Farovi i svetlece lampe

Moje su bez kulera, samo je malo veci alu hladnjak iza, nisam hteo sa kulerom nece to na traktoru dugo trcati.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Stavljao bi neke led farove na kombajn,gore naprwd na kabinu,i jedan sa leve strane?Koja bi bila preporuka,da li je neko stavljao?da li ti farovi mogz da rade na kombajnu,zbog velikih vibracija ?
 
Ali je naravno i skuplji

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jeste skuplji je, ali vredi svakog dinara, i pravo svetlo za nocni rad, sija i u daljinu i ispred i sa strane. Ako je potrebno samo da se ima svetlo pa ako zatreba nekad, odlicni su i led farovi, ali ako je češći rad noću vredi dati malo vise para za led bar
 
Има ли тих ЛЕД светлећих тела са различитим температурама боје? Она са 6 или 6 и по 'иљада Келвина, која вуку на плаво, ми избијају очи. Постоји ли нешто са до 4 до 4 и по 'иљаде Келвина, неутрално бела, што се каже?
 
Има ли тих ЛЕД светлећих тела са различитим температурама боје? Она са 6 или 6 и по 'иљада Келвина, која вуку на плаво, ми избијају очи. Постоји ли нешто са до 4 до 4 и по 'иљаде Келвина, неутрално бела, што се каже?
Prolem i nedostatk led farova je što je vidljivost po magli, prašini znatno slabija nego kod običnih ili halogenih. Trebalo bi da je taj problem manje izražen na farovim sa nižom temeraturom svetala. Ipak nisam nigde kod ovih farova koji se prodaju kod nas primetio da imaju uznaku za Kelvine.
 
Ма знам ја која температура боје ми одговара и чиме опремам светла по кући, али фарова и барова као да немаш са тим нижим температурама осим 6000-6500 Келвина. Као да им је више кул ако је тако нападно плаветна.
 
Ne znam dal bi pomogle folije, npr žuckaste boje, koje se lepe preko farova. Video sam da ima na određenim led sijalicama, biraš boju po Kelvinima, a naknadno mozes foliju prelepiti preko sijalice.
Meni smeta bela svetlost, bole oči. Ubacio sam 2 radna fara, koja sijaju belo, ono je po mraku za oči zlo. Razmišljao se nabaviti te folije, ali nikako da pogledam a kinezi odavno ne šalju.
 
Ne znam dal bi pomogle folije, npr žuckaste boje, koje se lepe preko farova. Video sam da ima na određenim led sijalicama, biraš boju po Kelvinima, a naknadno mozes foliju prelepiti preko sijalice.
Meni smeta bela svetlost, bole oči. Ubacio sam 2 radna fara, koja sijaju belo, ono je po mraku za oči zlo. Razmišljao se nabaviti te folije, ali nikako da pogledam a kinezi odavno ne šalju.
Druškane ne znam kolko će folije rešiti problem. Pogotovo na ovim farovima koji su oko 6500K tj sijaju plavkasto. Kad staviš žutu foliju na plavu diodu dobićeš zelenkastu svetlost. Takodje sa folijom gubiš odredjen broj lumena. Ipak savakako da će malo prigušiti tu belu svetlost. U osatlom verujem da su skoro džaba i lako ih skineš ako ti se nesvidjaju.

Uzmi neko parče providne žute plastike ili stakla i stavi preko da vidiš šta se dešava. Npr. isečena pivska flaša plastična. Vidiš dao si mi ideju, probaću i ja da vidim šta se dešava. Nego što moram da popijem 2 l piva :cry: . A kad popijem dve obično idu još 2. Nisam neki ljubitelj piva iz plastika, al kad se mora! Posle 4 l piva možda neću dobiti žutu svetlost, ali će svakako biti zamućena. :)

Vidim da postoje žuti led farovi za autu, verujem da ima i ovih za mašine mada nisam nigde našao za kratko vreme. Takodje mislim da ako ih ima znatno su skuplji nego ovi beli.
 
Malo je teze u LED tehnologiji dobiti te nize boje svetla za malo para, zato su skuplje. Polako, za nekoliko godina i to ce biti jeftino.
 
Svratio danas u prodavnicu, u beogradu, u filmskom gradu, neko je kačio link pa sam sačuvao, I uzeo led farove radne, i par p21 led i h4 led, dosta je jerftino u toj prodavnici, 48w led far, deblji je 6 eura, onaj tanki valjda 3 eura ili 3.5,uglavnom ja sam uzeo skuplje, h4 sam odmah montirao na traktor čim sam došao kući, i jbg ima razlike... Drastične ba razlike...
Muče me traktori jer bez obzira što je sve spojeno preko releja opet topi ili osigurač, ili prekidač, na kinezu mi čak istopi kontakt bravu... A dobra brava, ko na jcb-u... Pa sam rešio da komplet pređem na led tehnologiju... Valjda će biti bolje... 16 farova sam uzeo pa će vreme pokazati da li se isplatilo...
 
Nazad
Vrh