Elektro instalacija

Koliko bi trebalo da kosta dobar cug prekidac?uzeo sam po 250 din komad,a bilo je i po 150,nisam stavljao ispred njih releje.Da li sam pogresio negde?
 
Pozdrav svima,imam problem sa alternatorom na imt 565,naime,prestao je da puni,otvorio sam ga i video da je kolektor na rotoru potrosen i da je za zamenu,kao i cetkice na regleru da su istrosene,mislio sam da promenim ceo rotor i tu nastaje problem.Ne postoji oznaka na njemu,tj.odpala je,a koga god zovem za delove traze oznaku sto je i normalno.Da ne zna neko slucajno koja je oznaka alternatora na ovom tipu traktora,verujem da je isti i na 560 i na 577,a mozda i na nekim drugim modelima...Ovaj kod mene je Iskrin,a koliko sam uspeo da saznam ugradjivali su Iskrine i Lukasove...traktor je 87.g. pa ako neko ima pribliznih godina traktor i Iskrin alternator neka javi koja je oznaka,ako ima nalepnicu i on😊.Hvala unapred svima
 
Od onih što su ugrađivani u Zastava vozila ima 33A, 45A, 55A... Može bilo koji, ali je bolje da bude jači, recimo 45A ili 55A. A ima i jačih, na primer od Golfa i sl. Sve se može pronaći na otpadu.
 
Zdravo momci. Ajde budite ljubazni pa mi pomozite.

Stari belarus 80.

Akumulator se ne puni. Punim ga punjačem.

Gurnem ključ u bravu, lampica ne svetli. Zaverglam i palim određen broj puta, dok akumulator ima snage. U toku rada motora kontakt lampica kao da jedva, jedva tinja, na momente, kao da treperi.

Bravu sam menjao pre tri god.

Ša ga muči i kako mu pomoći ?
 
Pozdrav svima,imam problem sa alternatorom na imt 565,naime,prestao je da puni,otvorio sam ga i video da je kolektor na rotoru potrosen i da je za zamenu,kao i cetkice na regleru da su istrosene,mislio sam da promenim ceo rotor i tu nastaje problem.Ne postoji oznaka na njemu,tj.odpala je,a koga god zovem za delove traze oznaku sto je i normalno.Da ne zna neko slucajno koja je oznaka alternatora na ovom tipu traktora,verujem da je isti i na 560 i na 577,a mozda i na nekim drugim modelima...Ovaj kod mene je Iskrin,a koliko sam uspeo da saznam ugradjivali su Iskrine i Lukasove...traktor je 87.g. pa ako neko ima pribliznih godina traktor i Iskrin alternator neka javi koja je oznaka,ako ima nalepnicu i on😊.Hvala unapred svima
zameni samo kolektor ima nov da se kupi, obavezno i lezajeve. ako nije crklo još nešto. Imam loše iskustvo sa plovnim obično je i njima nešto crklo.
 
Где бих могао узети индуктивне сензоре близине за детекцију металних предмета са индикаторком лампицом и времески релеј за праћење окрећања ланчаника.Да ли би могао овај сензор да се користи за тако нешто
https://www.aliexpress.com/item/400...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
 
Poslednja izmena:
Imas dobru ponudu u Eltelu u NS otprilike za ima sve za taj posao, i imas bolju ponudu Sah electronics mislim da je u bg
 
Или да узмем из веш машине имају неке оне сензоре у облику калема а на осовини која се окреће буде магнет ,када осовина престане да се окреће калем престаје да даје сигнал што би регистровала електроника
 
Kod veš mašine se to zove taho generator i sa njega ne možeš tek tako da skineš informaciju o broju obrtaja.
Ovaj senzor gore je tranzistorski i kao detektor obrtaja može lako da se iskoristi. Nisam shvatio šta tebi treba tačno? Detektor kretanja ili brojač obrtaja.
 
Imaš u Agroelektroniki takvu spravu.Zove se kontrola obrtaja sečke mada može da se montira na bilo koju osovinu ili lančanik.Zadaš parametar obrtaja i ako padne ispod zadatog broja ili kojim slučajem stane obaveštava te zvučno u roku od par sekundi.Košta 5.000 rsd.
 
zameni samo kolektor ima nov da se kupi, obavezno i lezajeve. ako nije crklo još nešto. Imam loše iskustvo sa plovnim obično je i njima nešto crklo.
Zamenio sam kolektor na rotoru,odustao sam od kupovine novog rotora posto bi bila bas petljancija naci odgovarajuci posto oznake na alternatoru nema...nov kolektor koji sam ugradio ni priblizan po kvalitetu kao stari koji sam skinuo,mislim na debljinu bakra na njemu,ni upola nece trajati kao stari...ali i sta da se ocekuje za 250 din koliko kosta...samo tuzno je kako su nekad sve stvari radjene kvalitetnije nego danas,ali bas sve...hvala svima na pomoci
 
Odlemiš one dve zice, (vidi se kalaj gde su zalemljene) i svučeš ga radapcigerom ili ga razbiješ čekićem, navučeš novi kolektor i zalemiš zice. Treba ti jača lemilica jer prstenovi odvlače nmogo toplote.
 
Auu, ja sam nešto prezupčio :) Prevideo sam da je reč o alternatoru, mislio sam da pričate o rotoru od nekog električnog ručnog alata (prethodno sam čitao tu temu). Moja greška... ::sramota::
 
Nazad
Vrh