E-Agrar

Pitanje za upucene u ovu problematiku, a prvenstvo za SRDJANa
Preregistrovao sam gazdinstvo i podneo zahtev, ali nisam uneo parcele koje obradujem pod zakup, koje nisam prijavljivao jer nismo radili ugovor o zakupu ( njive se vode na dede, pradede,,,) dali mogu da se naknadno ubace te njive "po drugom osnovu" i dali se ostvaruje podsticaj na takvu zemlju bez ugovora o zakupu? Hvala
Ajte ljudi malo citajte unazad... ovo nema smisla svaki dan ista pitanja! Zar je toliko tesko?!
 
Imam isti problem kod jednog coveka , mislim da nije dostavljena komplet dokumentacija i zato je je u procesu registracije.
Sam sistem ne bi dozvolio dalji proces ako nešto još nije ubačeno što je zahtevano.
Pitanje za upucene u ovu problematiku, a prvenstvo za SRDJANa
Preregistrovao sam gazdinstvo i podneo zahtev, ali nisam uneo parcele koje obradujem pod zakup, koje nisam prijavljivao jer nismo radili ugovor o zakupu ( njive se vode na dede, pradede,,,) dali mogu da se naknadno ubace te njive "po drugom osnovu" i dali se ostvaruje podsticaj na takvu zemlju bez ugovora o zakupu? Hvala
1. Poželjno je da napravite ugovor (Odradite sa naslednikom)
2. Možete naknadno da ubacite parcele
3. Da ostvaruju se podsticaji (Subvencije) ako vam odobre te parcele sami Inspektori kada budu izašli na teren (Još nemam tu informaciju da li su bili kod nekog ili nisu).


Kako prijaviti parcelu ako nemamo pisani Ugovor


Odgovor



 
Poslednja izmena:
U vezi goriva i NIS kartice.U subotu sipao u traktor 30l idao br PG i uzeo račun.Kasnije rešio da zatvaram oranje i ponovo otišao na pumpu i nasuo pun ali blokirano jer sam već koristio karticu.Zovem rođaka donese svoju karticu ja opet dam moj br pg i oba računa su na eagraru kod mene .Dok sam čekao rođu na drugom automatu sipa kolega iz susednog sela u kante kad ono nije u aktivnom statusu i mora puna cena a prošle godine moglo.Tako trenutno deluju kartica a dokle će nezna se :sjasi:
 
U vezi goriva i NIS kartice.U subotu sipao u traktor 30l idao br PG i uzeo račun.Kasnije rešio da zatvaram oranje i ponovo otišao na pumpu i nasuo pun ali blokirano jer sam već koristio karticu.Zovem rođaka donese svoju karticu ja opet dam moj br pg i oba računa su na eagraru kod mene .Dok sam čekao rođu na drugom automatu sipa kolega iz susednog sela u kante kad ono nije u aktivnom statusu i mora puna cena a prošle godine moglo.Tako trenutno deluju kartica a dokle će nezna se :sjasi:
Nisam razumeo. Da li je u pasivnom statusu ili nije obnovio gazdinstvo za ovu godinu??
 
Verovatno bas u pasivnom statusu, jer sam ja tocio a nije bilo obnovljeno gazdinstvo. Obnovio gadzinstvo i taj racun od pre 20-ak dana se pojavio posle jednog dana od obnove
 
Poslednja izmena:
Dobro jutro Drugari.
Danas je mi je u katastru završena ostavina na parcelama koje uzimam u zakup. Ugovor imam podpisan i overen kod notara međutim na listu nepokretnosti pise da ODLUKA NIJE KONAČNA.
Dali će ovakve parcele prihvatiri E-agrar, tojest dali će biti ovakve parcele verifikovane?
 
Dobro jutro Drugari.
Danas je mi je u katastru završena ostavina na parcelama koje uzimam u zakup. Ugovor imam podpisan i overen kod notara međutim na listu nepokretnosti pise da ODLUKA NIJE KONAČNA.
Dali će ovakve parcele prihvatiri E-agrar, tojest dali će biti ovakve parcele verifikovane?

Да ли пише име закупца? Ако пише, требало би да прихвати јер парцеле у власништву носиоца/члана одмах прихвати чим се спроведе промена у катастру.

Та забележба да одлука није коначна ће ту стајати месецима.
 
Preporuka: registruj se na Biosens pa se sigraj malo sa satelitskim snimcima i parcelama, klikni na NDVI pa ćeš videti da se vidi razlika u usevima. To su nam dozvolili da vidimo. Zamisli kakav oni imaju pristup...

Мени мапе на Агросенсу никад нису биле употребљиве. Врло су ниске резолуције тако да се ништа не види. То што ти кажеш се види на оних неколико парцела које они имају за пример, на мојим и на парцелама из Војводине које сам пробао ништа се не види.
 
