Fotografije vaših kunićnjaka

Ma sta nece!? ako je dobar zec da vidis kako ce biti mladih :)
 
Kod mene jedna zenka treba da se okoti 05.11. a druga 06.11. ostale planiram tek da parim krjem sledeceg meseca kad pune 7mes. inace uzgajam belgijske orijase.

Jel neko cita naslov teme? Debeli :off_topic:
 
PA da se vratimo na temu evo moj novi kavez je u upotrebi vec neko vreme i za sada sam jako zadovoljan na prolece verovatno cu praviti jos nekoliko istih
ossbiv.jpg
 
Ako je jos i dobro zasticen temeljnom pa lak bojom onda je kako se kaze dozivotno. Jel nisi mogao da napravis da tepsije imaju mali pad u dno kaveza pa tamo staviti neki oluk i samo da se ispere vodom da ne moras vaditi tepsije.
 
Jeste prvo temeljnom pa posle lak, a sto se tice tepsija mogo sam ustvari mogu jos uvek ali onda nebi moglo tri sprata ili bi bilo dosta visoko nebi mogo da dovatim a ako stavim samo dva sprata treba mi vise mesta sa kojim sam u skripcu! A da izpraznim tepsije treba mi maximum 10 minuta.
 
Kavez je neuništiv !!Ali ipak da je koji centimetar više razmaka od tepsije do vodoravne cijevi iznad nje,iz razloga što ako se ne čisti često dođe do začepljenja sijenom koje propadne kroz žicu,pa je tepsiju malo teže isčupati.Ali s boljim jaslama bez greške !!!!
pozz
 
Pozdravljam sve na ovoj temi,vidim da svi koji si sami prave kunićnjak ima neka svoja rešenja i normalno želje kako če kunićnjak izgledati ,ja sam svoje napravio ovako

19190610.jpg
19190608.jpg
19190612.jpg
19190674.jpg
19190672.jpg
 
Kavez je neuništiv !!Ali ipak da je koji centimetar više razmaka od tepsije do vodoravne cijevi iznad nje,iz razloga što ako se ne čisti često dođe do začepljenja sijenom koje propadne kroz žicu,pa je tepsiju malo teže isčupati.Ali s boljim jaslama bez greške !!!!
pozz
Neznam koliko se vidi na slici ali to nije problem povecati ali za sada nema potrebe za tim. Izmedju spretova je ubacena cevcica 2x2 i tako sprat naseda jedan na drugi a oni su momentalno visine od 6cm a ako se izvade i stave na primer od 10cm stvar je resena ali kazem za sada nema potrebe ja sam ovako kako je jako zadovaljan videcemo za dalje ! :osmeh:


@Rwss lepi su kunicarnici poredjani po visini kao u skolici :cool:
 
Veliku, moji su napolju i hladnoća im ne smeta.Odgajaju mlade ok (kuc-kuc). Vrućine su problem.
 
Nazad
Vrh