Farovi i svetlece lampe

Kako može neko da odgovori gdje ima kvalitetan far za 539 , kad ga nikad nisu proizvodili ni Bosch, ni Hella , a bogami ni Magneti marelli a ni Valeo.

Varaš se prijatelju !!! HELLA je nekad bila fabrička ugradnja u IMT-u. Moj 558 iz 78godine ima HELLA farove koji i dan danas dobro svetle. Na 539 su farovi ELBA, made in ROMANIA i isto su kvalitetni i dobro osvetljavaju već 11 god a zadnja poziciona svetla su "21 oktobar-ZASTAVA" takođe dobra da nekažem odlična. SATURNUS je takođe dobra marka :ppozdrav:
Brat mi ima 539 star 4 god a na njemu su neki plastični farovi na kojima nema razlike između kratkog i dugog svetla. Pa ja to ne bi stavio ni u kokošinjac da svetli kokoškama a kamoli da to bude fabrička ugradnja !!!!!!!!!!!:haha:
 
Gdje je najbolja pozicija za montiranje zadnjih radnih farova na imt 539 bez kabine?
Traktor će ići u voćnjak tako da nije baš pametno staviti ih negdje gdje će ih grana skinuti.
 
E ako je Hella radila za 539 , onda treba pokušati poručiti kod uvoznika helle , a to je npr Vessax NBG ,vjerovatno modeli više nisu dostupni.
 
Juče sam montirao zadnja svijetla na traktor.
Lampe su gabariti od kamiona, polu gumeni i djeluju mi izdržljivo, a ujedno dovoljno svijetle da obilježe traktor.



Uploaded with ImageShack.us

Zadnje radno svijetlo sam radio po ideji savorisa, i to su najbolja svijetla.
Evo gdje sam montirao i kako izgleda.


Uploaded with ImageShack.us
 
juce kupio zadnju signalizaciju za ursusa 355 i naletim na neke farove WESEM,nikada do sada ni sam cuo za njih a prodavac mi ih nahvali extra,inace je radnja poznata po kvalitetnim delovima za ursus traktore pa reko da se informisem ovde da li je iko imao mogucnost da se upozna sa tim farovima malo bolje pa da cujem iskustvo iz prve ruke,inace cena im je 1800 komplet
 
wesem ti je bivši zelmot, prva ugradnja na ursusima, nekadašnjim pezejcima, peglicama, pa čak ih je nešto 80-tih koristila i zastava. nedavno sam bratu ovakve

5lkr_hr.jpg


stavljao na traktor i mogu reci samo pohvale od čvrstoće, kompletno je zadihtana a tri puta jeftinija od takvog hellinog modela.
 
kod poljaka na najlonu u novom sadu 1000 din su i ja sam prezadovoljan s njima sve radne farove sam promenio sa ovakvim farovima
 
Ja ih imam već 9 godina, ne ovakav oblik, već onaj duguljasti, plus farovi. Rade odlično, a kvalitet je kao nekadašnji Saturnus, ako ne i bolji, još uvek nigde ni trunke od korozije ili oštećenja na sočivima.
 
hvala puno svima na komentarima,veoma su mi pomogli oko dileme da li da ih kupim ili ne,tj sad vise nemam dilemu:haha:uzimam ih sigurno:ppozdrav:
 
A kolko je to jeftino tj kolko kostaju??

kod mene u trgovini je to cca 11 € (ali sa sijalicom H3) dok je helina zapravo i više nego tri puta skuplja jer je cijena 300 kn (~40 eura)

evo što sve dobiješ u kompletu

6171f070.jpg


samo ti za džek (konektor) trebaju stopice koje imaju onaj mali pipak (zakačku)
 
Ne znam da li imaju i radne farove od Wesem-a ali pokusajte ovde http://www.imenik.rs/info.php?id=22701 Kod njih sam kupio wesem-ove prednje farove doduse za R2 sijalicu ali ne smeta svetle ko blesavi! Pokusajte i ovde http://www.poslovnabaza.com/content/controller.php?nav=11&ctrl=1&kat=0&firma=s219 Mislim da nemaju Wesem-ovih proizvoda ali nisam sto posto siguran. Ali ono sto znam je da imaju raznih radnih farova i mislim da nisu skupi. I veeeliko mozda ovde http://telefonski-imenik.biz/kontakt/metro-subotica-61959
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh