E-Agrar

Моје газдинство ја као носилац и чланови газдинства смо пријављени у истој улици назив улице је исти али на различитим бројевима ,шта у том случају ?!?
 
"3) је у Регистру извршило обнову регистрације за текућу годину, у складу са посебним прописом којим се уређује регистрација пољопривредних газдинстава. Право на рефакцију плаћене акцизе, лице из става 1. овог члана може да оствари за уписане у Регистру и засејане, односно засађене површине обрадивог пољопривредног земљишта под одговарајућом биљном културом до количина потребних за обраду до највише 100 ha."

Ne znam kako ovo da tumačim?? Refakcija može da se koristi samo ako sa mehanizazijom ideš na njivu kad si zasejao površinu? Dok pripremaš zemlju i nemaš ništa zasejano ne može? Taj deo je malo nejasan.
 
Mislim da se to odnosi samo na one povrsine koje je moguce zasaditi, u smislu bez zbuna, salasa i ostalog..
 
To je ono kako sam ja za sad uradio, stoji 100% parcele da je obradivo (i ako nije) a pod kulturom je upisano tacno ono sto se radi. Znaci da cu dobiti za tu povrsinu na kojoj se nalazi kultura a ne na celu navedenu "obradivu" povrsinu.
 
Da obrišeš pa da overiš ugovor pa da ubaciš opet.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Izmena biljne kulture na parceli u eAgrar.Otvorim odredjenu parcelu,tj spustim onaj kao prozor,zatim u dnu gde pise biljne kulture na parceli,tu opet otvorim tj spustim prozor za odredjenu kulturu i onda opet u dnu kliknem na izmeni podatke o parceli ,i to je to ?.Tu samo izmenim umesto tipa psenice na kukuruz itd ....?.
Jel mora pre obnove gazdinstva da se izmene usevi po parcelama,ili to moze i posle ?.
 
Ono sto nije obradivo mozete da definitese kao suma, ili ugar. To je najispravnije jer se poklapa sa stanjem na terenu u vecini slucajeva. Ima tamo raznih kultur koje mozete dodati na neobradivo.
 
Kada sam otvorio E Agrar kliknuo sam na "Obnova Gazdinstva "i dobijem obavestenje da sam uspesno obnovio gazdinstvo za ovu godinu. Nisam stigo ni da promenim biljnu strukturu. I sta sad . Ocu li imati nekih problema zbog toga.
 
Једно питање ако пребацим на супругу газдинство оћемо имати ове године право на субвенције?
 
Kad otvorim tu parcelu nema opcija za brisanje ili dopunu a ni oni prilozi nema gde možeš videti šta si od dokumentacije poslao.
 
Sve sto je zakorovljeno,po koje drvo,zbunje ,travuljina ,samo ugari.
Mislim da to nece moci tako. Deo parcele koji se ne obradjuje treba da se izuzme iz parcele. Ja sam sa svojih parcela skinuo 35ari, i nisam upisao nista. Sad mi stoji upisano 35ari bez kulture na e-agrar, pored onoga koliko mi je setvena struktura.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh