Fendt

Svratio je kod mene jednom njihov promoter ali da prodaje neka ulja,i kroz pricu rece da ce uvoziti nove jd traktore,bla bla,i kao ima gazda fendt oni sa tim rade ali nismo mi previse ulazili u dalju diskusiju,posle ja naleteo na stranicu vidim prodaje se.
 
Cito sam prije par dana da fendtov vario mjenjac ide do nekih max 12-13000 sati ako se odrzava kako treba negdje i prije, da su klasicni mjenjaci puno izdržljiviji, kolega je imo fendta s variom, problem je on s 28 tona tereta vozi ga 50km/h i kada treba stat samo variom koci i kaze da su tu velike sile ulja u mjenjacu i da mora se pokidat tj. ne moze dugo izdrzat.
 
Raspravljo sam o tome, ali vario ne moze izdrzat vise od 12 - 13000sati uz odlično održavanje, kao i autopower mjenjači na jd traktorima 6 serije sto je zf sklapo kazu da je 7000sati normala da mjenjacu treba remont, uz dobro odrzavanje max. 10 000sati, tako se prica a majstori potvrđuju takve stvari.
 
Znam da manji fendovi kod nas imaju skoro 20 000 sati i samo je jedan menjac radjen(MENJAN) i to zbog neke gluposti . Ali zato veliki 936 imaju vise problema i sto se tice motora i sto se tice vario tmsa i sto se tice elektronike i menjaca .Nesto su malo zbrzali na 936 ci . Moze menjac i vise da izdrzi stvar slucaja .A njemu nema popravke samo fabrika moze da ga rasklapa i cacka niko vise nijedan ovlascen servis nepostoji za menjace,cini mi se da je za 936 reko ovaj na obuci da je 50 000 evra samo menjac ,Najvise igra ulogu redovna zamena ulja i adekvatno ulje jer pumpa samo malo ako nedovoljno dobije ulja gotova je .

Dobre su to masincine covek radi 12 sati sa njime maltene da se neumori ,veliki su ucinci itd samo skup je za kupiti a trazi redovno i pedantno odrzavanje a opet ni to nije jeftino .

Kod ruje ti mozes da premostis e nemam sad za servis a uradicu za 300-400 sati kasnije
 
Bio danas da gledam jedan 716 vario 14000rc oko 40hilj evropskih,nisam slikao,mada s obzirom na rc stanje je super,menjac nije menjan a bio je na proveri pritiska i pritisak je u redu,no ima na oglasima u nemackoj,francuskoj dosta oglasa pise vario menjan na 6500-8000rc,e sad dal je pod nekim osiguranjem ili garancijom pa je odradjeno iako nije sasvim bio kraj ili su stvarno uspeli da ih dokrajce to je vec diskubitabilno.
 
cena prevoza iz severozapada nemacke (1300 km), 900-1000 eura, a francuska, belgija ( 1600 km) 1100-1300 eura

ako je traktor '91-'95 god( oko 160 ks), a u dosta dobrom stanju, makar koliko naveo na racune nemoze da prodje manje carina i PDV od 500.000 din, plus malo se provozas po evropi dok nadjes ono sto trazis min 1000 eura. i evo dosli smo do te famozne cifre od 7000 eura.

Tko vozi po ovim cijenama ?
 
Nazad
Vrh