultra,Basf-ovim fungicidom

hvala na odgovoru ,svakako praticu stanje ...

- - - - - - - - - -


sad treba da odem do poljo apoteke i da mu nabijem u usta praznu ambalazu("zastitar") ,jer sam mu lepo naveo
sta tretiram i za cega mi treba,jer ne moze drugacije sa bezobrazlukom
 
Ja bih rekao ,Prosaro ,a ova dva ostaju kao alternativa.Nemam nista sa BAJEROM.
 
Uzeo sam neki indijski fungicid tebusha,jel neko radio sa njim do sad? cena 2000din ide na jutro i po, ili hektar zavisi
 
ja sam prosle godine prskao od fuzarijuma tebushom dva puta(po preporuci bzastitara) i bio sam prezadovoljan,mislim da je 1l na ha
 
Obratite pažnju kod tretmana ječma, jer ne suzbija svaki preparat mrežastu pegavost. AKo je sigurica onda je sigurica, Falkon mama. Nemojte se razbijati za par stotina dinara jer se kasnije ispostavi da je skuplje jeftinije.
 
Nazad
Vrh