E-Agrar

Brt dok sam procitao pitanja na kraju mi nista nije bilo jasno, mozda nekako krace da pitas.. :D

I jos na kraju se pitam, je l' ti ono rece u nekoj temi da bataljujes poljoprivredu pa si se predomislio ili je neko drugi pisao ?
Tebi je izgleda videvsi ko pise i pita bilo bitnije da podjebavass nego stoo te je uopste interesovalo da razumes sta sam pitao...
Da si procitao video bi da bataljujem polakoo,prvo krecem njive koje su mi najdalje i neekonomicne da ih radim...,a ove sto sam kupio i sto su mi tuu ispred kuce dacemo sansu jos jednu godinu,a u medjuvremenu mora da se pravi temelj za drugi posao..Ne bataljuje se poljoprivreda preko noci,zemlju koju sam kupio treba da nadjem sad kupca da prodam( NE da poklonim)
 
Kad upisujete zakup,da li prvo podnesete ugovor i list nepokretnosti i upišete i kulturu ili prvo čekate da verifikuju pa onda upisujete kulturu na toj parceli?
Ili je svejedno.
 
Ako je tako onda je dovoljno smanjiti površine pod kulturom i to je to.

Ako je tako onda je dovoljno smanjiti površine pod kulturom i to je to.
Ja sam tako odradio, recimo konkretan moj primer. Imam zemlju u zakupu a vlasnik u inostranstvu. Njiva je u tri dela. 60%visoki teren(obradivo), 20% nagib(zaraslo u bagrenje) 20% dolina(obradivo). Znači 60% kukuruz, 20% ništa, 20% ostalo povrće.
 
Tebi je izgleda videvsi ko pise i pita bilo bitnije da podjebavass nego stoo te je uopste interesovalo da razumes sta sam pitao...
Da si procitao video bi da bataljujem polakoo,prvo krecem njive koje su mi najdalje i neekonomicne da ih radim...,a ove sto sam kupio i sto su mi tuu ispred kuce dacemo sansu jos jednu godinu,a u medjuvremenu mora da se pravi temelj za drugi posao..Ne bataljuje se poljoprivreda preko noci,zemlju koju sam kupio treba da nadjem sad kupca da prodam( NE da poklonim)
Nzm sta se ljutis odmah, nisam ni znao da li si ti ucinio mi se poznat nick.. Ne moras odmah da prodajes cekaj dobru cenu a za to vreme daj u zakup da se ne cimas, ovako ispada da samo odlazes neizbezno..

Ja sam tako odradio, recimo konkretan moj primer. Imam zemlju u zakupu a vlasnik u inostranstvu. Njiva je u tri dela. 60%visoki teren(obradivo), 20% nagib(zaraslo u bagrenje) 20% dolina(obradivo). Znači 60% kukuruz, 20% ništa, 20% ostalo povrće.
Ja sam tako radio prosle godine i proslo je tako, medjutim ove godine ima podeljenih misljenja i ne moze se reci za bilo koga da nije u pravu..
 
Nzm sta se ljutis odmah, nisam ni znao da li si ti ucinio mi se poznat nick.. Ne moras odmah da prodajes cekaj dobru cenu a za to vreme daj u zakup da se ne cimas, ovako ispada da samo odlazes neizbezno..


Ja sam tako radio prosle godine i proslo je tako, medjutim ove godine ima podeljenih misljenja i ne moze se reci za bilo koga da nije u pravu..
To je jedini realan način. Zakupodavac je dao uslov da moram da uzmem u zakup celu parcelu, njega neinteresuje što 20% parcele fizički nije moguće obraditi, on oće da naplati zakup za celu površinu. Ugovor je pisan na 10 godina, ja na bagremar ne mogu da naplatim subvencije, ali bagrem je moj narednih 10 godina, što znači da mogu da ga posečem za ogrev i za sečenje ne snosi nikakve posledice.
 
Prijatelju molim za pomoc,iimam dva pitanja :
:
1. kucni plac povrsine 60 ari ,mi se vodi na oca ,on je clan gazdinstva,a ja sam nosilac gazdinstva
Na tom placu je nekih 10 ari pod objektima ,a ostatak od 50 ari je obradivo zemljiste
E sad ja sam prosle godine iz neznanja upisao svih 60 ari kao obradivo,ali sam pod kulturom za subvenciju upisao samo 50 ari.Da li sada moram da obrisem celu parcelu i da ponovo ubacim da je obradivo samo 50 ari ??? ili moze da ostane kao i do sada da samo pisem za subvencije pod kulturom 50 ari??
2 pitanje zemlju vlasnistvo majke koja je takodje clan mog gazdinstva,a koju necu mozda da obradjujem ove godine jer videcu da li mi se isplati da idem 30 km od sela gde zivim da obradjujem tu zemlju u selu gde mi je majka rodjena sa ovim cenama zitarica( mozda ostavim da odmara zemlja ovu godinu...) Da li moram da brisem iz e-agrara te parcele,ili je dovoljno da ne upisujem kulture za subvenciju ,a zemlja je neka na gazdinstvu neka stoji...????
Vidim da vam je odgovorio @Padina 007 što se tiče prvog potanja

Drugo pitanje

Nemate potrebe da brišete parcele iz vašeg eRPG-eAgrar dovoljno je samo da ne upišete biljne kulture (U slučaju da ste napisali samo obrišite biljne kulture sa te parcele i automatski vam neće ući u zahtevu za subvencije po hektaru)
Do kad će moći da se unose parcele u e- agrar(a da se ostvare subvencije za ovu godinu), ima li neki rok?
Pisao sam već baš u ovoj temi (Nema roka)
Е мојим мукама никад краја. Кажем ја жени да морамо ићи код нотара од недеље да потпише уговор о давању земље на коришћење без накнаде за онај део њиве где је она сувласник, а она ће на то: А колико се креће цена аренде у нашем крају? Женска алавост.
:haha:
Ja sam smanjio površinu pod kulturom, da li je to dovoljno? I dalje je upisana cela parcela ali je smanjen deo pod kulturom gde je voćnjak i koliba i u zbiru piše površina bez kulture.
Jeste dovoljno je.
Kolege da li je neko brisao gazdinstvo i koliko traje ?
Ja sam podneo zahtev za brisanje pre par dana i za sa ništa se ne dešava.
Pošaljite ponovo uz Molbu da želite da obrišete gazdinstvo. Obavezno obrazložite zbog čega baš želite da obrišete gazdinstvo.

Dug je proces čekanja da vam obrišu gazdinstvo.
 
Vwp5S8G.jpeg


хелп,хелп ( по нашки...)

не улазим први пут на овај налог еУправе, еАграра. Исти телефон од вајкада. Никада се још нисам сусрела са овим. Да ли неко зна о чему се ради?
........управо сам пробала да уђем на други налог са consentID, и на један са личном картом. Сва три пута сам исто прошла....
 
Poslednja izmena:
Vwp5S8G.jpeg


хелп,хелп ( по нашки...)

не улазим први пут на овај налог еУправе, еАграра. Исти телефон од вајкада. Никада се још нисам сусрела са овим. Да ли неко зна о чему се ради?
........управо сам пробала да уђем на други налог са consentID, и на један са личном картом. Сва три пута сам исто прошла....
To je bila neka sistemska greška (Sada radi normalno barem kod mene).
 
sta da radimo mi gde nije zavrsena komasacija koja traje vec 10g i ne zna se kada ce biti gotova u katastar su jos stare parcele a mi smo dobili nove pre 5g
Da li ste dobili
  • Rešenje / Izvod o raspodeli komasacione mase
Ako niste odete na:
Update

Prijava obrade zemljišta po drugom osnovu​

Prijavite obradu zemljišta koje niste mogli da upišete u RPG po nekom od tri zakonska osnova.

Prijava obrađivanja zemljišta bez pisanog ugovora o zakupu
Prijava obrađivanja zemljišta iz komasacije, bez rešenja o raspodeli komasacione mase
Prijava obrađivanja državnog zemljišta bez ugovora

To se čeka i ako je sve (y) parcele če vam biti upisane na vaš eRPG
 
Nazad
Vrh