Fendt

Društvo posle neuspešnog pronalaska bloka motora,odlučili smo da zavarimo blok kod jednog dobrog varioca,jer blok nije pukao u vodeni prostor već samo gore gde dolaze dihtung glave,dok se sve to završi,majstor Pantić mi je pozajmio njegov Fend 312 da zavrsim oranje i svaka mu čast na tome.
 
Kako na Fendtu serije 3 funkcionise dzojstik kada nakacis prednji utovarivac? Sada trenutno je gurao ulje u zadnje uticnice da li postoji neki ventil da mu odredjujem hoce da podize utovarivac ili na prime nazad neki prikljucak?
 
Nemoj me drzati za rijec ali mislim da bi morao imati neki ventil ispod kabine ili tu negdje s kojim regulises gdje da ti ulje ide. Znam da ispod kabine imas ventil s kojim odredjujes protok hoce li biti 40l po minuti ili 75 litara po minuti.
 
Kod fendova koji napred mogu kaciti prikljucke poput prskalice imaju ventil s desne strane blizu prednjih poluga i snjim podesavas dali da ti ulje ide na zadnje prikljucke ili da dize prednje poluge. Probaj na netu naci knjigu za svog fenda jer je knjiga stvarno korisna stvar, mozda nadjes dzaba na nekom sajtu poput scribda ili nadjes nekog kod nas ko prodaje knjige. Video sam da za fenda ima i radionicki prirucnik od preko 1000 strana i u njemu je objasnjeno i kako se sta ispituje i popravlja.Upustva se krecu oko 10e a radionicki prirucnik oko 15-20e.
 
Pogledacu,taj za protok ima ispod kabine. Imam upustvo za rukovanje i odrzavanje ali je na francuskom...
 
Ma samo skini na telefon Google translate ili ti ga prevoditelj i imas opciju da slikas tekst i prevedes ga sa bilo kojeg jezika, ja sam tako preveo cijelu deutz fahr knjigu.
 
Na traktoru je ovako,4 creva od toga 1 par.

A na utovarivacu 5 creva. I za kasiku i za podizanje su dvosmerni cilindri...a peto crevo koliko vidim je neki preliv,ili ako se preoptereti da propusti pritisak ulja nazad... E sada nisam pametan koje crevo na utovarivacu iskljuciti...
 
Ja sam vozio od kolege sa utovarivacem, izvana ne izgleda to ništa kao da je to tako preveliko i naprijed puno, ali kad se sjedne i krene vozit, onda se vidi da je zaje'bano, treba navike.
 
Nazad
Vrh