E-Agrar

Da li ću da imam problema što u eagraru imam parcele koje su vlasništvo mog oca i on je član mog gazdinsva a piše da su moje vlasništvo?
 
Pogrešno klikćeš. Ne idi tu gde se prijavljuje kultura jer kulturu već imaš prijavljenu od prošle sezone, već na staru kulturu klikneš i tu ima opcija "izmeni kulturu" ili šta već..... Tu samo promeniš i to je to.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Hvala,nemoguće je da prijavljujem više nego što je površina parcele
 
Srdjan01 ovo malo pre si pisao kada se menjaju kulture na vec odobrenim i prijavljenim parcelama. A koja je procedura kad hoce nove parcele da uneses (one koje do sada nisu bile unete, npr novo uzete u zakup....). Hvalw
 
Hteo bih da nesto razjasnim sa vama pa da probam. Komsija je prosle godine dve parcele koje su mu livada stavio psenica i kukuruz. Posto to sad hoce da stavi stvarno stanje, da li da ih izbrise skroz jer na livadu nece dobiti subvencije ili da te parcele ostavi upisane na gazdinstvu ali da ih sad stavi pod livadu jer one ionako ne podlezu subvencijama za biljnu proizvodnju.
Takodje, ako mi je ukupna povrsina parcele 50 ari, tamo pise stavka povrsina parcele koja se obradjuje, tu sam prilikom proslog upisa isto stavio 50 ari. Posto bih to sad da korigujem, realna povrsina povrca koje cu tu raditi je 40 ari, ali mi se to ne poklapa sa gore pomenutom stavkom povrsina parcele koja se obradjuje(a nju mi ne da sistem da je promenim). Sta da uradim?
 
Srdjan01 ovo malo pre si pisao kada se menjaju kulture na vec odobrenim i prijavljenim parcelama. A koja je procedura kad hoce nove parcele da uneses (one koje do sada nisu bile unete, npr novo uzete u zakup....). Hvalw
Kada se doda ta nova parcela koja je u Zakupu klikne se na tu parcelu i odmah ispod se nalazi Dodaj biljnu kulturu na parceli
 
Pitanje. Ako u izvodu iz katastra piše da je kultura PAŠNJAK 2. KLASE, a u stvarnosti je njiva i seje se već godinama. Da li na to mogu da se dobiju subvencije?

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Hteo bih da nesto razjasnim sa vama pa da probam. Komsija je prosle godine dve parcele koje su mu livada stavio psenica i kukuruz. Posto to sad hoce da stavi stvarno stanje, da li da ih izbrise skroz jer na livadu nece dobiti subvencije ili da te parcele ostavi upisane na gazdinstvu ali da ih sad stavi pod livadu jer one ionako ne podlezu subvencijama za biljnu proizvodnju.
Nema potrebe da briše, odradi sledeće:

1. Uđe u njegov eRPG
2. Klikne na
Update


Pregled i promena podataka o gazdinstvu​

Svaku promenu u podacima o poljoprivrednom gazdinstvu neophodno je da prijavite Registru u roku od 30 dana od nastupanja promene.

3. Klikne na bilo koju parcelu
4. Ide na polje Biljne kulture na parceli
5.
Klikne na (Naprimer Merkantilni kukuruz i pšenica 0ha 00a 00m² je bio prošle godine e sada on to izmeni u Livadu)
6. Klikne na Izmeni podatke o kulturi i stavi Livadu
7. Klikne na Potvrdi
Takodje, ako mi je ukupna povrsina parcele 50 ari, tamo pise stavka povrsina parcele koja se obradjuje, tu sam prilikom proslog upisa isto stavio 50 ari. Posto bih to sad da korigujem, realna povrsina povrca koje cu tu raditi je 40 ari, ali mi se to ne poklapa sa gore pomenutom stavkom povrsina parcele koja se obradjuje(a nju mi ne da sistem da je promenim). Sta da uradim?
Izmenite samo Površinu pod kulturom
Pošto ako želite da izmenite Površinu parcele onda bi ste morali da obrišete tu parcelu i da je ponovo dodate (Ako je pod Zakupom moguće da će otići ponovo na Verifikaciju što vam baš u ovom trenutku i ne treba pošto znate da Javni poziv za Subvencije po hektaru počinje 01.02.2024. a svako logično želi da mu uđu sve parcele u zahtevu)
 

