E-Agrar

Уговори о закупу морају се конвертовати у пдф формат па тако послати
 
E sad sam nešto uspeo da pošaljem tojest overen ugovor i posedovni list i sad je ostalo da iskontrolišu pa će valda biti upisana parcela, nisam ja nešto elektronski obrazovan ali no.Hvala kolega na volji da mi pomogneš.
Jel parcela ponovo žuta posle tog slanja? Ako oni ponovo treba da verifikuju tu parcelu po meni postoji mogućnost da će to trajati kao gladna godina i opet probiti rok za podnošenje zahteva kao kod mene prošle godine...što im je možda i cilj.
 
Izmena biljne kulture na parceli u eAgrar.Otvorim odredjenu parcelu,tj spustim onaj kao prozor,zatim u dnu gde pise biljne kulture na parceli,tu opet otvorim tj spustim prozor za odredjenu kulturu i onda opet u dnu kliknem na izmeni podatke o parceli ,i to je to ?.Tu samo izmenim umesto tipa psenice na kukuruz itd ....?.
Jel mora pre obnove gazdinstva da se izmene usevi po parcelama,ili to moze i posle ?.
moze i posle obnove
 
Уговори о закупу морају се конвертовати у пдф формат па тако послати
Mogu oba formata (.pdf i .jpg)
Kada sam otvorio E Agrar kliknuo sam na "Obnova Gazdinstva "i dobijem obavestenje da sam uspesno obnovio gazdinstvo za ovu godinu. Nisam stigo ni da promenim biljnu strukturu. I sta sad . Ocu li imati nekih problema zbog toga.
Nema veze možete da izmenite biljnu strukturu kod god želite (30 dana imate fore da prijavite registru da je nastupila neka promena u vašem gazdinstvu).
Једно питање ако пребацим на супругу газдинство оћемо имати ове године право на субвенције?
Sve zavisi kada to verifikuju (To zna da potraje) ako bude pre javnog poziva super, ako ne onda verovatno da nećete dobiti za ovu godinu subvencije.

💬 Nazovite vi lepo 0800 106 107 pa pitajte.
 
Istekli su mi ugovori o zakupu u decembru onda su sacinjeni i podpisani i produzeni ali jos nisam uneo u e agrar. Da li sada treba da ih overavam kod notara ili ne? Posto do sada nije trebalo koliko znam.
 
Свежа објава са Фацебоок-а:

Министарка пољопривреде шумарства и водопривреде Јелена Танасковић гостоваће 21. јануара у емисији Плодно и родно на Б92 у 8 часова и причаће о буџету за 2024. годину, актуелним темама у пољоприреди, као и о повећању субвенција.
Screenshot_2024-01-20-19-13-00-193-edit_com.facebook.katana.jpeg
 
Za @Srđan01 pre svega, a i za ostale koji znaju.

Elem, rođak ima 72 godine i nosioc je gazdinstva i vlasnik zemlje, oko 6 hektara.

Želi da kupi nov traktor, pa misli da je najbolje da prebaci gazdinstvo na sina, da on konkuriše preko grada Beograda.

Kako to najlakše i najbrže uraditi? Sin živi u drugom gradu. Pretpostavljam da mora da se prijavi na adresu gazdinstva pre svega?

Posle, da li mogu sve da im odradim preko eAgrara, ili moraju još nešto negde da vade, overe i slično? Osim parametara za ConsentID (ako ih sin nema), to znam da mora da izvadi.

Da dodam, sin trenutno nije ni član gazdinstva, ali to verovatno nije bitno?

Hvala.
 
Za @Srđan01 pre svega, a i za ostale koji znaju.

Elem, rođak ima 72 godine i nosioc je gazdinstva i vlasnik zemlje, oko 6 hektara.

Želi da kupi nov traktor, pa misli da je najbolje da prebaci gazdinstvo na sina, da on konkuriše preko grada Beograda.

Kako to najlakše i najbrže uraditi? Sin živi u drugom gradu. Pretpostavljam da mora da se prijavi na adresu gazdinstva pre svega?

