Fungicidi u strnim žitaricama

Au srđane, tri tretmana i to sve najskuplji, svaka čast.
 
Ja sad pogledao kod mene u evidenciji. Prošle godine prvi tretman sam radio 30.04. a drugi 16.05. Ja kod mene ne ulazim dok se prvo njiva ne prosuši i vreme ne stabilizuje. Moje mišljenje je da sada po ovim nižim temperaturama bolesti ne mogu da utiču na lisnu masu. Kada slušam ove zaštitare oni su uvek pričali da za bolesti je neophodno da se ispune dva uslova: vlaga i temperatura. pošto se vreme neće stabilizovati do posle Uskrsa onda ću tek tada videti i reagovati.
 
Ja sam odradio ječam i pšenicu još pre 20 i više dana ali samo Insekticid i Fungicid, bilo je više od 15 dana preko 20C, nije bilo ni mrazeva i po meni to nije greska jer imali smo u prošlosti jako zahladjenje i krajem aprila, cak i slabe mrazeve, herbicid nisam namerno hteo bas iz razloga sto je relativno rano, fungicidi su sistemicni, stitili su bar dve nedelje, insekticid je kontaktni, traje par dana tako da to pije vodu, sada u sledecem tretmanu ide sve komplet ali kada vreme dozvoli.
 
Кад ми буде загарантована откупна цена ћу је мазим и пазим са три ,а то ће бити за мог живота вероватно никад ,тако да добиће шта добије ..
Како ствари стоје и ово је лудило што улажемо и радимо.
 
Кад ми буде загарантована откупна цена ћу је мазим и пазим са три ,а то ће бити за мог живота вероватно никад ,тако да добиће шта добије ..
Како ствари стоје и ово је лудило што улажемо и радимо.
Sve sto se više ulaze, sve je manja cena, sve je naopako.Više nisam pametan, sta treba raditi.Od relativno lake proizvodnje pšenice, dospeli smo da je u rangu vinograda.
 
Mrka kapa od ratatstva ove godine,ulog papren,arende takodje,rod upitan a cene padavina jaka,sve u svemu na ove cene arende dobice da je rade oni koji nemaju sta drugo sem toga,pa neka he prevrcu dan -noc.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Difenokonazol+ mankozeb+ tiofanat metil i još neki insekticid to je sve od zaštite ove godine.Mislim da je to još uvek cenovno prihvatljivo....Budući da sam sve pšenice sejao tokom novembra, decembra i januara,ide samo jedan tretman i to u cvetanju.
 
Dal tu moze jos Sekator?
Lb-GZ8kif-Go-Q6-U-FWJw-Ot-VCa5-DEg-Z-nmk-Gx-5f-Bp2e7zb-Sx-C3-Vg8f-Rw-Vy-Ltg-Aw-JQMCVp-Ej-F-55-Jo-Me.jpg
 
Sekator i jeste namenjen za useve koji su već puno porasli, tako da čim se vreme popravi, ti kači prskalicu i fajtaj.
 
Samo se tesite. Netretirane psenice se poznaju u ataru. Ove godine bez tri tretmana nema nista od nje. Jedino one iz novembarske setve mogu da prodju sa dva.
Možda tu kod tebe, ja sam napravio ogled pošto sam ječam tretirao (duet turbo) pa mi ostalo u prskalici i otišao na pšenicu i to potrošio, pratim stanje i zasad nema nikakvih razlika a nije ni bilo bolesti tad kad se radilo, na ječmu je bilo mrežaste i to na novim listovima.Zasad pepelnice ima ali ova hladnoća je drži pod nekom kontrolom ali čim krenu temperature gore može biti svašta ali to ipak zavisi od vremenskih uslova.Možda nebi bilo loše već kad se radi tretman da se odradi sa gornjom dozom pošto su usevi podosta bujni ali no.
 
Ima li negde seme pšenice NS-Rana 2? Nikada u životu nisam prskao, samo protiv trave po potrebi,
Stariji znaju o čemu pišem....
 
Nazad
Vrh