Fendt

Pa nebi trebalo da pukne guma :osmeh:
al kad pukne ruda il bilo šta drugo ... beš'te noge usraću vas....
šalu na stranu, svaka njima čast, al meni se tol'ko nigde ne žuri :D
eo 939 new .. i 936 sa plugom napred i nazad ... (Srbobran 09.2010)
2h3wuhg.jpg

2ldvlvs.jpg

2igyna8.jpg

2ryfv39.jpg
 
Fendt je bolji od john deere? Ovako stoje stvari:

U mom selu je jedna firma kupila u isto vreme john-a i fendt-a od po 360 ks. John deere-u samo bio jedan manji kvar(mislim caure na prednjem trapu)a fendt se dosad treci put pokvario i to dvaput menjac a sad neznam sta je al se vidi kroz prozor od radionice da je rastavljen, i cesto se vidja kombi inter agrara.
 
takav jedan 936 ima ako sam dobro video nenadovic iz vognja. strasno ga obici kolima, vukao je neki kombinator, cudo jedno... a brz, sigurno blizu 50km na sat je isao. jel moguce da toliko ide?


pa i starije serije su isle 50 km/h , brat kad je ovog kupio

954dc039.jpg


isao je 40, tocnije 42,5 i onda je prebacio u nizu brzinu , nesto mu je dolazio serviser i za par minuta je izbacio blokadu (laptopom u postavkama centralnog racunala) i sad ide po njegovom satu 54.
 
Fendt je bolji od john deere? Ovako stoje stvari:

U mom selu je jedna firma kupila u isto vreme john-a i fendt-a od po 360 ks. John deere-u samo bio jedan manji kvar(mislim caure na prednjem trapu)a fendt se dosad treci put pokvario i to dvaput menjac a sad neznam sta je al se vidi kroz prozor od radionice da je rastavljen, i cesto se vidja kombi inter agrara.

Jell?
A sto onda JD-a ne smeju da ugase kad ga upale jer vruc ne pali..?? I taj isti JD ima malko manje sati od Fendt-a koji eto za 3 godine rada ima sad ako ne i preko 7500 radnih sati... :p
 
Od fendt-a JD nije bolji sigurno, e sad mnogo zavisi i ko vozi i kako vozi... al da je bolji JD do toga još nije došlo :osmeh:
 
Toj debati, koji je bolji, ili John Deere ili Fendt neče nikada biti kraja. Jer za svakog je najbolji onaj, koji mu najviše odgovara. Ja imam fendta, ali mi zato nisu zeleno-žuti ništa slabiji. I jedni i drugi imaju prednost i mane ali u konačnici oboji su vrlo vrlo dobri traktori.
 
Tema je Fendt, pa bih vas gospodo zamolio da se toga i pridržavamo.Uporedjujte ih u odgovarajućoj temi!
 
Brzina kretanja traktora , zavisi od zemlje gde se nalaze. u nemackoj je dozvoljena brzina do 70km/h , dok u CH isti traktor ne sme da se krece brze od 40km/h . I to traktori su fabricki uradjeni tako , da ne prelaze te dozvoljene brzine.
 
Da li je bitna brzina kretanja traktora? Pa nije ovo tema formule 1 nego Fendt pa zato zaboravite brzinu i pišite o traktoru.Valjda ovaj traktor ima još nekih dobrih ili loših stvari osim krajnje brzine!!
 
Ajde recite vi meni od ovih prikolica koje vidjate na nasim putevima koja moze da izdrzi brzinu vecu od 35 - 40 km/h ? O losim putevima i rupama na njima da i ne pricamo. Tako da brzina traktora iznad 40 km/h je nepotrebna za najveci deo nas, cak je i to previse.
 
Imam ja jedno pitanje ako neko zna da mi odgovori da li se ta brzina na Fendt-u postize odvrtanjem PVP ili ubacivanjem vecih guma,kao sto se radi npr na nekom IMT-u.Hvala. :osmeh:
 
Evo bio sam u petrokemiji u kutini gdje se gnojivo pravi i na vagi vidim lole voze fendta 712 vario Tms, a bio je i jedan 716 Favorit Vario (ali njega nisam sliko) ...
Vozać kaže da 712 ide 52,5kmh
2n6ddlx.jpg
 
Nazad
Vrh