Elektronska kontrola setve

Ako su gume "ripnjace" kao nazad na traktoru, obavezno uzmite u obzir da se ripne ne ubrajaju u "koristan" obim gume. ako vec idete na sto tocnije rezultate, mjeri se sam balon a ripne su tu da potpomognu okretanje tog balona ako me razumijete sto zelim reci.

Nije greska ni da se upise 2m obim ali ce onda pokazivati manji broj hektara nego sto to u stvari je, nece puno grijesiti ali opet to nije TO...
 
Pustiš trag u njivi, izbrojiš koliko ima ripni na točku, i onda na tragu odmeriš taj broj ripni...
 
Jel neko ugradjivao EKS na sestorednu maju sa diskosnim ulagacima? Sad neko kaze da ide bez problema, a negde cujem da se mora fleksom obradjivati da bi sve leglo kako treba, sto mi se bas i ne radi da budem iskren.
 
Poručena EKS :osmeh:[video]https://sites.google.com/site/hnlelectronic/proizvodi[/video]
 
Poslednja izmena:
6 reda-250 evra, samo sam poručio kontrolu setve iako sam hteo kontrolu setve+brojač zrna sa kontrolom razmaka al mi je gospodin rekao da spremaju za proleće novu kontrolu koja će biti spakovana u jednu kutiju i tu će biti sve uključujući i brojač hektera kojega dosad nisu imali.Znači u jednoj kutiji će biti kontrola setve,brojač zrna,kontrola razmaka između zrna,brojač hektara i brzina kretanja-setve i to će sve koštati između 350 i 400 evra. A ova kombinacija koju sam ja hteo sa brojačem zrna i kontrolom razmaka bi bila 400 evra bez merača hektara.
 
Poslednja izmena:
Kolega imam pitanje u vezi montaže EKS Agroelektronike da li mora da se namontira (napravi) poklopčić na ulagaču semana (raoniku) da neupada zemlja...?
 
Kolega imam pitanje u vezi montaže EKS Agroelektronike da li mora da se namontira (napravi) poklopčić na ulagaču semana (raoniku) da neupada zemlja...?

Moras obavezno da ih imas i moras da vodis racuna da kad ti je spustena masina ne krenes nazad. To hoce da se desi kad izlazis iz njive ako su ti slabe kocnice jer onda se natrpa zemlje na senzore ali pistace ne brini. I nemoj da te buni ako bude jakog vetra pri setvi pogotovo suncokreta hoce da pisti
 
Montiraju se na prednji deo raonika odozgo ispred setvenog aparata. Da se zatvori mala rupa kroz koju moze zemlja da ulazi
 
Nazad
Vrh