E-Agrar

Vwp5S8G.jpeg


хелп,хелп ( по нашки...)

не улазим први пут на овај налог еУправе, еАграра. Исти телефон од вајкада. Никада се још нисам сусрела са овим. Да ли неко зна о чему се ради?
........управо сам пробала да уђем на други налог са consentID, и на један са личном картом. Сва три пута сам исто прошла....
Kod njih je. Probilo na masu...
 
Da li ste dobili
  • Rešenje / Izvod o raspodeli komasacione mase
Ako niste odete na:
Update

Prijava obrade zemljišta po drugom osnovu​

Prijavite obradu zemljišta koje niste mogli da upišete u RPG po nekom od tri zakonska osnova.

Prijava obrađivanja zemljišta bez pisanog ugovora o zakupu
Prijava obrađivanja zemljišta iz komasacije, bez rešenja o raspodeli komasacione mase
Prijava obrađivanja državnog zemljišta bez ugovora
Srđane konkretno pitanje:
Parcela se nalazi u debeljackom ataru i u procesu je komasacije. Parcela se u katastru vodi na preminula osobu i ostavinskom raspravom je naslednica njena ćerka 1/1. Kako ja tu parcelu da upišem na moje gazdinstvo. Ja je obradujem u zakup.
 
Prošle godine nisam upisao parcelu koju obrađujem, jer se još uvek vodi na pradedinog brata. Druga parcela iste površine je u mom vlasništvu u katastru, ali je faktički vlasništvo naslednika tog dede kojih je mnogo, nekada kad su se delili nije izvršen prenos. Da li bih smeo da upišem parcelu koju obrađujem i kako?

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Srđane konkretno pitanje:
Parcela se nalazi u debeljackom ataru i u procesu je komasacije. Parcela se u katastru vodi na preminula osobu i ostavinskom raspravom je naslednica njena ćerka 1/1. Kako ja tu parcelu da upišem na moje gazdinstvo. Ja je obradujem u zakup.

Zakupljeno zemljište iz komasacije​

Unesite JMBG ili Matični broj zakupodavca/vlasnika zemljišta, katastarku opštinu, broj katastarske parcele i unesite ukupnu površinu parcele i površinu dela koji se obrađuje. Takođe, potrebno je uneti i tip zakupa kao i period do kad je ugovoren zakup/ustupanje.
Nakon toga priložite dokumente:
  • Ugovor o zakupu ili ustupanju
  • Rešenje / Izvod o raspodeli komasacione mase
 
Do kad će moći da se unose parcele u e- agrar(a da se ostvare subvencije za ovu godinu), ima li neki rok?
Pisao sam već baš u ovoj temi (Nema roka)
---------------------------------------------------------------

Kako nema roka? Znaci za ovu godinu mozes da uneses parcele kad god oces i dobices subvencije?? Zar nije rok od 1.2 do 1.3 .
Neverujem da kad neko upise parcelu u avgustu da ce dobiti subvenicje za 2024 godinu.. bar sam ja tako razume.
 
Pisao sam već baš u ovoj temi (Nema roka)
---------------------------------------------------------------

Kako nema roka? Znaci za ovu godinu mozes da uneses parcele kad god oces i dobices subvencije?? Zar nije rok od 1.2 do 1.3 .
Neverujem da kad neko upise parcelu u avgustu da ce dobiti subvenicje za 2024 godinu.. bar sam ja tako razume.
Nema roka za prijavljivanje na eAgrar

Podsećamo sve poljoprivredne proizvođače da krajnji rok za prijavu u sistem eRPG ne postoji te ste u mogućnosti da prijavu i obnovu statusa gazdinstva odradite sve do trenutka podnošenja zahteva za željenu subvenciju.
Početak raspisivanja javnih poziva, 1. Februar, nikako ne znači da je to krajnji rok za prijavljivanje u eRPG, koji je neograničen. U slučaju da javni pozivi za subvencije koje su predmet vašeg interesovanja počinju kasnije, nema potrebe da žurite sa ažuriranjem i obnovom statusa gazdinstva.
Kako biste mogli da planirate i da se pripremite za prijavljivanje u elektronski registar poljoprivrednih gazdinstava (eRPG)
Podsećamo, trenutak raspisivanja javnog poziva za subvenciju za koju hoćete da se prijavite nije krajnji rok za registraciju u eRPG, to možete učiniti tokom celog trajanja javnog poziva.

Da li ce se moći ubacivati njive nakon objave poziva za subvencije?

Ako poziv izadje recimo 01.02.
Recimo vi ste podneli zahtev za Subvencije (Javni poziv po hektaru) sa postojaćim parcelama, pa ste odlučili da ubacite još neke nove parcele i pritom su vam Verifikovane
Moćete da izmenite poslati zahtev samo ako vam piše Primljen ili U radu i upašće vam i te parcele, ako vam piše Prihvaćen ili Poslat na isplatu to je to Subvencije za te parcele ćete dobiti sledeće godine.


 
sta da radimo mi gde nije zavrsena komasacija koja traje vec 10g i ne zna se kada ce biti gotova u katastar su jos stare parcele a mi smo dobili nove pre 5g
Pa po meni prijavi sto bi gubio subvencije za nesto sto nisi ti kriv. To je verovatno u celom selu tako, tj ceo atar, uzmete dobrog advokata za slucaj problema koji plati celo selo da vas zastupa u slucaju neke kontrole i pretnjom pasive....
 
Imam uguvor sa ljudima cije su dve njive u gazdinstvu coveka koji je umro 2018. (gazdinstvo i dalje aktivno)
Te njive su mi blokirane. Javio im, poslao umrlicu ima vec mesec dana.. nista i dalje.

Dal bi imao šansu da ubacim te njive po drugom osnovu?
 
Багрењак сам измерио у Агросенсу овде је ипало око 5 ара укупно 10 толико сам и одузео и пријавио под биљном структуром.Има мерење површине где може приближно тачно све да се премери
20240126-213731.jpg
20240126-213804.jpg
 
Багрењак сам измерио у Агросенсу овде је ипало око 5 ара укупно 10 толико сам и одузео и пријавио под биљном структуром.Има мерење површине где може приближно тачно све да се премери
20240126-213731.jpg
20240126-213804.jpg
Ja radim na geosrbiju, činimise de je daleko preciznije.
 
Преко геосрбија је испало око 7ара и има бројеве парцела па је лакше наћи па сад што каже колега ако ће гледати сваки метар то је онда чисто зајебавање
20240126-222350.jpg
 
Poslednja izmena:
Imam uguvor sa ljudima cije su dve njive u gazdinstvu coveka koji je umro 2018. (gazdinstvo i dalje aktivno)
Te njive su mi blokirane. Javio im, poslao umrlicu ima vec mesec dana.. nista i dalje.

Dal bi imao šansu da ubacim te njive po drugom osnovu?
To gazdinstvo treba da se prebaci na članove (Naslednike) tog istog gazdinstva, pa tek onda će vam biti Odblokirane te parcele (Kako kažete da su vam Blokirane to vas baš i nisam razumeo).


Update

Promena nosioca porodičnog PG​

Podnestite zahtev za promenu nosioca Vašeg poljoprivrednog gazdinstva tako što ćete imenovati nekog od članova za novog nosioca i priložiti saglasnost ostalih članova.

Update

Postavljanje privremenog nosioca PG​

U slučaju smrti trenutnog nosioca, porodičnog PG bilo koji član može preuzeti ulogu privremenog nosioca do okončanja ostavinskog postupka, uz prilaganje saglasnosti ostalih članova.


Potrebni dokumenti za Promenu nosioca porodičnog PG:
  • Izjavu novog nosioca da prihvata da bude nosilac (Link: Izjava)
  • Izjavu svih članova da su članovi domaćinstva novog nosioca (Link: Izjava)
  • Potvrdu iz banke ili ugovor o otvaranju namenskog računa.

Potrebni dokumenti za Postavljanje privremenog nosioca porodičnog PG:
  • Izvod iz Matične knjige umrlih trenutnog nosioca
  • Izjavu svih članova domaćinstva sa imenovanjem privremenog nosioca (Link: Izjava)
 
Poslednja izmena:
Nije baš eAgrar, al' tu je negde... :)

Da li može neko da proba da li je moguće podneti primedbu na sajtu katastra?

https://www.rgz.gov.rs/примедбе-на-рад-служби

Evo ja već par dana pokušavam i kad kliknem na polje "podnesi primedbu" stalno mi izlazi poruka:

"Повезивање није могуће.
Дошло је до грешке при повезивању на servisi.rgz.gov.rs. "
 
Nije baš eAgrar, al' tu je negde... :)

Da li može neko da proba da li je moguće podneti primedbu na sajtu katastra?

https://www.rgz.gov.rs/примедбе-на-рад-служби

Evo ja već par dana pokušavam i kad kliknem na polje "podnesi primedbu" stalno mi izlazi poruka:

"Повезивање није могуће.
Дошло је до грешке при повезивању на servisi.rgz.gov.rs. "
To ne radi, ali mislim da ti to i ne treba, probaj ovde:
https://info-centar.rgz.gov.rs/eprimedbe/form/
 
Nije baš eAgrar, al' tu je negde... :)

Da li može neko da proba da li je moguće podneti primedbu na sajtu katastra?

https://www.rgz.gov.rs/примедбе-на-рад-служби

Evo ja već par dana pokušavam i kad kliknem na polje "podnesi primedbu" stalno mi izlazi poruka:

"Повезивање није могуће.
Дошло је до грешке при повезивању на servisi.rgz.gov.rs. "
Ja sam prekjuče bez problema podneo žalbu, za 20min mi je stigao mail da je žalba primljena a juče mi je stigao mail de će biti rešeno u roku od 15 dana
 
Nije baš eAgrar, al' tu je negde... :)

Da li može neko da proba da li je moguće podneti primedbu na sajtu katastra?

https://www.rgz.gov.rs/примедбе-на-рад-служби

Evo ja već par dana pokušavam i kad kliknem na polje "podnesi primedbu" stalno mi izlazi poruka:

"Повезивање није могуће.
Дошло је до грешке при повезивању на servisi.rgz.gov.rs. "
Odgovorio vam je @milan11 samo se tu podnosi Primedbe
 
Nazad
Vrh