Farovi i svetlece lampe

Saturnus je kupila Hella i to jos dosta davno, pre oko 30 godina.
 
Zvao ih tada kad si napisao ovo i tražio sam hella farove za 577 i rekli mi da imaju samo 1 na stanju ali treba da im stigne hella program i ostavio sam im broj telefona da mi jave. Danas, posle više od mesec dana zovem opet, pošto se oni nisu javljali i kažu mi kako hella nikad nije pravila te farove...! Ko je tu lud sad ebem li ga.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
@CVEJA Po, najverovatnije cu uzeti Wesem u Krokusu, na fotografijama deluju klasicni metalni farovi. Pronasao sam na kp, neki lik prodaje Wesem plasticne farove koji mi ne ulivaju poverenje. A od Hele poslednje sto sam drzao u ruci delovalo mi je jako loseg kvaliteta.
Jedino ne znam za zadnja svetla da li je taj 21.oktobar dobar kvalitet ili neko ima preporuku za nesto drugo?
 
Sta onda predlazes super moderatoru? Kupovao sam neke "Italijanske" za prikolicu ali nisam bas nesto zadovoljan.
 
Ne znam šta da ti kažem.Imam i sam te 21.oktobar na traktoru i prikolici, rade nije da ne rade.Držim ih samo iz razloga što ne sede i ne gube funkciju kao one vašarske no name gde se kroz vreme ne nazire sijalica kada upališ poziciju ili daš žmigavac.Na drugoj prikolici imam led lampe made in P.R.C, služe lepo samo mi se ne sviđaju što su prejake, hoće oči da isteraju onome ko ide iza mene noću.Treba da menjam lampe na kamionki pa sam takođe u nebranom grožđu oko izbora istih a po svemu sudeći biće to led jer su mi kućišta original Saturnus ali sama stakla, lampe ili kako se već zovu no name koje nakon godinu dana izgube funkciju pa me to opasno nervira.
 
Ne znam šta da ti kažem.Imam i sam te 21.oktobar na traktoru i prikolici, rade nije da ne rade.Držim ih samo iz razloga što ne sede i ne gube funkciju kao one vašarske no name gde se kroz vreme ne nazire sijalica kada upališ poziciju ili daš žmigavac.Na drugoj prikolici imam led lampe made in P.R.C, služe lepo samo mi se ne sviđaju što su prejake, hoće oči da isteraju onome ko ide iza mene noću.Treba da menjam lampe na kamionki pa sam takođe u nebranom grožđu oko izbora istih a po svemu sudeći biće to led jer su mi kućišta original Saturnus ali sama stakla, lampe ili kako se već zovu no name koje nakon godinu dana izgube funkciju pa me to opasno nervira.
Maticu je su ovakve, kad sam hteo da ih kupim prodavac mi je rekao (posto sam dobar sa njim) da ne kupujem jer brzo crknu, dok gledam putem nema ko ih nije stavio.
 
Bokibole tehnički sam uradio i prošao kada sam ih registrovao prvi put 2018 god.posle toga nisam više radio.
Filipe slične su, nisu iste.
 
Naleti po koji saturnus na kupujemprodajem.com
Treba pratiti. Nadje se negde stara zaliha saturnus farova. Ne znam da li na 533/539 pasuju fićini farovi zbog prečnika.
Sto se tice zadnjih lampi, 21. Oktobar moze da prodje ako vec nema Hella. Caka kod 21. Oktobar lampi je da se ne zatezu sivonjski vec taman toliko da legnu ravno i to je to. Te lampe na poljomasinama i autoprikolicama struckaju, vibriraju i imaju dosta dinamicno okruzenje pa ako se zategnu jako onda vremenom pucaju
 
Kada se kaze za far da je precnika 13 cm da li se misli na precnik samo staklenog dela ili celog fara (staklo sa metalnim prstenom)?
 
Izmerio sam stare farove. Precnik stakla je 11 cm, a precnik celog fara 13 cm. Ima dovoljno prostora da se montira i veci far.
 
Da li sa zadnjim led svetlima moze da prodje tehnicki pregled?
Ja sam naknadno namestio dva napred i dva nazad na kabinu, plus jos dva fabricka na krilima pozadi, nisu pravili nikakvo pitanje..
Brisac nisam imao i tu vec nisu hteli da me puste....

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Zvao sam ih danas pred kraj radnog vremena ali se niko nije javio. Najverovatnije da cu uzeti Wesemove metalne farove i zadnja svetla 21.oktobar.
 
Nazad
Vrh