Elektronska kontrola setve

Može poklopčić a može i da se navari parčence lima trouglastog oblika.
 
Mislim da te poklopčiće treba da ima obavezno koliko zbog zemlje toliko i svetlosti koja tuda ulazi i remeti rad kontrole.
 
Sve pohvale za pomoć kolegi Dolovcu, kupljeni poklopčići za raonik za kontrolu setve... evo sličice ...
viewer.php
[/URL][/IMG]
 
I ja sam danas montirao te poklopčiće. :osmeh:

A što se tiče el. kontrole setve, sa sejalicom sam dobio kontrolu na zrno ali kad sam je probao ona ni da bekne. Srećom kvar nije bio velik, crkao je stabilizator napona, a pošto se i ulazni elektrolit naduvao pretpostavljam da je došla u dodir sa 24V. Nisam je još probao jer su počupane žice iz senzora, ali pretpostavljam da će biti ok (ako je ostatak ožičenja ostao čitav). Hteo sam da poručim nove senzore (2 kom), ali sam ipak rešio da probam da ih osposobim. Vidim da su ic diodice zalivene silikonom pa neće biti problema da raskopam senzor, možda samo dok prokljuvim gde ide koja žica (3 kom). Možda je na štampanoj pločici (na sabirnici) obeleženo koja žica je za predajnu, a koja za prijemnu diodu...
 
Ovo je moja preporuka tebi a i svim ostalim.Stavio sam je ove godine i odradila je sezonu bezprekorno.Javila mi je kad je nestalo semena,kad seme iz nekog razloga nije stizalo do ploče(zaglavolo se u "uskom grlu")kad sam nepažnjom nabio zemlju u ulagač.Senzore nema potrebe čistiti u toku dana sa četkicom kako neki kažu,nisu se zaprljali ni jedanput u toku sezone,znači nisam imao ni jednu "lažnu uzbunu".Jedino sam ovu sabirnu kutiju malo zadihtovao sa lepkom i silikonom pošto mi nije baš delovala vodonepropusna i to je to.Dugmićima odabereš koje sekcije da ti kontroliše i samo gas,na kraju parcele ako treba da doseješ 1-2-3 reda resetuješ kontolu i opet dugmićima odabereš koje sekcije(baterije) da ti kontroliše.Ima svetlosni i zvučni signal koji je baš jak tako da bez ikakvih problema može da se koristi u raznoraznim kantama kao što je i ova moja 577.Cena je 250 evra stim da posle možeš da dokupiš i spojiš brojač hektara,zrna...
2mqtfuu.jpg
[/IMG]
2yycil1.jpg
[/IMG]
2jg33tc.jpg
[/IMG]
iny795.jpg
[/IMG]
2nby49w.jpg
[/IMG]
2whpkjm.jpg
[/IMG]
2llghhc.jpg
[/IMG]
fk60c3.jpg
[/IMG]
 
Kaži mi kako se ponaša kad na leniji podigneš sejalicu? Da li počne da pišti, ili prepozna da je lenija u pitanju (jer sve baterije prijavljuju kvar) pa onda samo kratko zapišti i prestane sa pištanjem?

Agroelektronikina kontrola pišti na leniji pa moram svaki put da je isključujem na prekidač, i vrlo često se desi da zaboravim opet da uključim prekidač kad ponovo stanem na markir. Ok, opravdano je to jer u pucanju lanca na menjaču sve baterije prestaju da seju i kontrola bi mislila da je lenija u pitanju pa se ne bi oglasila. Samo, ja bih prihvatio taj rizik samo da mi ne pišti na svakom kraju njive jer će taj prekidač brzo otkazati...
 
Pa pišti dok ne počneš da seješ što je i meni malo smetalo al sam se navikao,ima dugme "M" (mute) za gašenje zvočnog signala i njega sam ispočetka koristio al mi se takođe dešavalo da zaboravim da ga upalim pa sam odustao od toga pošto se isključivo oslanjam na zvučni signal (u lampice negledam).A i to me pištanje tera da se što pre okrenem pa mi je tako i učinak veći:osmeh:
 
Ja sam je isto iskljucivao na svakom kraju kada se okrecem ali posle sam batalio,jel isto mi se desavalo da zaboravim da je ukljucim...
 
Imam kontrolu sjetve od Agroelektronike,i sad mi se potrgao jedan senzor,dal netko zna dal mogu naručit samo taj jedan senzor i namontiram da i dalje radi sve kako treba ???
 
Ja sam ove sezone nasao elektronsku kontrolu, ima prekidace za svaku sekciju, broji svako zrno kukuruza, ima displej za prikazivanje broja trenutno posejanih zrna, dugme za sabiranje posejanih zrna. Javila mi je kad sam spustio malo dublje raonik, pa se zemlja nabila, i jos 2 puta kada sam ostao bez semena. Ako je iko zainteresovan, mogu mu dati kontakt.
 
Nazad
Vrh