Srđan01 za koje vreme bi trebalo da se obavi provera i zaprime parcele iz zakupa u gazdinstvo ? Ubacio sam ih pre 10 dana i još uvek stoji žuti znak pored njih .​

 
Pitanje. Ako u izvodu iz katastra piše da je kultura PAŠNJAK 2. KLASE, a u stvarnosti je njiva i seje se već godinama. Da li na to mogu da se dobiju subvencije?

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
Pašnjaci ne smeju da se preoru po zakonu. Dok livada sme.
Ti dalje sam zaključi.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Jel može da se promeni način korišćenja u katastru?

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
@dzrndzar Jesi li probao reinstalaciju (deinstal/instal)?
Ako grešiš PIN, aplikacija ne puca, već ti ispiše da je PIN pogrešan.

Sada vidim koji telefon koristiš...
Ne razumem se mnogo u taj brend (namerno, jer ne trpim nikakva ograničenja u korišćenju), tako da ne mogu da tvrdim, ali je vrlo moguće da je do telefona (OS).
 
Poslednja izmena:
Jel može da se promeni način korišćenja u katastru?

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
Da i to što pre morate da odradite

Poštovani građani,

Od 4. Novembra 2023, nakon stupanja na snagu izmena Zakona o postupku upisa u katastar nepokretnosti i vodova, a u cilju unapređenja pravne sigurnosti vaše imovine i povećanja efikasnosti rada katastra, svi zahtevi za upis i izmenu baze katastra nepokretnosti, koji su do sada podnošeni na šalterima katastarskih službi, podnosiće se isključivo preko profesionalnih korisnika - advokata i geodetskih organizacija.

Informacije o advokatima i/ili geodetskim organizacijama koji imaju status profesionalnih korisnika možete naći Ovde.
Kad ukucam zadnju cifru pina on potpuno nestane
Ovo je već do telefona (Pokušajte da Apdejtujete sam Softver od telefona) ako i dalje ne radi to je to morate menjati sam telefon (Sada sam tek pročitao da vi imate Iphone 6 koji je pušten u prodaju 01.09.2014. u prevodu vreme je da ode u zasluženu penziju pa da dođe nova zamena).
Kako da dodam clana gazdinsva,treba neka izjava.....
1. Uđete u vaš eRPG-eAgrar
2. Kliknete na
Update

Pregled i promena podataka o gazdinstvu​


3. Članovi (Dodaj člana)
4. Napišete sve tražene podatke
5. Kliknete na Izjava u papirnoj formi(Član nema eID - izjava će biti odšampana, skenirana i priložena.Ovakvu izjavu mora proveriti nadležni organ.)
6. Kliknete na Priloži izjavu člana
7. Odštampate ovu IZJAVU
8. Kada ste je odštampali i popunili izjavu skenirajte je ponovo da bi ste mogli da je priložite u vaš eRPG
Potrebni dokumenti:

To je to samo treba da se sačaka provere od strane Verifikatora i član će biti ubačen u postojaće gazdinstvo.
 

Srđan01 za koje vreme bi trebalo da se obavi provera i zaprime parcele iz zakupa u gazdinstvo ? Ubacio sam ih pre 10 dana i još uvek stoji žuti znak pored njih .​


Izgleda sada za svaku parcelu treba da prođe 1 dan da bi bila odrađena Verifikacija (Zato što imaju puno posla)

Pozovite sutra 0800 106 107 da vidite šta se dešava ili im pošaljite e-mail preko Budimo u kontaktu (Obavezno pošaljite preko mejla koji je u vašem eRPG, navedite još vaš Broj Poljoprivrednog Gazdinstva i Broj mobilnog telefona da bi mogli da vas kontaktiraju).

 
Nazad
Vrh