Fendt

Drugari ja bi voleo da neko iznese od vlasnika FENDT traktora novije generacije(Deutz motori) potrošnju goriva u oranju.Imamo u susednom selu Fendt-a novog,gazda kaže da to ne može napojiti...toliko troši goriva.Kolega uzeo Deutza oznaka motora isti ko u Fendta TCD 2012 L4 4V,ni on baš nije zadovoljan potrošnjom goriva.Možda ti No.1 traktori i nisu baš No.1:haha:


John Deere ti je No.1 to zapamtite ! ! ! Tu kod mene na Diamant agrar su pre tri cetiri godine bili tri ''velika'' john deerea.Sad pre 2-3 god je preuzeo valjda Frikom ili neki slovenac (pricaju svasta) i kupili 3 fendta od 360 ks ima i od 200 od 160 ks... Tamo sam vukao suncokret i pitam traktoriste koji je bolji JD ili Fendt. Kaze jedan (od boljih traktorista) ako meni ne daju nazad onog JD-a ja cu da odem iz firme :osmeh: . Svi (barem koga sam pitao) su rekli da je JD puno bolji. Da su najlepsi traktori to jeste (lep dizajn) ali da su najbolji no:no:no:no no:no:no:no no:no:no:no
 
Na takmičenju 24 časa oranja osim Fendta bio je i John Deere, Massey Ferguson, Deutz, Same, Belorus, Lamborgini,........ Nakon završenog oranja i ubedljive pobede Fendt-a vozač pobedničkog traktora je izjavio da su njega pozvali da ubije Jelena i on je to uradio_Od tada John Deere ne dolazi više na takmičenje.
A to zašto nisu zadovoljni Fendt-om postoji razlog, ali nije red da Vam ja sve kažem!
 
@Panonstib dal' ima veze u tome sto Fendt ima kruskaste gume koje nisu skroz okrugle pa bolje nalezu ?? Tu skoro da nije tocak okrug'o.
 
A to zašto nisu zadovoljni Fendt-om postoji razlog, ali nije red da Vam ja sve kažem!

Aaa, a ja se taman udubio u diskusiju, a ono nema više! Nije baš da hoću Fendt-a da kupim, (biće dobro ako napabirčim i za polovnog Rusa), al' volim lepe i konstruktivne diskusije da pročitam i nešto novo saznam.
 
Gospodine @dukej,
diskusiju ćemo nastaviti u Srbobranu na Srbobranskoj brazdi uz :ppozdrav:
Gospodine @generacijo to je jako bitno, bez toga neće moći!
 
Da orali su sa 17 lit./ha.Samo ovratine od tih hektara neznam ko je poorao.Žao mi je što nisam slikao ali su ostavjali momačke ovratine od po skoro 50 metara na oba kraja.I kad su proglasili rezultate ovratine su i dalje stajale nepoorane.I ja bi rekao da je najbolji traktor kad bi mi poorao najviše hektara moje njive,kao što je bio slučaj na Pioniru.Drugo ko ne veruje da su Common Rail motori potrošači,nek kupi traktor od 50000-100000 evra,pa će se uveriti sam o čemu pričam.
 
Ja nisam primjetio da moj CR motor trosi nesta previse, trose isto kao i obicni motori ali su puno tisi i JAKO osjetljivi na loše gorivo. CR motori rade na manjim okretajima nego stariji motori i samim time mogu trosit manje za nijansu.
 
@ljakse: od kad Deutz motori vaze za velike potrosace? taj motor TCD2012 ima i L04 i L06 varijantu i obe mogu imati i 2 i 4 ventila po klipu.
i ugradjuje se u preko 10 modela traktora, sto Fendt-ova sto SDF grupe. i niko do sad se nije zalio da trose toliko koliko vi kazete.
pogledajte kolika mu je specificna potrosnja, pa uporedite s drugim modelima,

postoji i na forumu tema o potrosnji goriva savremenih motora, mozda i tu pronadjete neke odgovore, jer par clanova ovog foruma poseduju CR masine, pa su razmenili neka misljenja i iskustva.

Nemojte mi pljuvati Deutz :haha:
 
2z6sd2r.jpg

ovo je bila postrna setva i nije trosio silu goriva,sta ovaj uradi ko nije video uzivo neka neprica
 
Ma sta se rasprvljate kad ionako mozemo da samo da gledamo kao lisica visoko grozdje .Cast onima koji su imali para da kupe nov fendt .
 
Ja sam hteo da ga kupim Fendt-a.Jel se reklamiraju da cena traktora plus 30000 evra na konkurenciju,vrati se kroz gorivo,na xxxx sati rada.Zato se raspitujem...i na forumu i kod vlasnika.Al ako je tako kako sam dosad čuo ne da se neće vratiti 30000 evra kroz gorivo,nego će i biti minus 30000 evra na xxxx sati zbog potrošnje.
 
Tu kod mene sto sam spominjao u Diamant agraru kupljeno isti dan 3 traktora od 360ks pre tri god.U proletos (radio sam pored asfalta) vidim JD od 10god vuce skoro nov fend, neprodje vise od dva sata vremena vidim ide sleper nosi Fendta u radionicu... Posle sam cuo da na jednoj je otisao ''menjac'' a na drugi nesto je bilo sa hladjakom...Tako da sutradan su napravili od dva traktora jednu pa su tako radili
 
Pa desi se svakome i John Deera su vukli Mtz u radionice na opravke pa su sutradan izasli i radili dalje ,prica je u tome koliko 936 moze da uradi za kratko vreme pa ako se i nesto desi nije ti zao jer si odredjenu setvu uradio za dan dva dok drugi nisu stigli ni da spreme njive, tvoje vec nice.Ni jedan nije savrsen traktor na svakom se desi kvar ,a potrosnja zavisi od agregacije traktora sa masinama kao i velicina parcela
n478fp.jpg
n478fp.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh