Farovi i svetlece lampe

Имате ли неки савет, из праксе, што се каже, какве ЛЕД фарове да натакнем позади на трактору, на место пара фарова на блатобранима и пара њих на врху кабине? Колико видим нуде се два основна типа фарова према распоређивању светлосно снопа - spot, са усмереним снопом и flood, са дифузним осветљавањем. Шта је "добитна комбинација": спотови горе, фладови доле или нешто друго?
 
Naprijed ti je bolje spot ili nesto sto baca dalje , za nazad bolje flod ili nesto slicno sto rasipa vise.
Takodje pravila nema , kinezi lazu sto se tice jacine , ja ova sto sam kupio sa allexpressa imao dobre komentare plus ima trgovinu u europi i ne placas carinu ako si u EU. Napisao 60W svaki , ima 2 diode , broj dioda nista ne znaci skupe diode mogu biti jako jake , vecinom u flod ugradjuju od 3W ili slabije.U spot ubacuju jace diode , u mom slucaju stvarna potrosnja oko 27W , izmjerena na ispravljacu za 12V napajanja 2,52A potrosnja a za 13V je 2,2A i ako povecavas napon amperaza opada i uvjek svijetle isto.

Kupio sam LED H4 zarulje u rusa i mogu reci da original farovi svijetle bolje 5x , a stvarna snaga je samo 17W koju trose izmjereno iako pise nakutiji 50W. Inace mi je nesto sa instalacijom lose , izgleda negdje kontakti pa ni original halogeni nisu vukli punih 50W nesto manje ali u odnosu kad sam stavio LED H4 zarulju su skiljili. U prometu nisam vozio , ali kako traktor ima visoko svijetla pitanje da li bi ovi sto idu u susret brojali blizu i dalju .....

Tako da nekih pravila nema , kinezi prave i kvalitetnije a skuplje i jeftinije i losije , i pisu svasta , najbolje ako negdje vidis kako radi ili vecinom preko interneta ostavljaju komentare i dosta njih izmjeri i slika stvarno stanje a ne ono sto trgovac pise pa je neki orjentir kod kupovine.
 
Јасно је мени да што се тиче спецификације, оне декларисане и реалне, могу знатно да се разликују и то ми се не чини неким проблемом - мени ће добар посао свакако радити и најросечнији могући фар, поготово што ови оригинални почињу да губе рефлектујућу површину на позадини . Избор некок таквог просечног, ако судим по досадашњим потрагама по Нету за којекаквом робом, не би требало да ми представља проблем.

Практично једина недоумица ми је одабира начина осветљавања тих фарова позади, да ли спот или флад, њихово комбиновање и какво.
 
Jel ima neko iskustva sa ovakim barovima ? Kosta oko 1900din.
Ne ocekujem nista spektakularno, kaze prodavac da srednji deo i krajevi mogu da rade zajedno kao far ili kao blinker.
Kupio sam letos te farove, bacene pare. Prodavac nije rekao da ima taj blinker, koji mi na traktoru uopste ne treba. Prica je bila da ima 180w po faru, ja spremio releje, a ono kada je stiglo svetli kao malo jaca pozicija.
Kupovao sam raznoraznih ledova i jedino su me ovi bas razocarali.
Imao sam nameru da ih stavim na blatobrane prednjih tockova pa da osvetljavaju kako okrecem tocnove ali stoje u kutijama na polici, ne vrede bas nista.
 
Имате ли неки савет, из праксе, што се каже, какве ЛЕД фарове да натакнем позади на трактору, на место пара фарова на блатобранима и пара њих на врху кабине? Колико видим нуде се два основна типа фарова према распоређивању светлосно снопа - spot, са усмереним снопом и flood, са дифузним осветљавањем. Шта је "добитна комбинација": спотови горе, фладови доле или нешто друго?
pitanje je sta ti treba, ja spot stavljam samo napred, pozadi obavezno flood.
Desavalo se da zavrasavam setvu po mraku, pa vidim komplet sejacicu i jos pored nje na obe strane, a unazad mozda dvadesetak metara.
E sada moze spot pa da mi osvetljava 50-100 m unazad, ali je meni to nepotrebno, no mozda su tvoje potreba drugacije pa onda spot ima smisla.
Uglavnom imam one od navodnih 48w (i debljih i tanjih) i zadovoljan sam sa svima, led bar jos nisam imao tako da ne mogu da poredim za njim.
Ranije su bili slabiji od 10w i 27w, i oni su bili skroz ok za preglednost oko traktora
 
Рекао бих да би ми ЛЕД светла била потребна за оно што и ти сам користиш - да равномерно и добро осветли ту непосредно (типа нема потребе да осветљава више десет-петнаест корака) иза трактора. И ја ценим да је флад за тај посао, али рекох да питам да ли један пар буде такве врсте, а други, из неког разлога, да буде спот.

Видим да помињеш да си користио ЛЕД-ове различитих снага. Значи, твоја искуства су да за добру видљивост не мора да се пуца на велике снаге фарова?
 
Pa prva led svetla sam montirao pre desetak godina(mozda i jace), to su bili reflektori od 10w (nazivno) spolja isti kao oni prvi koji su se montirali po kucama. Mislim da ih imam negde u radionici pa cu ih slikati. Tada je bilo tesko naci reflektore na 12v. Medjutim meni su tada bili fenomenalni.
Kasnije sam kupovao jace, i raznorazne, bilo je boljih i losijih, ali sa svima se moglo raditi.
Jedini koji su me razocarali su oni sa treptacima(par postova gore) koje sam kupio od nekog prevaranta iz Stare Pazove.
 
Vredi kako ne, sijaju led barovi kao ludi, progledao sam od kad sam montirao, oni kockasti 48w su sranje u poredjenju led bara, imam napred led bar i ta dva koctasta, 80% svetlosti led bar 20% kockasti.
Led bar mi stoji napred na masci iznad redovnih farova, kad upalim led bar, kratka svetla se ne vide uopste, palim ih gasim kao da ih nema.
 
Poslednja izmena:
Evo bas sam malopre slikao kako radi led bar
977c70571025471693e8370f9e04fe3c.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 

Milovane ja bih ti preporucio ovakav led bar da uzimas, i ja isto planiram da stavim na kombajn, cini mi se da Cicimoric ima takav krivi. Kod ovih sam uzeo dosta sto led sijalica sto radna svetla sasvim sam zadovoljan kvalitetom.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stigli delovi, nije to tako lose. Ovaj ima 2 zice led bar da ga tako nazovem i paljenjem i gasenjem menja se mod rada.
Takodje i led farovi kockasti 27w po celih 450din sad imaju 3 zice masa,stalni rad i blinker.
Za pocetak nije lose,samo da izvedem struju i zice lepo,relwje povezem pa cu kasnije mecati skuplje farove.
 
Paracinac i cici imaju auspuh na desnom stubu kabine i zato se vjerovatno ne odbija, a i hauba im se spusta prema napred. Kod mene na 902 radni farovi gore na kabini ubaciju svetlost samo po instrument tabli i 10cm na podu otprilike ali je svetlost sad kako bi reko retka nije uopste jaka. Ovakva sam dole svetla video na nekom masseyu na pumpi ali unutra imaju dosta sitnije diode i puno ih je vise, baca najmanje 20 metara ispred njega. Dva dana sam ih trazio na internetu i nisam ih uspio naci.
 
Nazad
Vrh