Posle, da li mogu sve da im odradim preko eAgrara, ili moraju još nešto negde da vade, overe i slično? Osim parametara za ConsentID (ako ih sin nema), to znam da mora da izvadi.

Da dodam, sin trenutno nije ni član gazdinstva, ali to verovatno nije bitno?

Hvala.
Sin je mora da bude član gazdinstva da bi mogao da bude novi nosioc već postojaćeg gazdinstva.

To se sve odradi u eRPG od rođaka.

Klikne se na:

Update

Promena nosioca porodičnog PG​

Podnestite zahtev za promenu nosioca Vašeg poljoprivrednog gazdinstva tako što ćete imenovati nekog od članova za novog nosioca i priložiti saglasnost ostalih članova.

Promena nosioca PG​

Promenite nosioca porodičnog PG
Izvršite promenu nosioca porodičnog poljoprivrednog gazdinstva čiji ste trenutno nosilac i postavite jednog od trenutnih članova PG kao novog nosioca. Promenom nosioca, svo zemljište prijavljeno na PG u trenutku promene na koje ste kao nosilac imali pravo korišćenja ostaće i dalje u okviru gazdinstva.

Priložena dokumenta
Potrebna dokumenta
Potrebno je da priložite sledeća dokumenta:
  • Izjavu novog nosioca da prihvata da bude nosilac
  • Izjavu svih članova da su članovi domaćinstva novog nosioca
  • Potvrdu iz banke ili ugovor o otvaranju namenskog računa.
Napomena
Nakon prihvatanja Vašeg zahteva, trenutni namenski račun će biti izbrisan iz RPG i potrebno je da novi nosilac otvori novi namenski račun i isti upiše u Registar PG.

Takođe može da ode u Poštu ili PSSS po eID (ConsentID) parametre i da napravi novo gazdinstvo.
 
Pa verovatno je brže i lakše da ga ubacim kao člana, pa da izvršimo promenu nosioca nego da izbacujem parcele iz ovog gazdinstva, pa da otvaramo novo?

Znači, trebalo bi da:

- budući nosioc prvo odradi prijavu prebivališta
- prijavi se kao član gazdinstva
- potom ode u banku (ili u banku ide posle) i otvori namenski račun
- ode u poštu po parametre
-ostalo se odradi preko eAgrara od kuće?
 
Pa verovatno je brže i lakše da ga ubacim kao člana, pa da izvršimo promenu nosioca nego da izbacujem parcele iz ovog gazdinstva, pa da otvaramo novo?

Znači, trebalo bi da:

- budući nosioc prvo odradi prijavu prebivališta
- prijavi se kao član gazdinstva
- potom ode u banku (ili u banku ide posle) i otvori namenski račun
- ode u poštu po parametre
-ostalo se odradi preko eAgrara od kuće?
eID parametri će mu trebati ako će praviti novo gazdinstvo.

Za promenu nosioca pg je dovoljno samo da izaberete tog i tog člana postojaćeg gazdinstva.

Verifikacija člana ako nije ubačen u gazdinstvo zna da potraje

Verifikacija promene nosioca isto zna da potraje (Sada verovatno nema tako posla kao što je bilo na samom početku pa će sigurno biti brže).

*Da to sve se odradi na postojaće pg od rođaka.

1. Znači odete na eRPG
2. Logujete se pomoću ConsentID ili preko Lične karte od rođaka
3. Kliknete na Pregled i promena podataka o gazdinstvu
4. Kliknete na Dodaj člana
5. Pratite sve što trebate da dodate

Napomena: Član gazdinstva treba da je prijavljen na istoj adresi.
 
Šta li će se brže verifikovati - novo PG, ili novi član pa nosioc?
Znam kada sam radio komšiji da je čekao 2 meseca odprilike za novo gazdinstvo, drugi komšija je isto toliko čekao za promenu nosioca.

💬 Sada je to verovatno ubrzano čim šta god da se odradi od promena u gazdinstvu netraje dugo proces verifikacije >eventualno je bilo 5 dana< (Pričam konkretno za dodavanje parcela i overen ugovor kod Notara).
 
Nazad
Vrh