Elektro instalacija

I kod mene se uglavnom zagreje kada su svetla ukljucena duze vreme. Na fergusonu mi je kljuc hladan kao spricer uvek, nema zagrevanja.
 
Nisam električar, ali sa funkcioniše. Par releja sa starih kola( jedan sa 4 a drugi sa 5 stopica), malo žice i par buksni i preveže se i fiksira negde napred ispod haube i rešen problem. Ne dira se postojeća instalacija.
 
Izbacio sam tus kabinu i ozidao tus kadu,problem je sada sto je jako tamno. Da li ima neko iskustva sa osvetljenjem gde je voda i vodena para?
 
Pa ja stavim led sijalicu u nju.pa da.doduse meni nije bas u tus kabini vec na sredini kupatila ali kazem ima guma i do sad nije bilo problema.kod kuma je cini mi se obican led panel u tus kabini i nije bilo problema.
 
Valjda je bolje ako vec radi to da napravi da bude u jusu a ne da ne moze naci plovak kad ovaj rikne.
Za mene je laksi deo izbusiti rezervoar i "upasovati".

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Ja sam razmišljao da dole kod česmice izvedem providno crevo i da ga izvučem negde da stoji vertikalno, merač na principu spojenih sudova.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Vagres crevo... mozda i ponajbolja opcija.
To imaju ako se dobro secam Rakovice 60-tke.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da li je neko ugrađivao kameru za rikverc kao nadzornu za priključnu mašinu..kupio sam kameru sa monitorom da bih je ugradio na sejalicu..pa ako neko ima sa tim iskustvo bilo bi lepo da mi pojasni ugradnju.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Na kamerici imaš tri priključka, dva činča i jedan naponski džek. Dva činča su: jedan je za video a drugi je za ton. Može biti da ovog za ton i nema (rikverc kamerice ga obično nemaju). Činč za video je žute boje, a za ton bele boje. Naponski džek je obično crvene boje mada može biti i crn. Na naponski džek se spaja 12V, kod auta na rikverc kameri 12V uzimaš sa svetla za vožnju u nazad, a kod traktora izvlačiš poseban vod sa 12V do kamerice, najbolje preko nekog prekidača (naravno i osigurača).
Na monitoru imaš takođe priključak za 12V koji se spaja sa 12V iz traktorske instalacije. Kamericu preko koaksijalnog kabla spajaš sa video ulazom na monitoru (obično se označava sa AV input). Taj video ulaz može biti izveden ili preko činča ili preko 3.5mm naponskog džeka koji ima tri ili četiri kontakta (masa, video i audio kontakti levi i desni).

Najbolje da slikaš to što imaš pa će onda objašnjenje biti konkretnije!

Evo jedne sličice sa nekim kamericama koje su mi pri ruci. Ova crna je rikverc kamerica.

 
@dukej hvala puno,sada sam sve shvatio..nisam dobio upustvo,a slab sam sa ovom tehnikom. Jel postoji mogućnost da izvučem napajanje da mi stalno radi kamera kao video nadzor?

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
b7d5369ef016a3b6072bb41d183f5ca7.jpg
 
Nazad
Vrh