Fendt

Pa vredi uzeti nov tipa Arma i nesto udobnije,kvalitetnije. Čemu svrha kredita i kako kazes ne udobnosti ako se i on kvari i pravi probleme u garatnom roku X puta ?
 
Dok sam radio u EIBL+ WONDRAK nekada je bila jedna od jačih dilerskih kuća u AT
pa smo išli da biramo mašine koje su u AT,D,Hi,CH,I,Fr uzeli u račun da ih donesemo u Srb i Hr
Često su nas vodili i na farme kod ljudi
Tada sam video da i kod njih ima krša u pm
Čak i da voze stare dvoklipce koji su kao novi!!!
U tom DDR delu nemačke se moglo naći samo krša!!!
Dok severni deo nemačke su bile prelepe mašine
CH su bile odlične sa iznenadjujuće malo sati
Talijani i Francuzi su im dušu vadili
Austrijanci su bili dosta uredni!!!!

Tada mi je pričao jedan gazda iz AT da kad se prodaje dobra mašina obično ostane u selu!!!!
Od njega smo uzeli lexion 420 kao nov MERKATOR 70 i JD 8300,
Stanje full jeftino tada
A jednom u HU mega 204 kao iz septičke za smešne novce
Oduševilo me to što ništa nije lickano farbano sakrivano takvo je kakvo je i gotovo





Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Pa vredi uzeti nov tipa Arma i nesto udobnije,kvalitetnije. Čemu svrha kredita i kako kazes ne udobnosti ako se i on kvari i pravi probleme u garatnom roku X puta ?
Vecu udobnost bih dobio samo zbog manje buke i reverzera, ali je upitno u kakvom stanju je isti. Pa da bilo je problema, ali u garantnom roku i nista nije placeno. Svako ima svoj izbor, i veruje da je najbolji.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Pa vredi uzeti nov tipa Arma i nesto udobnije,kvalitetnije. Čemu svrha kredita i kako kazes ne udobnosti ako se i on kvari i pravi probleme u garatnom roku X puta ?
Pravi ali je ipak mala sansa da prvih 3-4k sati bude vecih kvarova. Saglasan sam sa tobom da traktor 200ka nov je preskup i realno pravice mnogo manje sati od malog traktora, pa je opravdano kupiti polovan ali ne prodavati plug od malog traktora. Nekad ce taj mali plug u traktor zatrebati.
 
Tako većina kod nas razmišlja, kupuju se arme,kejs,nh do 120ks, i ljudi nemaju problema sa njima. Ostalo preko te konjaze je stiglo polovno,zato sto je bas preskupo. Pre mesec dana je stigao fiat 180-90, radi se kompletan remont, traktor je stvarno bombona iako je devedesetih proizveden.
 
Svugde ima ljudi koji su pedanterija i što se kuće,njiva pa i mašina tiče pa i u Rumuniji ili u Rusiji...takve mašine imaju lepu cenu.
Nažalost mi smo takav narod da prvo i jedino sve,gledamo kroz cenu....
Ko ne plati na ćupriji platiće na mostu.
Inače drugaru Nh star 3-4god sa 1000 i nešto sati izbacuje iz brzine,tako da nemojte se kleti u novo da je bogom dano...Samo novo se krije,staro se kudi...
 
Нема ту шта да се куди и фали питање је само ко је објективан ко не....Чињенице су ту ови се више кваре делови јефтини,не удобни итд ови други се не кваре тако удобни ал кад стану стали су итд има ту још те објективности и чињеница јбг.
 
Ko ne bi voleo novo?!Počinjem od sebe ali,sve se svodi kao za reklamu za auto:centralna brava,elekro podizači,daljinsko zaključavanje,Abs,metalic boja god proizvodnje 2010.
Jbt pa to je sve cale imao na Ford Granadi 1988 kad je polovnu kupio!!
Da li ja trebam kupiti nov traktor i imati sve što i sada imam na traktoru 30god starom?Ako kupujem novo,kupiću bolji nego što je ovaj sa većom opremom.Ali,kolko para tolko muzike.Nije uzalud Nh 120ks 60 000e,JD 70 000 Fendt 80 000....
 
I realno kad okrenes koliko je sva oprema neophodna ? Da li na autu ili trakroru...
Vecinu opreme koju imam na autu bice samo radovanje majstoru. Kao i traktor.
Mnoge starčice jesu,mnoge nisu.Nov kad bih kupovao nebih ni razmišljao o traktoru koji nema kabinu na amortizerima!Ko se u onom nije vozio nezna šta je udobno...
 
Svugde ima ljudi koji su pedanterija i što se kuće,njiva pa i mašina tiče pa i u Rumuniji ili u Rusiji...takve mašine imaju lepu cenu.
Nažalost mi smo takav narod da prvo i jedino sve,gledamo kroz cenu....
Ko ne plati na ćupriji platiće na mostu.
Inače drugaru Nh star 3-4god sa 1000 i nešto sati izbacuje iz brzine,tako da nemojte se kleti u novo da je bogom dano...Samo novo se krije,staro se kudi...

Treba odma raskopati mjenjac i naci lezaj koji je otisao (vecinom je lezaj) i zamjeniti, raditi tako samo jos vise unistava mjenjac.
 
Kod nas ima trgovaca koji iznajmljuju a i prodaju traktor , iznajmis radis i vidis kakav je i kupis , normalno i iznajmljivanje se placa.
Navodno ima oko 150 komada.

 
Poslednja izmena:
Kod nas ima trgovaca koji iznajmljuju a i prodaju traktor , iznajmis radis i vidis kakav je i kupis , normalno i izbajmljivanje se placa.
Navodno ima oko 150 komada.

Ništa ti tu ne dobijaš što ga probaš par dana?!Ko god prodaje mašine(a,pakuje motor ili menjač) ne pakuje ih da stradaju posle 10 ili 30 dana...Traje to još par god dok ne ode...
 
Ništa ti tu ne dobijaš što ga probaš par dana?!Ko god prodaje mašine(a,pakuje motor ili menjač) ne pakuje ih da stradaju posle 10 ili 30 dana...Traje to još par god dok ne ode...

Bilo je kod nas iznajmljeno i po 2 mjeseca od njega , ali onda placas iznajmljivanje i to traktori vrijednosti preko 50000E . A nije iznajmljivao da gleda na njega vec da ore sa njim.
 
Mnoge starčice jesu,mnoge nisu.Nov kad bih kupovao nebih ni razmišljao o traktoru koji nema kabinu na amortizerima!Ko se u onom nije vozio nezna šta je udobno...
To je malo mehanike par amortizera, nije losa ni suspenzija prednje osovine. Na opremu mislim silna elwktronika i dugmici u kabini koji su povezani sa motorom i menjacem koji pre ili kasnije orave probleme.
 
Sve to stoji ali,ne može bez tog..Elektronika ima mnogo manje habajućih delova u odnosu na mehaniku.Samo što se svi bojimo onoga što ne vidimo.
 
Nazad
Vrh