E-Agrar

Da li je dobra sledeća situacija?
U katastru na vrsta zemljišta piše poljoprivredno zemljište, a u kultura, piše vinograd 2. klase, kod jedne parcele piše livada 3. klase, kod ostalih parcela piše njiva.
Da li mora da stoji kombinacija Poljoprivredno zemljište i njiva? (zbog subvencije da li će biti dobro pošto nije vinograd i livada nego pšenica je posejana tako sam i prijavio u e-agraru tako je i na terenu)

Можеш слободно да пишеш шта заиста сејеш без обзира шта је у катастру. И Министарсво је издало саопштење о томе. Дакле, битно је шта је на терену а не шта је у катастру.
 
Da li je dobra sledeća situacija?
U katastru na vrsta zemljišta piše poljoprivredno zemljište, a u kultura, piše vinograd 2. klase, kod jedne parcele piše livada 3. klase, kod ostalih parcela piše njiva.
Da li mora da stoji kombinacija Poljoprivredno zemljište i njiva? (zbog subvencije da li će biti dobro pošto nije vinograd i livada nego pšenica je posejana tako sam i prijavio u e-agraru tako je i na terenu)
Neće biti problema pošto je to obradivo zemljište, ali je poželjno (Ali ne i obavezno) da promenite kulturu na Katastru.


Poštovani građani,

Od 4. Novembra 2023, nakon stupanja na snagu izmena Zakona o postupku upisa u katastar nepokretnosti i vodova, a u cilju unapređenja pravne sigurnosti vaše imovine i povećanja efikasnosti rada katastra, svi zahtevi za upis i izmenu baze katastra nepokretnosti, koji su do sada podnošeni na šalterima katastarskih službi, podnosiće se isključivo preko profesionalnih korisnika - advokata i geodetskih organizacija.

Informacije o advokatima i/ili geodetskim organizacijama koji imaju status profesionalnih korisnika možete naći ovde.

 
Neće biti problema pošto je to obradivo zemljište, ali je poželjno (Ali ne i obavezno) da promenite kulturu na Katastru


Poštovani građani,

Od 4. Novembra 2023, nakon stupanja na snagu izmena Zakona o postupku upisa u katastar nepokretnosti i vodova, a u cilju unapređenja pravne sigurnosti vaše imovine i povećanja efikasnosti rada katastra, svi zahtevi za upis i izmenu baze katastra nepokretnosti, koji su do sada podnošeni na šalterima katastarskih službi, podnosiće se isključivo preko profesionalnih korisnika - advokata i geodetskih organizacija.

Informacije o advokatima i/ili geodetskim organizacijama koji imaju status profesionalnih korisnika možete naći ovde.

Hvala na odgovoru, imam još jedno tehničko pitanje, ako su na E-agraru preuzete parcele iz trezora tipa 5000/0, a na listu nepokretnosti je 5000. Faktički na 80% parcela na katastru nema to /0, pretpostavljam da je to ok?
 
Znači on je dobio rešenje gde mu piše da je odobreno novo gazdinstvo i naveden mu je Broj Poljoprivrednog Gazinstva ?

To je već druga priča (Tako nije napisao sam @MarkoSreta već vi @Jonel )




Bio jutos kod mene covek kome radim ovo i gledao sam u eSanduce pa sam video resenje, nisam znao da je resenje stiglo zato sam pisao tako, ja se izvinjavam, Hvala na uputstvu.
 
U slucaju produzavanja ugovora o zakupu da li je potrebno brisati parcelu i ponovo ubacivati ili je dovoljno priloziti novi ugovor o zakupu
 
U slucaju produzavanja ugovora o zakupu da li je potrebno brisati parcelu i ponovo ubacivati ili je dovoljno priloziti novi ugovor o zakupu
Dovoljno je priložiti nov Overen Ugovor i promeniti važenje samog ugovora na vašem eRPG-eAgrar.


Nikako ali nikako ne brisati parcelu koja je u zakupu pa je ponovo dodavati ( Tim postupkom parcela ponovo ide na Verifikaciju >Tek sada ima da se čeka i čeka proces verifikacije<).

 
Kolege potrebna mi je pomoc i savet, danas sam kod notara overio jednu parcelu, medjutim br.parcele nije dobro upisan, da li moram ponovo ici da overim, ili postoji neko drugo resenje ?

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Kolege potrebna mi je pomoc i savet, danas sam kod notara overio jednu parcelu, medjutim br.parcele nije dobro upisan, da li moram ponovo ici da overim, ili postoji neko drugo resenje ?

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
Ugovor morate ponovo da pravite, samim tim i da ponovo overavate.
 
Jos uvek ne radi opcija budimo u kontaktu. (n)

Odgovor

Sistemska greška je u pitanju (Da ne kažem da je privremeno onemogućena opcija "Budimo u kontaktu")

Poruke im šaljite na:

  1. uap.callcentar@minpolj.gov.rs
  2. office@minpolj.gov.rs
  3. uap.kontaktcentar@minpolj.gov.rs

Ili ih zovite na

Kontakt.png

 
Da OK je to sve budite bez brige
Hvala na odgovoru, imam još jedno tehničko pitanje, ako su na E-agraru preuzete parcele iz trezora tipa 5000/0, a na listu nepokretnosti je 5000. Faktički na 80% parcela na katastru nema to /0, pretpostavljam da je to ok?

Ja imam jednu njivu koju sistem vidi kao dve

3059/0 i 3059

Čak sam je bio dva puta ne namerno ubacio pa posle izbrisao jednu

Treba obratiti pažnju da nebi posle bio neki prc
 
Nisam jos uvek kliknuo da obnovim gazdinstvo za ovu godinu.
Na agraru i sada pise da je aktivno,bez obnove.
Imam nekoliko parcela koje su u zakupu i trenutno su na proveri. A nisam siguran ,da li moram da sacekam sa obnovom ,dok ne potvrde te parcele?
Ili mogu i sada da obnovim,pa kasnije kada potvrde te parcele , i kada budem isao na prijavu za podsticaje mocicu i za njih da se prijavim za podsticaje, bez obzira da li su bile potvrdjene pre ili posle obnove gazdinstva?
 
U petak ubacio crkvene parcele u gazdinstvo, juce poslao mail, danas prosle proveru. Inace, tu zemlju sam ubacio na opciju crkvena zemlja-fizicko lice. A na drugo gazdinstvo, jos cekam za 1ha.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Nisam jos uvek kliknuo da obnovim gazdinstvo za ovu godinu.
Na agraru i sada pise da je aktivno,bez obnove.
Imam nekoliko parcela koje su u zakupu i trenutno su na proveri. A nisam siguran ,da li moram da sacekam sa obnovom ,dok ne potvrde te parcele?
Ili mogu i sada da obnovim,pa kasnije kada potvrde te parcele , i kada budem isao na prijavu za podsticaje mocicu i za njih da se prijavim za podsticaje, bez obzira da li su bile potvrdjene pre ili posle obnove gazdinstva?

#1

Tema "Najčešća pitanje u temi eAgrar"



#6

Poruka u temi "Najčešća pitanje u temi eAgrar"

 
Nazad
Vrh