Formula 1

Kao dete, sa tatom sam navijao za Sumahera i Ferari. Nisam propustao da odgledam ni jednu trku. Legenda F1! Nadam se da ce se oporviti.
Najzalije mi je bilo 2008(ako me secanje dobro sluzi) kada je Masa u zadnjem krugu izgubio sampionsku titulu.
Trenutno od vozaca najvise cenim Raikonena, Fetela i Masu. Montoya je bio veoma dobar vozac kao i Hakinen i Barikelo ali njih se veoma malo secam jer sam tad imao svega 7-8 godina
Ova godina je bila bas dosadna, znalo se ko ce pobediti, slicna onoj kada je Ros Brown (Brown GP) jedva skupio pare za trku, a kasnije osvojio titulu. Najzanimljivija je bila borba za 3. i ostala niza mesta jer je vodeci tandem bio neuhvatljiv. Mislim da su malo preterali sa ovim V6 turbo motorima od 1600ccm. Nista kao dobti stari V8:osmeh:
 
Ja sam nekad bas pratio F1 cirkus,ali zadnjih godina zbog nedostatka vremena,a i nekako mi nije to to,pa slabije gledam.Inace,navijao sam za BMW WILIAMS,a za Ferari nikad,nije mi bilo zanimljivo jer su bili najbrzi.
U to vreme su se ganjali V10 motori i govorilo se da je V10 muzika za usi,a V8 nesto bzv,imase neka parola.
Od vozaca najvise cenim staru gardu,DZeki Stjuart,Huan Manuel Fandjo i Aerton Sena su mi nekako bili omiljeni.Naravno njih nisam gledao na trkalistu(nisam toliko star).Trazio sam po caletovim nekim starim magazinima tekstove i citao i ugledao se na te velikane F1.Jbg,tad nije bilo interneta,bar ne kod nas,pa sam se tako snalazio.
 
Ja sam nekad bas pratio F1 cirkus,ali zadnjih godina zbog nedostatka vremena,a i nekako mi nije to to,pa slabije gledam.Inace,navijao sam za BMW WILIAMS,a za Ferari nikad,nije mi bilo zanimljivo jer su bili najbrzi.
U to vreme su se ganjali V10 motori i govorilo se da je V10 muzika za usi,a V8 nesto bzv,imase neka parola.
Od vozaca najvise cenim staru gardu,DZeki Stjuart,Huan Manuel Fandjo i Aerton Sena su mi nekako bili omiljeni.Naravno njih nisam gledao na trkalistu(nisam toliko star).Trazio sam po caletovim nekim starim magazinima tekstove i citao i ugledao se na te velikane F1.Jbg,tad nije bilo interneta,bar ne kod nas,pa sam se tako snalazio.
Jbg, dok su Senna, Fangio i Stjuart vozili, ja jos nisam bio ni u m...ma:haha: Fangio je (valjda) bio prvi sv. sampion F1. vozio je neki Maserati, jbg citao sam u Evo magazinu koji model, ali sam zaboravio.
BMW mi je uvek zauzimao neko drago mesto:osmeh: Najpre je bio sa Wiliamsom, akasnije sa Sauberom. one sezone kad je Hamilton debitovao i kad je Kubica vozioa njih, bili su jedna od naj boljih ekipa, rame uz rame sa Ferarijem i Mc Larenom. Ulozio je velike pare ali se iste godine zbog ekonomske krize povukao, pa ga je preuzeo Sauber (ekipa se tad zvala BMW Sauber Ferari).
Sad je malo postalo doseadno usled dominacije jedne ekipe
 
Zato ja stalno pratim motore .100 PUTA interesantnije.Jos je F1 sada i zanimljiva kakva je bila pre 10g. Tada su postojale staze gde se nije moglo nikako preteci ,nego onako kroz boksove ili nekim greskama. Kada su uveli herc i pravila o njegovom koristenju sada se pretice na svim stazama. evo jedne bitke jako zanimljive.


Evo malo lepih kadrova sa moto GP sajta.
 
Tako je Moto Gp je daleko zanimljiviji I bolji od F1..ja sam gledao redovno I kvalifikacije I sve tri trke..tu se tacno vidi ko je kakav vozac,kad npr Markez sa 12 mesta dodje do pobede..zato jedva cekam sledecu sezonu kad se prikljucuje Suzuki a 2016 I Kawasaki
 
Ayrton Senna po mom skromnom mišljenju za mene bio i ostao najveći vozač svih vremena. Pogledajte samo dokumentarac o njemu i sve će vam biti jasno...
 
To je normalno,stižu mlađi naraštaji...al treba stići DR po osvojenim pobedama i titulama
ono je bilo glupo kako su Šumaheru namestali pobede i titulu kad je bio prevaziđen
Montoya je zbog toga ostao bez tiule
 
I po meni Airton Sena No1, poslednji mohikanac dok se Formula 1 zaista vozila i dok je pilot bio glavna karika.
 
Nazad
Vrh