Fendt

ne znam samo zašto imaju tri rupe na razvodniku kad na traktoru imaju dve, tako da ova treća po mom mišljenju nema nikakvu ulogu, misli na krajnu desnu rupu na razvodniku. Na sledećoj slici su prikazane rupe na traktoru, slika nije moja, nisam bio tu kad je montirano tako da nisam slikao, ali je zato slikao član komšijkog foruma pa kačim njegovu sliku. A majstor koji mi je radio, inače od skoro i član foruma, dragisas, mi isto kaže da nema treće rupe na traktoru. Da li je i kod tebe ovakva situacija?
mislim da se sa slike vidi na šta sam mislio
96739281.jpg
 
Kod mene ima tri,e sad nemogu da se setim dal je na nju povezana cev koja poliva uljem osovinu,tjs maze caure od osovine od hidraulike..:sta:

Vidi zameni i ulje u Turbomatiku,kupi ATF u kvalitetu,crveni,a ako imas prednju vucu i SAE 90 u prednjim reduktorima.
 
Poslednja izmena:
Turbomatik...hidraulicna spojnica ne kvacilo,znaci klasican traktor koji ima korpu i lamelu od sinter-bronze koja stoji iza turbomatika,,gledajuci redosled ide zamajac,turbomatik pa onda korpa...turbomatik sluzi sa ublazavanje udara,da menjac i motor ne trpe udare,naglo pustanje kvacila itd...u njega stane oko 9,5lit ulja,koje se menja na 2000h.
 
Vozio Turbomatika kod Badanjca i super resenje. :osmeh: Slicno resenje imam u autu, samo sto nemam pedalu kvacila, vec kocnica sluzi i za to.
 
nikola ilic

količina ulja ovisi o modelu ovih 9,5 litara je za 6xx seriju (u uputstvu se navodi 9,3 l) , dok god 3xx serije ide 7,1 litara, a kao interval za promjenu preporuka je 5000 rs. Igore mi smo mijenjali kad je traktor bio na pola a trenutno je na popravku pa ne mogu sa 100% točnosti tvrditi ali ako se dobro sječam postoji poklopac na donjem dijelu koji se otvori kad se ispušta ulje a s desne strane drugi kroz koji se ulijeva ulje, čep ti je ovo broj osam na slici

a5e57887.jpg


ti poklopci su broj 4 i 7 na slici a točan izgled ovisi o modelu i godini proizvodnje traktora (ser. broju)

1_zps9890cb20.jpg
 
@igordulic
Na drugoj slici vidis otvor na zvonu sa strane,sad gledajuci desne,to ti je kod stepenika kad se penjes u traktor,skines poklopac i videces ,izbaci iz brzine gurni pajser kroz otvor i okreci,al polako posto je aluminijum,dok nenaidjes na inbus,posto je zapeklo opici ga cekicem i odvijaj,gurni pajser i okreci kontra da rupa ode dole,vidi dal ima otvor na zvonu dole,ako nema odvrni poklopac(slika druga broj 7),ako dole odvijas ima da se okupas uljemkad iscuri lezi ispod i vidi dal treba da se okrene jos da rupa bude u pravcu,da bi iscurelo svo ulje,opet vratis kontra,mera najbolja ti je to da na rupa od turbomatika tacno bude na sredini otvora sa strane,sipaj dok nepocne da preliva i nemoj mnogo stezati inbus sraf kad budes vracao...

@mbranko
Pa menja se na 5000h,al original ulje,koje bas nije jeftino,ATF zavrsava posao....
 
Pored svih dobrih osobina koje ima turbomatik, ipak ima i jednu manu koja meni smeta i na koju se mora navići.
Naime traktor se ne može ostaviti u brzini kada je ugašen, već se mora povući ručna kočnica. To je dosta veliki problem kod nas u brdskoplaninskim predelima, jer ma koliko da je dobra kočnica nemam baš poverenja u nju, tako da ga ne smem ostaviti pod teretom ugašenim u strani.
Nije ovo strašno,ne kudim, samo iznosim iskustvo koje sam stekao.
 
Moj drugar je kupio pre mesec dana fenda 615 lsa turbomatik uvezo ga iz austrije,izasao mu 7000evra...Za 184 ks i stanje u kome je to je bruka ljudi:ppozdrav:
 
Taj mora da je neki jako mator,ili da mu nesto fali,ili je prosao dobro kao nikad u zivotu,treceg po meni nema.
Okaci koju sliku od traktora.
 
prevoz iz Austrije oko 500evra,a carina pa maksimalno 1600-1900 evra sve zavisi od računa i gde radiš rascarinjenje,mada je Loznica majka za te stvari
 
I ja drugari nisam verovao,ali tako je...4500evra ga je platio u austriji...cika mu nasao.Inace traktor je 1978 god,mane naprsao blok,to je zavareno,sem toga sve je na svom mestu...koja je to sreca da se naleti...
 
78god. pa taj ima 20000 betribestunden, ali opet to je čudo za 4500 evra uzeti tamo,baš bih voleo da vidim sliku od njega.
inače za uvoz poljo mašina sve isto kao i pre...
 
Nazad
Vrh