Elektro instalacija

На предходном Русу сам мењао тј ставио од голфа 3 није било пуно преправки пунио је одлично и показивао амперметар али онај стари тип не у великом сату као код новијих Руса,Такође мора мањи кајиш јер је ременица на оригиналу већа...Искрено другарски боље да купиш оригинал и мирна Бачка.
 
Obrtomer na sajlu? Kod njih nema problema, već ima (pretpostavljam) kod ovih elektronskih obrtomera koji uzimaju signal sa alternatora.
 
Poz kolege. Uzeo sam juce prekidac stop svetala za 539. Bio je stari tip kao na yugu, beli sa navojem, sad je crni cetvrtasti sa oprugom. Treba mi ideja gde ga i kako montirati da radi i bude zasticen od spoljnih uticaja.
 
Ne znam da li je ovde mesto da postavim sledeće pitanje. Da li može na 539 da se ugradi merač (plovak) - sa satom u kabini za gorivo? Strašno me nervira više da kad radim neki posao malo duže da moram da izađem napolje i da proveravam da li ima ili nema goriva. A i nije mi jasno zašto to nije fabrički ugrađeno. I nije neka stavka (ako je tehnički izvodljivo). Hvala na odgovorima i savetima.
 
Ne znam da li je ovde mesto da postavim sledeće pitanje. Da li može na 539 da se ugradi merač (plovak) - sa satom u kabini za gorivo? Strašno me nervira više da kad radim neki posao malo duže da moram da izađem napolje i da proveravam da li ima ili nema goriva. A i nije mi jasno zašto to nije fabrički ugrađeno. I nije neka stavka (ako je tehnički izvodljivo). Hvala na odgovorima i savetima.
Ne znam šta je tebi malo duže ali sa punim rezervatom ima da radiš da ti **greška utrne
 
Možda i utrne ali šta fali da se ima i da se može pogledati koliko je u njemu. Kao i kad kola voziš. Sa punim rezervoarom možeš voziti ceo dan i noć i kičma da ti pukne, ali kad ne bi imao pokazivač nivoa goriva u rezervoaru ne bi ti bilo baš prijatno posle nekoliko sati.
 
Da postavim pitanje i ovde, možda će neko ko ne prati temu o rusima znati oko ovih alternatora...

Da li je neko menjao originalni ruski alternator sa nekim drugim ne ruskim snažnijim alternatorom?
Da li se slaže u tom slučaju položaj remenice spram kaiša i da li odgovara kačenje alternatora na nosač?
Da li ste u tom slučaju imali pravilno pokazivanje broja obrtaja? Originalni alternator na rusu (bar ovi noviji) je petofazni, a alternatori sa drugih auta su mislim trofazni, pa mi je logično da onda na izvodu W nije ista frekvencija impulsa (preko koje elektronski obrtomer pokazuje koji je broj obrtaja) za isti broj obrtaja motora. Da li postoje ne ruski alternatori sa petofaznim namotajima?
Ne znam kako izgleda ruski alternator ali nije bitno koliko faza ima stator vec je bitno koliko polova je rotor. Znaci pogledas rotor, izbrojis koliko "kandzi" ima, i ako je isti broj i ista precnik remenice obrtomer ce pokazivati tacno.
Vecina auto koje sam video ima 12, 6 na jednu 6 na drugu stranu.
Ima i varijanti za prilagodjavanje broja impulsa ali to vec zahteva malo elektronike. Npr jedan arduino nano (400din) uz jos par komponenti bi bez problema mogao da ocitava postojeci signal i generise novi signal skroz druge frekvencije po potrebi
 
Možda i utrne ali šta fali da se ima i da se može pogledati koliko je u njemu. Kao i kad kola voziš. Sa punim rezervoarom možeš voziti ceo dan i noć i kičma da ti pukne, ali kad ne bi imao pokazivač nivoa goriva u rezervoaru ne bi ti bilo baš prijatno posle nekoliko sati.
Izgleda da si mlad dečko,samo ga ti napuni ujutru i nemaš frke jedino ako ti rezervar nije bušan
 
Možda i utrne ali šta fali da se ima i da se može pogledati koliko je u njemu. Kao i kad kola voziš. Sa punim rezervoarom možeš voziti ceo dan i noć i kičma da ti pukne, ali kad ne bi imao pokazivač nivoa goriva u rezervoaru ne bi ti bilo baš prijatno posle nekoliko sati.
Moze se namestiti.
Skoro sam trazio za svoj 540 plovak.
On ima fabricki ali je fabricki riknuo pa smo trazili od cega je najslicniji...
Sreca pa je trgovac bio uporan. (inace covek od akcije uvek da pomogne i maksimalno izadje u susret)
Od lade specijalke odgovara, ima nekih zackoljica ali to sve sam mozes resiti, uglavnom onaj sesir pasuje i rupe za srafice gadjaju.
Ovo sve ti pricam jer mislim da je rezervoar isti.
E sad, ti nemas sat, pre neki dan sam kupovao delove za kamion u jednoj radnji i vidim jako zanimljiv satic za gorivo, zaboravih pitati coveka koliko kosta i cija je proizvodnja, a zanimalo me inace....

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Najlaksi deo je naci odgovarajuci plovak. Treba iseci rezervoar, izbusiti rupe za montazu i sve to lepo zadihtovati da ne curi, po meni nimalo naivan posao
 
Valjda je bolje ako vec radi to da napravi da bude u jusu a ne da ne moze naci plovak kad ovaj rikne.
Za mene je laksi deo izbusiti rezervoar i "upasovati".

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ljudi sta moze biti uzrok grejanja kljuca od kontakt brave? Posle rada bude toliko vreo da ga ne mogu drzati u ruci. U pitanju je Zetor 7011.
 
Ja sam imao taj problem, pogotovu kad se radi pod svetlima duže vreme. Rešio to ugradnjom releja za prednja svetla i sad se ne greje.
 
Nazad
Vrh