Elektro instalacija

Nasao sam elektricnu semu za IMT 540 !!!
Probao sam kod mene na traktoru IMT540 iz 1980g i slaze se. Koliko sam uspeo da vidim, nema je nigde na Internetu. Ako nisam pogodio forum, molim administratora da prebaci gde treba.
Evo linka, pa kome treba neka preuzme.

http://www.megaupload.com/?d=VOSUL3T6

Pozdrav, Goran
BLACE
 
Dakle, znam nesta o spajanju struje po traktorau ucim se jos,., zanima me hocu da napravim si struju na Zmaja 222 koliko metara kabla mi je potrebno i sta sve dal ima netko shemu spajanja neke prikolice ili neceg da napravim kako je na njoj naravno ne nesta pre komplicirano jednostavnije nesta .. ? :ppozdrav:
 
ratarhr je napisao(la):
Dakle, znam nesta o spajanju struje po traktorau ucim se jos,., zanima me hocu da napravim si struju na Zmaja 222 koliko metara kabla mi je potrebno i sta sve dal ima netko shemu spajanja neke prikolice ili neceg da napravim kako je na njoj naravno ne nesta pre komplicirano jednostavnije nesta .. ? :ppozdrav:

ja mislim da ako si pročitao ove temu sve mora da ti bude jasno , mnogo je teže lijepo (jako) mehanički postaviti lampe nego ih spojiti
 
izmeri duzinu beraca i dodaj 2-3 metra i tolika duzina ti treba. Trazi licnastu kablu 5*1,5 ili 5*2.5.

nemam mnogo vremena evo seme na brzinu

2rdhj7d.jpg


ove cetiri zice idu u traktor, a masu mozes vezati za petu, ili neki sraf na beracu. Ista sema je i na prikolici.
 
dicki je napisao(la):
1z6trmx.jpg

Mozda pomogne: prikolice,spartaci,krunjaci...
jesi li ti siguran da je pozicija 7 ''stop'' , meni se čini da je tu pozicija u sredini
a ove ostale neznam napamet , negdje imam zapisano po brojevima kontakata
ali sam siguran da je u sredini pozicija
 
Sedmopolna uticnica, debele linije su moguci kratkospojnici radi ustede zice . Ovo je neki standard koji sam nasao na dosta mesta i uporedio sa traktorom na kome nije bila dirana uticnica, znaci to je to

33uenhv.jpg
 
Hvala, vam svima sheme sam si kopirao na računalo i isprintao na papir trebo bi od nedjelje i na prikolice gdje je razvuceno samo popravit stavit utikac a na berač napravit .. još jednom hvala :ppozdrav: :cao:
 
@telnett, @savoris, u pravu ste [ podatci sa mnogih mesta govore da pozicija ide na sredinu, kao i levi- desni migavac - zamena mesta]. Evo prepravljam... Izvinjenje.
 
Ovo je ta shema no ja nemam bas puno poverenja u ove uticnice prvenstveno zbog mase , tako da je za prikolicu dodata trofazna industrijska uticnica okrugla , nema da nema mase . Ovu 7 polnu koristim za auto prikolicu .
 
pozdrav.. imam jedan mali problem ima rusa 892 i punjeje mi neradi dobro.. pre koji dan sam dosa sa njive i posle nisam mogao da upalim traktor , stavim ga na punnjenje i jedan akumulator pun , a drugi totalno prazan. punio sam ga dva sata i dalje se nije pomerala skazaljka za punjeneje, probam da ga upalim i uspem. pali ok..
ali...danas primetim da mi punjenje neradi tj. na kontrolnoj tabli. zovem danas majstora i on dodje da vidi o cemu se radi.
pogleda sa instrumentom punjenje na akumulatorima i jedan puni 12.3 a drugi 15.9 volti.
molim vas ako neko je ima ovako neko iskustvo da mi kaze sta treba da radim...hvala
 
Ima dve vrste instalacija punjenja na Mtz traktorima. Neki imaju na hladnjaku za vodu, sa prednje strane neku vrstu reglera koji reguliše punjenje, a neki imaju u prostoru kod akumulatora. Ako odeš u prodavnicu ruskih delova oni će ti reći šta treba da kupiš iako nisu majstori, to se dešava na dosta traktora.
Postavi ovo pitanje u temi Mtz.
 
On ima neki regulator punjenja koji izjednačava struju punjenja u oba akumulatora, a to mu ne radi, pa zato jedan puni jako, a drugi ni ne puni.
 
Nazad
Vrh