Dobro jutro Drugari.
Danas je mi je u katastru završena ostavina na parcelama koje uzimam u zakup. Ugovor imam podpisan i overen kod notara međutim na listu nepokretnosti pise da ODLUKA NIJE KONAČNA.
Dali će ovakve parcele prihvatiri E-agrar, tojest dali će biti ovakve parcele verifikovane?
Da li će prihvatiti E-Agrar te parcele gde piše da Odluka nije konačna, nisam siguran ali znam da obično prođe oko 15-20 dana dok se ta klauzula ne izbriše iz RGZ.
 
Da li će prihvatiti E-Agrar te parcele gde piše da Odluka nije konačna, nisam siguran ali znam da obično prođe oko 15-20 dana dok se ta klauzula ne izbriše iz RGZ.

Раније је било тако, међутим откад је настала гужва у катастру прошле године прође и по неколико месеци.
 
Podnosio sam zahtev za refakciju za gorivo, u opciji da odaberem parcelu za koju podnosim uopste nemam ni jednu drzavnu parcelu koja je u zakupu, samo vlsnistvo i privatni zakup. Jel zna neko o cemu se radi?
 
12.02.
Министарка пољопривреде Јелена Танасковић састала се данас у Влади Србије са представницима пољопривредних удружења како би заједнички разјаснили процес стављања пољопривредног газдинства у пасиван статус, а теме су биле и решавање дугова према ПИО фонду и кредитна подршка за пољопривредна газдинства.

Управа за аграрна плаћања ни једно газдинство није ставила у пасиван статус, а већ издата решења за пасиван статус нису коначна и дозвољено је право жалбе у законом прописаном року. Министарка је прецизирала да ће сваки случај бити посебно преиспитан и да ће након додатне инспекцијске контроле бити донете коначне одлуке о стављању у пасиван статус газдинстава.

Танасковић је поновила да ће у пасиван статус бити стављени искључиво они који су покушали да лажно представе фактичко стање, а циљ оваквих мера је уређење система и обезбеђивање тога да новац добију прави пољопривредни произвођачи.

Како би се изашло у сусрет пољопривредним произвођачима који имају дуговања према ПИО фонду и пронашло прихватљиво решење овог проблема тренутно се разматра могућност да се пољопривредницима одобри репрограм односно да им се одобри одлагање плаћања дугованог износа на рате, до 60 месеци, а пољопривреднику који буде редовно измиривао доспеле обавезе које су одложене, укључујући и своје редовне обавезе у складу са законом биће отписан део камате.

На састанку је било речи и о кредитној подршци за пољопривреднике и министарка је објаснила да је Правилник о условима и начину остваривања права на кредитну подршку ступио на снагу 3. фебруара. Тренутно је у току поступак потписивања уговора између Министарства пољопривреде, Трезора и комерцијалних банака, а очекује се да ће тај поступак бити окончан у наредним данима.
 
Da li je dobra sledeća situacija?
U katastru na vrsta zemljišta piše poljoprivredno zemljište, a u kultura, piše vinograd 2. klase, kod jedne parcele piše livada 3. klase, kod ostalih parcela piše njiva.
Da li mora da stoji kombinacija Poljoprivredno zemljište i njiva? (zbog subvencije da li će biti dobro pošto nije vinograd i livada nego pšenica je posejana tako sam i prijavio u e-agraru tako je i na terenu)
 
Poslednja izmena:
Dobio je resenje u eSanduce da se odobrava zahtev za upis u registar. Ali sistem ne dozvoljava dalji proces. Samo na pocetnu stranu mogu a u (pregled i promena podataka u gazdinstvu) ne mogu.
Znači on je dobio rešenje gde mu piše da je odobreno novo gazdinstvo i naveden mu je Broj Poljoprivrednog Gazinstva ?

To je već druga priča (Tako nije napisao sam @MarkoSreta već vi @Jonel )



Uputstvo

  1. Ode na svoj eRPG
  2. Klikne na
    Update

    ОПШТИ захтеви​

    Поднесите општи захтев или доставите документа, допуну предмета и сл.


Naslov

Molba za aktivaciju gazdinstva

Opis zahteva

Dana tog i tog sam dobio rešenje u eSanduče da mi se odobrava novo gazdinstvo, takođe u rešenju sam dobio i broj poljoprivrednog gazdinstva ali kada uđem u svoj eAgrar-eRPG kod imena i prezimena mi stoji BPG : / . Kada pokušam da uđem na Pregled i promena podataka o gazdinstvu ne mogu da uđem zato što mi piše Gazdinstvo je u procesu Registracije.​


Napomena

Molim vas da mi št pre ako vam nije problem da mi odobrite gazdinstvo tačnije da mi stavite Broj Poljoprivrednog Gazdinstva i na platformi eAgara-eRPG​


Dostava dokumenta

Priložite to rešenje

Kliknite na Pošalji zahtev

 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh