Fotografije vaših kunićnjaka

Super su kavezi samo zica na dnu od tezine da se ne iskrivi. Nevidim da ima neka sipka po sredini da malo pojaca.
 
Mirooo dimenzije su 90x50x35,vodu sam namestio danas na prvi kavez od gore i tu ce mi biti mali kojima treba posle odbitka davati preventive,a sutra cu da napravim i vodu za druga dva kaveza,koji ce da piju samo cistu vodu,pa cu kada to uradim da postavim sliku da vidite kako sam to izveo!Drugar od kojeg sam pazario kavez kaze da je on drzao do 15 komada malih od mesec dana u gornjem kavezu,a da najvise stane po kavezu do 7 komada od 3 kg tj koji su spremni za klanje!A inace zica je dosta jaka i povezana tako da neverujem da ce se puno udubiti od tezine,baren se njemu nisu deformisali a imao ih je par godina!A sve ukupno me je izaslo sa pojilicama oko 4000 dinara,tako da sam ja prezadovoljan!!!A inace ni ja neznam gde ima da se posebno kupi takva zica,kada bi znao kupio bih odma i napravio jos jedan takva kavez!!!evo sledecu sredu,trebao bi ako bude sve u redu da prebacim 15 komada zecica koje cu odbiti,pa cu da vidim sta i kako ce se ponasati!
A kolegama Nikola 88,crni tekir,zorke,PKB,pitbulns zahvaljujem na lepim recima,i naravno ko bude mogao neka navrati do mene da lepo to i zalijemo da duze traje:osmeh::ppozdrav:
 
Proso si extra !! Ima zice da se kupe gde se prodaju kutije ,limovi itd ili ako nemaju verovatno narucuju da im se nebi bas toliko gomilo materijal . Kod nas znam gde ima a stvarno kod vas neznam :osmeh:.
 
Koja ti je zica za pod i koja je cijena, i lokacija?

Inace u cg nema sanse da se nadje bilo kakva zica, a ako neko hoce da je naruci od prodavaca zabiberi takvu cijenu da ti se vrti u glavi 3 dana
 
Uslikacu ti sutra koju sam ja stavljo i koja je cena trenutno nemam broj telefona . Kad budem tamo u prolazu zapisacu .Cini mi se da je bio kvadrat 320 din ili 380 neznam tacno a to je malo sad skocilo znam jer sam kupovo kutije neke i kaze mi ona prodavacica da su svi materijali otisli gore sa cenama.

- - - - - - - - - -

A imaju stvarno dobar izbor zica i svih mogucih ostalih materijala.
 
PKB to i ja kazem,ima taj drugar jos koji takav kavez,pa cu probati da i taj mu otkupim jer mi se cini da i sam pravim nece me izaci jeftinije!
 
Ma ne dami se više probavat piše mi da učitam sliku,ona se učita i ja uprem da odgovorim na poruku i ono samo prikaže poruku bez slikeee.....
 
Moras da stisnes desni klik pa copy (kopiraj),onda levi klik u odgovor,pa desni klik (nalepi) i gotovo.Nemoj da odustanes,ja sam se nervirao,cak sam i bacao mis a posle kada sam skontao,bilo mi smesno jer je zaista prosto.:ppozdrav:
 
Evo par slika mojih kaveza iz kotilista-Betanija

lxn46.jpg


2usbc6c.jpg


2usbc6c.jpg


2hed6bm.jpg


2dqq1hi.jpg
 
Bucatitel,lepo nema sta to je jako pametno sto imas i sto drzis maticne zenke u zatvorenoj prostoriji,e kada bi svi tako mogli...:ppozdrav:
 
E mozda nije tema ,ali kako postepeno navikavate na sad ovu mladu zelenu travu . Ja ubacujem takodje po malo i ovi mladji polovaci nisu dobili dijareu ali meksa im je prilicno stolica bas sam se iznerviro . Predpostavljam da im je hladna jos posto je hladna zemlja ??
 
@ PKB. Polako kolega sa zelenom travom,jos je rano.Vecina trava ne sme da se daje stoci pre cvetanja a ovo sada sto se zeleni je jos stara jesenja trava koja je vise puta smrzavala i nije bas preporucljiva.Pogotovo ne za mladunce.:sreca::ppozdrav:
 
crni tekir i Pera NS 91, moje kotiliste je unutrasnje dimenzije D 4 S 2 V 2,2 metra. Zidano na 1,5 ciglu. Omalterisano i 2 puta godisnje okreceno.Na vratima i prozoru je zakucana sa spoljne strane sitna vrapcara zica a sa unutrasnje komarnik. Na plafonu je zakucana rabic zica. Sve to da sprecim:miseve, pacove, tvorove, lasice, cak se i lija ponekad vidi a sakali napadaju pse. Zivim u delu okruzen vocnjacima i vinogradima, 500m od usca Begeja u Tisu i nemoguce je kunicariti bez ovakvog objekta zbog komaraca koji prenose mixomatozu. Voda se retko kad smrzne zimi, ali leti nastaju problemi zbog vrucine. Zato parim zenke samo 4 puta, od oktobra do 1.maja i ostatak godine odmaram i uzivam u usatima. Inace, ovaj objekat je bio prvo golubarnik, pa sam drzao papagaje tigrice i nimfe, a poslednjih desetak godina koristim ga kao kotiliste za usate. Pozz.
 
Nazad
Vrh