Fotografije vaših kunićnjaka



fotografija0007.jpg




Pozdrav svima , evo i mene da pokažem slike moga kunićarnika.
 
Zeljeznii su bolji nego drveni

Evo mog kunicnjaka, smesten u limenu garazu, zican, na zeljezni profil, bigovana mreza 2 x 2 na sve vrate spreda (na njih kacim pojilice, jasle i hranilice pa treba da su dovoljno jake da izdrze teret), osim na krajnjim drvena jer su to vrata kotilice koje su unutra. Cuvam samo patuljaste, pa mi je zicani pod u redu, 1.5 x1.5, ne secam se debljine mislim da je 1.6. Strane, pregradne zidove i gornji deo je tanja zica punktirana (jeftinija). Sve je to ljepo zavareno na profile 2.0 x 2.0 debljine2.0 premazano crnim miniumom. Na dva sprata po 5 kafeza, krajnji su zajedno sa kotilicom i dve vrate (drvene i zicane) za zenke. Do njih 50 x 40 (dubina celog kunicnjaka, za sve kafeze je 6:cool: su za muzjake, a sredisnji je 60 x 40 za male i to i gore i dole (posebno male zenke, posebno muzjaci). Zgodno je to sto su pregradni zidovi od metalnog okvira koji sam ozicila, tako da mogu po potrebu da ih premestam pa da dobijem manje ili vece kafeze. Zasad imam 2 muzjaka i jednu zenku u njima, a jos jednu zenku cuvam u kucu i nju cu na prolet da uklucim za parenje. Imajte u vidu da ne koljem kunice vec ih cuvam za u pet shopove, pa mi toviliste nije potrebno. Toliko zasad i nadam se da cu uspesno staviti slike.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
Jeste da jesam investirala, ali mislim da se isplati praviti zeljezne jer su dugotrajni i laksi za ciscenje i dezinfekciju. Zatim, ovog se posla ne moze niko baviti da gleda samo materijalni dobit, a da nema ljubav za kunice. Zato sam ponosna na moj proekt kunicnjaka jer su i dizajn, dimenzije i izrada moj izum stecenog znanja preko foruma i interneta. Vreme i iskustvo ce pokazati sta sam mogla bolje napraviti, a sta sam zeznula i propustila. Svakako, pisacu i o tome. Pozdrav!
 
Prosto milina gledati,a i mnogo toga sam naučio.Toliko su me privukli zečevi,da cu početi da ih gajim!Hvala svima i pozdrav iz ravnoga Srema..................................!!!
 
Nije me bilo odavno i evo me odma sa novostima i novitetima,malo se radilo i evo da vidite i kako je to sve ispalo
Evo ga kolega boban sredjuje nove kaveze ..

evo i mojih novih kaveza nadam se da ce vam se svidjeti


Ovo je sistem za ciscenje ...neprimjetan,efikasan i odlicno sluzi

 
Nisu bas tako mali ...mozda tako malo djeluje na sliku inace su dimenzije .. najmanjeg kaveza 70x75 a najveceg 80x100 posto da bi iskoristio bolje prostor ima malo razlike u velicini ...ali mislim da nema potrebe da budu veci
 
evo i moj rucni rad kaveza...efikasno,lako za odrzavati,jako sam zadovoljan sa njima!!!
dscn0481.jpg
za odbijane kunica.
dscn0130.jpg
na pola puta...
dscn0480.jpg
puni kavezi:osmeh:
dscn0422.jpg

nadam se da vam se svidjaju!
 
Kad nesto drzis iz ljubavi to je lakoo pripitomiti........drzim ih samo iz ljubavi nikakve racunice nemam od njih niti ih prodajem niti na bilo koji drugi nacin trazim korist........:D
 
Nazad
Vrh