Farovi i svetlece lampe

treba ti malo vise toga ako mislis staviti one od 220V a ne samo trafo. jer da bi trafo imao svoju funkciju mora se biti izmjenicno magnetno polje a istosmjerna struja kakva je na traktoru bi stvorila obican elektromagnet. a i zbog cega stvarati nepotrebne troskove kad postoje 12V halogene sijalice.
 
Evo i snimak kako izgleda u radu...
Nez ko je dao ovu ideju, odlicna je i hvala.
Ovo je mnogo prakticnije i jevtinije 65 din komad + keramicki grlic 30 din a posto je samo staklo za SATURNUSOV far...
View My Video

imaš pravo jednom da pogadjaš :haha:
nemorate pretjerivati sa snagom sijalica , naprijed je sasvim dovoljno 2X35 a nazad 2X20 , sve preko toga je nepotrebno uz glavne farove
 
ej svaka cast za ideju :ppozdrav:
ja sm pozadi imao sturnusove farove sa halogenim sijalicama od 2x75w a napred isto te jacine samo sto idu u masku.
bitno je da najvise 2 sijalice povezes na jedan osigurac i da svaka ima poseban prekidac, sto zbog opterecenja a i sto mozes da ih palis po potrebi.
ja sam stavi 2x 50 pozadi zato sto mi treba vise osvetljenja zbog beraca, prese, silo kombajna...a napred mi je bitno da ide malo u sirinu a i da moze da se vidi motor...
 
ja kada sam vidio cijene nekih (ozbiljnijih) radnih farova morao sam nešto da smislim
eto ja imam nazad 2X20 i sasvim mi je dovoljno za presu , noćas sam balirao do 24:00 i sasvim lijepo se vidi i iza prese kakve su bale
jedini problemčić je što mi nije najbolje osvijetljen otkos koji je ispred pikapa a pored traktora , to bi moglo da se riješi postavljenjem jedne sijalice na prednji dio kabine a da ona svijetli ispod sebe i prema nazad
 
pozdrav ljudi.jedno pitanje.naime,rezbio mi se saturnusov radni far na imt 560 tacnije samo staklo.da li neko ima ideju da li se negde posebno moze kupiti samo staklo za taj far?bio bih vam zahvalan.
 
Evo da i ja pokažem kako sam napravio svoje radne farove po ideji savorisa.
Za sada odlično rade, skoro pa se i ne primjeti kada se pored njih upale fabrički farovi. Napravio sam ih od podupirača za šalovanje ploče, tako što sam na užu cijev zavario prsten od šire i dobio orginalno ležište za sijelicu, a na zadnju stranu sam zatvorio metalnu pločicu. Pričvrstio sam ih šarfom koji sam provukao i zavario unutar fara tako da se može uhvatiti za far i ljuljati traktor. Evo i par slika ako uspijem da ubacim pošto nisam prije pokušavao.
 
29ef0g.jpg
2d6qds9.jpg
 
Bravo ljudi! Odavno me neka tema nije odusevila kao ova, svaka cast za inventivnost i prakticnost!!!
 
jedno pitanje za forumase-da li je neko kupovao one male cetvrtaste farove(halogene mislim) video sam ih po najlonu,a velicina im je ko dve kutije sibica kada se spoje.inace marka je wesem.
 
to ti je bivsi zelmot , tako da se radi o staroj firmi, koja je radila farove i lampe za ursuse, na nekim zetorima pa cak se sjecam da su kad sam bio segrt neki yugici i stojadini imali njihove lampe. tako da sto se tice reputacije firme trebalo bi biti sve ok. te male lampe sam vido samo u trgovini ali ne i u radu.
 
Mbranko,Bubu,hvala na pomoci...sad sam resio,narucicu uz neki deo za ursusa i 4 ta mala fara.
 
Da li postoji i jedan ovde ozbiljan clan foruma da pomogne i odgovori na pitanje koje je jos 2010 god postavio kolega a koje i mene zanima ,a to je ,,gde se mogu kupiti kvalitetni farovi za traktor ,, a ne ovi turski ,,jer koliko ja ovde vidim non stop se proteze u celoj temi neka budzevina i neka alternativna resenja koja normalno ko se imalo razume svako od nas moze improvizovati ali mene interesuje far koji bih zamenio na traktoru umesro fabrickog na 539 ane neki dodatni radni neradni itd itd farovi znaci zelim da budem tehnicki ispravan i da imam kvalitetan far na fergusonu 539 znaci cena nije bitna samo da je u pitanju kvalitetan far jer kad onaj turski vidim u Rumi on mi se jos u ruci raspada akamoli na traktoru ,,pozzz
 
Kako može neko da odgovori gdje ima kvalitetan far za 539 , kad ga nikad nisu proizvodili ni Bosch, ni Hella , a bogami ni Magneti marelli a ni Valeo.
 
Nazad
Vrh