Farovi i svetlece lampe

Samo je fora sto ta led ni na posteru nemaju tih 100w , to je neki ekvivalent halogenki od 100w po jacini svetlosti.Ali narod se ne razume u elektriku.Ampermetar u ruke pa ces videti pravu snagu koju vuku te led.
Jacina svetlosti se meri u lumenima a ne u watima ali to niko ne napise.

Koliko se secam mwrio sam onaj kockasti led far 48w kobajagi , nije ni 1A vukao.

Sto mu dodje 13-14w zavisi od alternatora

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Meni na traktoru izgoreo prekidac od Led bar-a, 126w oko pola metra je širine. Sutra cu da ubacim relej i drugi prekidac, vašarski prekidač za radno svetlo u rusu
 
Kineske, led lampe nemaju snagu i kojoj prodavci pisu, to smo vec mnogo puta proverili.
Ali sam vec preko nekoliko puta video izgorele prekidace, posebno one kupljene od istih kineskih preprodavaca.

Najlakse i najbezbolnije je izmeriti povucenu struju i sracunati se.
Mada (posebno kod led barova) je najbolje ugraditi releje jer kostaju par eura i ne vredi razmisljati da li trebaju.

Potpuno druga stvar je sto su halogene lampe na starim jugicima vukle 55w, pa je instalacija znala da cvrkne bez releja i pri toj snazi. Sigurno je da led bar nema 100w ali nije lose premeriti da li je bas dvostruko slabiji.
 
Što znači proizvodjači ali i dileri led sijalica lažu za wate najmanje duplo. A kako je za meriti jačinu svetlosti u lumenima. Imali takav video? Ovde se videla razlika isto wati a mnojo jača svetlost.
 
Za led farove bi bio poželjan relej iz drugog razloga. Ima u sebi visokofrekventni ispravljač koji uništava prekidač, pa onda šušti radio...
 
Ne.. Moram priznati da nisam ni čuo sa tako nešto... A poznavajući tebe, ne znam ni šta da očekujem... 😊
 
Ovog puta je "ozbiljan"...
0120489707-2-large.jpg

Na slici, s leve strane od reglera imaš taj "blokator šuma"..
 
Uzeo danas dva komada, probao ga u garazi solidno sija, videcu kako ce na traktoru na njivi, 48 dioda navodno po 3w

cf164db17036f57be02bb611697ca29b.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako su se pokazali ovi led barovi od metra?Valja li to cemu?Razmisljam da stavim jedan pozadi od 130-150cm umesto radnih farova..

Sent from my Redmi Go using Tapatalk
 
Jel nije bolje na prednju stranu traktora stavljati kombinaciju SPOT i FLOOD svijetala ,( spot svijetli daleko ima vece lece i flood je radno svijetlo jako rasprsuje a kratko baca).
Nesto kao



 
Nazad
Vrh