Fendt

Ooooo gde si zombie!
:osmeh:

Kazes tek se ponegde vidi,ima ga u Derventi?
 
traktor sam slikao u austriji sta je,daje 940 je pisalo a otici cu da ga slikam sa strane pa da vidite da pise 940.
kish-u udostoji se malo..............
 
Sad sam gledao po njemačkim forumima, ista priča kao kod nas ovdje, samo glasine i priče da je vidjen tu i tamo. Fendt nije izdao zvanično nikakve informacije o njemu, mo pretpostavlja se da će biti predstavljen na nekom velikom sajmu ove godine, Agri-nešto, nisam zapamtio kako se zove. Takodje se priča da je od Trisix koncepta totalno odustalo te da će najveći Fendt ikada (što je trebao biti Trisix) biti koncept jako sličan Claas-ovom Xerion-u. Od Trisixa se navodno odustalo zbog previsoke cijene, teškog održavanja, velike potrošnje te problematičnog upravljanja (ogromne bočne sile na srednjem paru točkova su navodno dovodile do havarija tokom testiranja). Ovo su sve glasnine, možete ih i sami pročitati na Landwirt.de, agrarheute.landlive.de...
 
Da nije taj možda neki propotip?

evo momci da rijesimo slucaj za ovog 940,jeste samo proto tip i u austriji imaju dva komada na testnim voznjama,tako mi je rekao ovaj sto je sa njim radio,i kod njega je bio dvije sedmice dok je njegov 936bio na servizu,i kazao mi je da je na njemu bilo sve isto kao na 936,samo jaci motor,vece gume i nesto sitnijih izmjena na komandama.
tako mi je taj seljak rekao.danas posle posla otisao da vidim staje jer tuda prolazim svaki dan kad idem na posao...
 
zanima me narode jedna stvar ovo što smo vidjeli na zadnjem snimku šta sve posjeduju ti traktori fend zadnje generacije da li je zaista to potrebno jednom traktoru
 
Pa verovatno ne baš sve, al jbg tehnologija napreduje ... a i zato i košta toliko, jer ima gomilu pizdarija u sebi... a da nije takav kakav jeste, nebi bio najbolji traktor na svetu, već bi bio neki drugi, za sada je ja mislim fendt na prvom mestu.
 
34ffo9k.jpg

unutrasnjost 936 vario 2008.godiste
 
Kako danas čujem u selo treba da stigne jedan 936.Stvarno ne znam šta će jednom privatniku(tog tipa) takav traktor tj. šta će raditi ali avaj....neko voli da se o njemu priča na daleko.
 
kod nas osim todorica su te velike pokupovali tipovi koji se bave usitnjavanjem kamenja u istri i dalmaciji, usitnjavanjem drvenog otpada te odrzavanjem odvodnih kanala i ciscenjem zapustenih parcela , mozda se i ovaj misli baviti necim slicnima ako ne radi zemlju. ili jednostavno hoce da se o njemu prica, samo da ne bi kasnije bilo jos vise price jer takvi vecinom odu na bubanj (ima takvih u mojoj blizoj okolici barem desetak).
 
takav jedan 936 ima ako sam dobro video nenadovic iz vognja. strasno ga obici kolima, vukao je neki kombinator, cudo jedno... a brz, sigurno blizu 50km na sat je isao. jel moguce da toliko ide?
 
A kako sam cuo da novija serija 93x , sa SCR tehnoliogijom izduvnih gasova , medju kojima je i najnoviji 939 idu 70 km/h , to je ujedno i jedna od novina na toj novoj seriji , sto je neverovatno ali istinito.... :))))
 
Nazad
Vrh