Elektronska cigareta

27. 03. 2014. 14:16 >> 14:30 AUTOR: LJ.Z.
[h=1]Elektronske cigarete izuzetno opasne[/h][FONT=open_sanslight]Nedavno sprovedena studija kaže da elektronske cigarete ne pomažu onoliko koliko smo mislili, pa čak mogu biti i opasne po ljudsko zdravlje.[/FONT]
[FONT=open_sanslight][/FONT]
[FONT=open_sanslight]
e-cigarete.jpg
FOTO: THINKSTOCK
[/FONT]

[FONT=open_sanslight]Mitova o elektronskim cigaretama ima previše. Najnovija naučna studija ih razotkriva...[/FONT]
[FONT=open_sanslight]Mit: Ove cigarete stvarno rade! Istina: Ne![/FONT]
[FONT=open_sanslight]Mit: Bar su neškodljive. Istina: Netačno[/FONT]
[FONT=open_sanslight]Mit: U najmanju ruku su dobar način da se odviknete od normalnih cigarete. Istina:Malo verovatno.[/FONT]
[FONT=open_sanslight]Mit: Probaću i daću im vremena! Istina: Nikako ne čekajte, već preduzmite ozbiljnije mere

[/FONT]

[FONT=open_sanslight]Časopis interne medicine JAMA objavio je studiju koja tvrdi da e-cigarete ipak ne pomažu u odvikavanja od pušenja. Njujork Tajms je saopštio da neurotoksična "e-tečnost" koju ste udisali u trudnoći može biti pogubna za plod.[/FONT]
[FONT=open_sanslight]"U uslovima momentalnog rizika trovanja," podseća Tajms, "e-tečnosti su daleko opasnije od duvana, jer se tečnost brže apsorbuje, čak i u razređenim koncentracijama. Male količine, bilo da se udišu ili apsorbuju kroz kožu, mogu da uzrokuju povraćanje i napade, čak mogu da izazovu i smrtni ishod. Kašičica čak i najrazređenije e-tečnosti može da usmrti malo dete."[/FONT]
[FONT=open_sanslight]Inače, vrednost proizvodnje e-cigareta narasla je na 2 biliona dolara od 2004.[/FONT]
 
Znate šta me najviše brine oko ovih elektronskih cigareta? To što svakodnevno u Beogradu vidim sve više tinejdžera koji ih puše. Imaju po 18 i 19 godina i kao prošli su "golgotu višegodišnje zavisnosti" pa su se okrenuli zdravom životu.
To je pokazatelj da u ranijem periodu (najmanje 40 godina) roditelji i sve vaspitno obrazovne ustanove uopšte nisu obraćali pažnju na to da je preventiva da ne treba ni da započinju da puše. Pušenje je pomodarstvo među malim buntovnicima koje kasnije prerasta u zavisnost.
Kad vidiš da deca koriste tu elektronsku napravu shvatiš da je pomodarstvo pušenja samo nastavljeno u drugačijem obliku, a svi dobro znamo da moda traje jednu sezonu.

Ja sam nepušač od rođenja i vrlo pažljivo biram u kom društvu ću da sedim ili sa kim ću da se družim. Verujte mi kad napustim pre vremena zadimljenu prostoriju, nikad nemam taj osećaj da sam propustio nešto bitno da čujem ili vidim.
 
Mogu vam reći da je u mom okruženju od n.god. dosta njih batalilo duvan
Где и неће кад је цигарама цена отишла у небеса,а плате све мање,тј они који раде...Кад ти за паклу цигарета дајеш 4 хлеба знаш каква је ситуација,а ретко ко пуши само једну паклу на дан.
 
Svaka vam cast kako ujutru kad ustanete pijete kafu ,a ne zapalite ,kad radite ceo dan sa na njivi ne znam sta cu sa rukama ,kad jedete lepo pa zapalite ,izadjete u provod pa cak i posle sexa:cvetic:. Pokusavao sam vise od 30 puta da ostavim i nikako montecarlo 100 s
 
Poslednja izmena od urednika:
Pre dva dana na prskanju oko 1 po podne zakacim elek. cigaretu i polomi se onaj gornji deo. Pokusao sam nekom trakom da zalepim ali je dobila fals vazduha i potrosi se i baterija. Da bi mi ovce bile na mestu bacam je u p... mat.. i od tad ne koristim ni cigarete ni elek. cigarete.
Inace od pocetka Decembra ne koristim cigarete vec samo elektronske.
Ko nije prosao kroz ovakav pakao ne zna sta je to. Tesko je mnogo nakon 32 godine bez tog gov...! Nadam se da cu biti jaci od zla!
 
@Peet

Samo napred, ne daj se i ne dozvoli da Ti cigarete zapovedaju. Moze se to djubre baciti. Ja sam se toga resio 1984 god.
 
Pre dva dana na prskanju oko 1 po podne zakacim elek. cigaretu i polomi se onaj gornji deo. Pokusao sam nekom trakom da zalepim ali je dobila fals vazduha i potrosi se i baterija. Da bi mi ovce bile na mestu bacam je u p... mat.. i od tad ne koristim ni cigarete ni elek. cigarete.
Inace od pocetka Decembra ne koristim cigarete vec samo elektronske.
Ko nije prosao kroz ovakav pakao ne zna sta je to. Tesko je mnogo nakon 32 godine bez tog gov...! Nadam se da cu biti jaci od zla!

Dobro za treniranje karaktera.Kad zapadnes u krizu, imaj pri ruci neke grickalice ili bonbone.

Mada , ako nastavite da bacate cigarete, od cega ce ziveti ljudi koji sada seckaju i prodaju duvan.:haha:
 
Puko sam Maticu pre 5 god. ostavio sam ih 4 meseca i opet krenuo. Ko budala psujem i onog ko je stvorio cigaru a vise onog koji je prvi povukao prvi dim i delio ostalima.:osmeh:
 
Nazad
Vrh