Elektronska kontrola setve

Meni je H&L u kukuruzu radila brutalno, ali u suncokretu se nije proslavila.

Samo jedna baterija je tacno pokazivala ,ostale katastrofa, zagradjivao sam od sunca ali opet isto, sitno seme i ne detektuje dobro.
Zvao sam proizvodjaca da vidim moze li se osetljivost povecati.
Dobio sam ovaj odgovor

ae6d6e1dd55f61c4c4845aca19399c22.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Imamo istu kontrolu .Primetio sam da bolje radi kada zadje sunce ,tj daje tačnije rezultate razmaka zrna.Sejao sam samo suncokret.Pri kraju dana su sve baterije davale raspored od 23-25 cm a u toku poslepodneva je bilo jako šareno od 10 -25.
 
Rekao mi je da moze na taj nacin.Da se presece taj vod od stabilizatora napona koji je 10V i da se premosti na tajj nacin na slici.
Kontrola svakako ima i stabilizator jos jedan u onoj kutiji na sejalici.
Tvrdi da ce bolje raditi.E sad ako laze on lazem i ja.
Samo sto sam vec sve posejao, necu znati do sl. godine

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nećemo ništa da diramo ,bitno da reaguje kada ne seje a razmak je ujednačen ,pošto sve baterije troše podjednako seme.
 
Ma trose i meni seme isto, ali kad pridje kraju ne znam jel nestalo ili piati tako utaman.
To samo u suncokretu,kukuruz pokazuje bukvalno koliko i sejalicu podesim.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Meni je H&L u kukuruzu radila brutalno, ali u suncokretu se nije proslavila.

Samo jedna baterija je tacno pokazivala ,ostale katastrofa, zagradjivao sam od sunca ali opet isto, sitno seme i ne detektuje dobro.
Zvao sam proizvodjaca da vidim moze li se osetljivost povecati.
Dobio sam ovaj odgovor

ae6d6e1dd55f61c4c4845aca19399c22.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Koga si zvao djuricu iz padine iki kovacicu

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Kolege gde montirati kontrolu setve na traktoru bez kabine(imt 539)? Dali se lepo vide lampice na suncu?
 
Nije lose mada i nije bilo nekog preteranog sunca ovih dana.Lepo to sve radi i dobra je stvar,dosta se i ubrza posao, ima par sitnica koje mi se ne sviđaju ali no.
 
Gde ima da se kupi, kontrola setve sa brojačem zrna??

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh