Fendt

Jos me dan pre vasara zove drugar kaze iz pravca NS-a krenula 2 Fenda vuku prikljucke,reko ako ima logike nece oni kod nas u Sid,kad mi danas drugi drugar rece da su bili na vasaru,a sad i slike vidim. Nidje veze,al ajd...
 
juce malo provozao Fendt-a, hteo sam da merimo kilazu traktora, jer u knjizici je pisalo 6140 kg , a na netu sam druge podatke nasao. Predao prikolicu kukuruza ...pa je usput izmereno na Gebijevoj digitalnoj vagi, sa polupraznim rezervoarom on tezi 6870kg...... ja zadovoljan.....:ppozdrav:

fnykp0103.jpg
[/IMG]
 
te težine ti jako variraju ovisno o dodatnoj opremi, a i tvornički podaci se večinom odnose na prazan traktor tj. bez akumulatora, ulja, vode i goriva. Slična stvar ti je recimo bratov silokombajn gdje je po podacima iz uputa njegova težina 9 tona ali bez svih tekućina i adaptera dok sa šestorednim adapterom, uljem, vodom i gorivom je vaga pokazala nešto malo manje od 11.5 tona.
 
Jucer sam bio u novom Fendtu 720 i prvi puta vidio u zivotu da traktor sam skrece volan da ide po brazdi. Jel neko zna na kojem principu to radi i dal to postoji kod John Deera ? Isprva nisam vjerovao ali sam se sam uvjerio kad sam skrenio na oranje i on se sam vratio u brazdu.
 
Dali je neko imao slucaj da mu peni ulje u motoru i pocinje da se zgusnjava malo nalik na sae 90 i oseca se cudan miris nije proslo nepunih 50 tak sati od servisa ??? Proveren ventil od iber laufa ispravan nije zacepljen , nije pretocio iz prednjeg trapa nije podigo nivo ulja ,nije nigde nista dalje nefali . Sta mislite da bi moglo da bude ?

Ovo se desava na 936

- - - - - - - - - -

Dali je moguce da je pomesano mineralno i sinteticko ulje(nekim slucajem preko ambalaze itd) i da pravi problem ?
 
Dali je neko imao slucaj da mu peni ulje u motoru i pocinje da se zgusnjava malo nalik na sae 90 i oseca se cudan miris nije proslo nepunih 50 tak sati od servisa ??? Proveren ventil od iber laufa ispravan nije zacepljen , nije pretocio iz prednjeg trapa nije podigo nivo ulja ,nije nigde nista dalje nefali . Sta mislite da bi moglo da bude ?

Ovo se desava na 936

Dali je bio komplet servis (ulje , Filter ulja...) ?
Dali je sipano ulje istih karakteristika kao prethodno? sae, api, acea... sintetik, polusintetik, multigradno....
Oće takvi simptomi da budu kad se pomeša ulje različitih karakteristika, pa čak i proizvođača.... a možda je i voda nekako dospela u ulje?!
 
Sa filterom ,menjamo proizvodjace ulja sa vremena na vreme ali se to nije desavalo , voda nije dospela . Nego se oseca smrad na sagorevanje i smiri se ulje posle stajanja i za kratko vreme nakon palenja zapeni opet .

Ma kolika to kolicina treba da se pomesa dabi se to desavalo ?? Ako je ostalo na dnu ambalaze mozda max litar dva dali moze ta kolicina da stvara problem ? Uredi Poruku

- - - - - - - - - -

Resen problem samo sa zamenom ulja tacno je neko pomeso mineralno i sinteticko ulje .
 
Da li je neko bio danas na prezentaciji Inter agrara u Srbobranu. Ja sam bio i malo sam provozao Fendt 724 sa gruberom Amazone Centaur 3001.
 
Ako neko zna moze li da mi napise adresu gde mogu nabaviti prst na polugama koji zabravljuje kuglu.Ako se razumemo nemam na brzoj spojci levi osigurac za kacenje.Evo slike.
2zqbomp.jpg
 
Nije za kuku za prikolicu lose sam se izrazio za levu polugu onaj mali prst osigurac koji zabravi da se ne otkaci nosena masina.Na desnoj strani poluzi ima neki sa dovarenom rucico a na levoj nema nikakav.Ja sam planirao nesto da pravim od pe profila ali nije mi sigurno najbolje kad bih nasao slicno nesto ili od nekog drugog traktora.
 
Evo malo slike sa prezentacije :D
20130724165100.jpg


- - - - - - - - - -

20130724163115.jpg


- - - - - - - - - -

20130724165351.jpg


- - - - - - - - - -

20130724175422.jpg


- - - - - - - - - -

Ovog sam provozao :D
20130724180107.jpg
 
Nazad
Vrh