E-Agrar

Nisam ja izmislio taj termin,nego ga svi koriste ,trebo sam staviti navodnike,vidim da je svim poznat termin.Nije ono fiktivno, pravo je u pravnom smislu.
Gazdinstvo koje je dalo zemlju u zakup nekom drugom,zbog ograničenja od 20 ha ostala je zemlja registrovana na vlasnika.
Valjda to podrazumevaju pod fiktivnim,lažnim ili kako god hoćeš da ga nazovemo RPG-om.
 
Kako god najbolje je ko je posteno nasledio, dobio, kupio, zaradio... jedno 100 Ha. Taj ce sad imati problem. Gde potrositi najmanje 70000 evra.
Još jedan primer gde će veliki nastaviti da jedu male samo malo brže.
Bilo reči na sajmu u Hanoveru da je koncept mašina sve za gazdinstva od 1000 ha,sad če malo ubrzati proces.
 
Dok sam ubacivao njive bez overe ugovora bukvalno sutra bilo odobreno, sad sa overom 7 dana ništa. Stoji žuto
 
Moze malo pojasnjenje sta znaci fiktivno gazdinstvo?
Lažno, izmišljeno poljoprivredno gazdinstvo (Odgovorio vam je @talianu)

Ili kao što je ovo objavljeno

stips.minpolj.gov.rs/srl/vest/za-fiktivno-rasparcavanje-gazdinstva-pet-godina-bez-subvencija

 
Još jednu stvar da razjasnim. Da li da parcelu pod šumom regularno unesem u spisak površina, pa da sistem odluči da li ima subvencija, ili da je i dalje držim van spiska?
 
Kod nas ima jedan potez gde je pre četrdesetak godina rađena ekspropijacija zbog kanala.Kanal je kopan da bi šećeranu snabdevao vodom.Vlasnicima tih njiva do danas nije smanjena površina ,plaćaju porez na tu zemlju a ne obrađuju je.Šta raditi ,prijaviti kako stoji u katastru ili oduzeti to što je kanal ?
 
Malopre pričam sa komšijom u vezi upisa parcela u registar.
U sklopu njive ima nekoliko oaza slatine koje se vodi kao trstik 4-5 klase.Cela površina se radi ali u kišnim godinama voda pokvari a u sušnim je slabiji prinos .On razmišlja da te delove izbaci iz e agrara ,iako ih svake godine obradi.Šta raditi ?
 
Malopre pričam sa komšijom u vezi upisa parcela u registar.
U sklopu njive ima nekoliko oaza slatine koje se vodi kao trstik 4-5 klase.Cela površina se radi ali u kišnim godinama voda pokvari a u sušnim je slabiji prinos .On razmišlja da te delove izbaci iz e agrara ,iako ih svake godine obradi.Šta raditi ?
Zasto bi ih izbacivao ako ih svake godine obradjuje
 
Još jednu stvar da razjasnim. Da li da parcelu pod šumom regularno unesem u spisak površina, pa da sistem odluči da li ima subvencija, ili da je i dalje držim van spiska?
Ja sam natrpao sve, neka ga tamo bar da znam koliko cega ima, oni i onako znaju cega sve ima nije da ce neko doci da mi sece sumu ako se napise u eagrar 😂
 
Prijavis taj deo gde imas neku proizvodnju, stavis neko povrce.. Ja sam tako uradio za bastu, ako dodje inspekcija izvol'te slikajte... Ako bude: "ej pa ovo je plastenik to bi moralo da se prijavi", samo im kazem da sednu da popiju nesto i pocupam to za 15 minuta i aj' zdra'o 😂
 
Imao sam volje i želje da vratim emisiju Plodno i Rodno i da vam snimim sve od početka do kraja (Naravno samo tu gde je gospođa Ministarka Jelena Tanasković)
Deo gde je obljašnjeno za Vlasnike koji ne obrađuju zemlju (Već su dali nekom drugom da obrađuje) sve u korist Vlasnika da dobije subvencije (Umesto da dobije stvarno onaj ko obrađuje)
 
Nazad
Vrh