E-Agrar

Nisi našao rešenje za odvodnjavanje ? ;) Danas dobijem obaveštenje da imam poruku na eupravi.Pomislio sam da je od eagrara ,kad ono vode Vojvodine .
Pa kazem i ja,sad mi je potpuno kristalno jasno sta je cilj svega ovog zamlacivanja ljudi.I ovo je vid socijalne distance coveka od coveka i potpuna kontrola svakog pojedinca kao i sa corona shit.Sto je najgore,nemas kome da se zalis vise jer programi sve preuzimaju.I nista nece biti brze sa digitalizacijom nego naprotiv sve sporije i sporije.Ovde nemas vise 5 koraka nego 955 a to ljudi ne mogu i nece moci da shvate.Ali ajd.......
 
To mi je jasno ali ima jedna zackoljica za mene kao laika.
Ako su on kao nosilac, zena i sin kao clanovi suvlasnici kako se tehnicki pise takav ugovor ?
Da li on ide samom sebi da daje u zakup ili se samo navode njihovi delovi ka njemu?
Npr tata Pera ima 1/3, mama Petra 1/3 i sin Perica 1/3 za katastarsku parcelu 123.
Tu se onda navodi mama Petra daje svoj deo 1/3 i sin Perica daju svoj deo u visini 1/3 tati Peri na ustupanje bez naknade.
Ako su suvlasnici članovi gazdinstva treba ti samo izjava o ustupanji zemljišta nosiocu gazdinstva svako onoliko koliko poseduje upisuje u izjavu i naravno očitane lk.
 
Znači svi oni koji su prijavljeni sa 31. martom, biće doneta odluka Vlade, prema kojoj će oni će moći da se prijave za subvenciju po hektaru. Ona iznosi 6.000 plus 3.000 dinara regres za gorivo, odnosno 9.000 po hektaru. To uopšte nije beznačajno - istakla je Tanasković.

A mi koji smo obnovili gazdinstvo 1. aprila?

Послато са 2201117PG помоћу Тапатока
 
U vezi potvrda o gazdinstvu, pitanje je da li će nam uopšte i trebati kad svako može da ukuca broj gazdinstva i vidi da li je aktivno?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Da ne budem pogresno shvacen,umesto da se zaista sve resava u par koraka kao i do sada sto je bilo "pesaka" sto se radilo,ovo je daleko daleko gore pogotovo za starije ljude koji su u tom delu skroz nevesti.Pa tako mora da se angazuje citava armija elektronski pismenih ljudi da bi im to odradili,pri tom velika vecina se time nece hteti uopste zamlacivati.I umesto da ljudi budu po svojim njivama i bastama oni ce morati da sede ispred laptopova,mobilnih uredjaja,kompjutera.A sta je sa onima koji nemaju ni android telefon a kamo li komp ili laptop?
 
Znači svi oni koji su prijavljeni sa 31. martom, biće doneta odluka Vlade, prema kojoj će oni će moći da se prijave za subvenciju po hektaru. Ona iznosi 6.000 plus 3.000 dinara regres za gorivo, odnosno 9.000 po hektaru. To uopšte nije beznačajno - istakla je Tanasković.

A mi koji smo obnovili gazdinstvo 1. aprila?

Послато са 2201117PG помоћу Тапатока
Isto moze, sve isto vazi kao i za ove do 31.marta
 
Ako su suvlasnici članovi gazdinstva treba ti samo izjava o ustupanji zemljišta nosiocu gazdinstva svako onoliko koliko poseduje upisuje u izjavu i naravno očitane lk.
Ako je njiva 10 000m2 katastarskog broja
Komsija ima 1/3, supruga 1/3 i sin 1/3 da li pisu u ugovoru da na parceli kat broja 123 ustupaju svoj deo 1/3 nosiocu gazdinstva ili se pretvara u kvadrate pa bude da svako ustupa 3333.3m2.
 
Ako je njiva 10 000m2 katastarskog broja
Komsija ima 1/3, supruga 1/3 i sin 1/3 da li pisu u ugovoru da na parceli kat broja 123 ustupaju svoj deo 1/3 nosiocu gazdinstva ili se pretvara u kvadrate pa bude da svako ustupa 3333.3m2.
Po logici zakona trebalo bi da ustupaju 1/3 odredjene parcele,jer koliko te razumem idealni su suvlasnici,tačnije nije odredjeno koji je čiji deo faktički.
I u katastru stoji u takvim slučajevima da je x lice vlasnik 1/3 parcele a nije prevedeno u površinu.
 
Ako je njiva 10 000m2 katastarskog broja
Komsija ima 1/3, supruga 1/3 i sin 1/3 da li pisu u ugovoru da na parceli kat broja 123 ustupaju svoj deo 1/3 nosiocu gazdinstva ili se pretvara u kvadrate pa bude da svako ustupa 3333.3m2.
Piše u izvodu iz katastra koliko ko udeo ima. Treba da popune obrazac "prilog 5" da kao članovi ustupaju nosiocu gazdinstva, to se slika i pošalje zajedno sa njihovim očitanim ličnim kartama prilikom upisivanja njihovih parcela.
 
Ako je njiva 10 000m2 katastarskog broja
Komsija ima 1/3, supruga 1/3 i sin 1/3 da li pisu u ugovoru da na parceli kat broja 123 ustupaju svoj deo 1/3 nosiocu gazdinstva ili se pretvara u kvadrate pa bude da svako ustupa 3333.3m2.
Naravno pretvara se u površinu h__ ar__m²___
Znači u ovom slučaju sin jednu izjavu supruga jednu izjavu očitane lk. Moze I izvod iz katastra javni pristup za parcelu gde se vide vlasnici "skrinšot" to sve priloži i sutra ce se vec videti parcela, da li si skinuo izjavu?
 
Ja od starta imam stanovište da je sve za E prefixom super, mnogima olakšava život, ali da to ne sme biti obaveza, već mogućnost.
Čak i neke sitne privilegije da se dobijaju, da bi se ljudi podstakli da koriste e servise, ali nikako prisilom.
Meni lično, sve ovo oko eUprava servisa (pa i sam eAgrar) je nešto odlično, kao i eBanking recimo, ali ne smeju se ljudi na silu na to terati.
 
Isto moze, sve isto vazi kao i za ove do 31.marta
Nije lako sve zapamtiti i plasirati na medijima, realno.
Izasli su sa saopstenjem da se gazdinstvo moze obnoviti i podneti zahtev za osnovne podsticaje do 15.05.
Znaci taj rok koji se pominje, prosto mora da je za upis novih parcela za 2023 godinu kako bi usle i one, pored starih parcela.
 
Naravno pretvara se u površinu h__ ar__m²___
Znači u ovom slučaju sin jednu izjavu supruga jednu izjavu očitane lk. Moze I izvod iz katastra javni pristup za parcelu gde se vide vlasnici "skrinšot" to sve priloži i sutra ce se vec videti parcela, da li si skinuo izjavu?
Kako podeliti 1ha 00a 00m2 na 3 dela ?
Manje od m2 nema kao opcija a ako se zaokruzije nekom onda pripada visak dvoje bi imao deo 33a 33m2, dok bi jedan imao 33a 34m2. Te tehnicke zackoljice mi nisu jasne.
Nigde ni u ekatastru ne pise kvadratura.
Pise samo uk povrsina i ko je vlasnik kolikog dela. Nema mi logoke da ja delim to u decimale.
 
Jasno je da su članovi sekte mentoli sa kupljenim diplomama i da sa njima sarađuju slični likovi ili lopovi ali da prave takve apsurde kao u ovom eAgraru, to je apsolutno smešno. Aplikacija zna do kad traje zakup a ne zna da je zakup osnov korišćenja? Definitivno osveta loših đaka...
 
Pa evo u obrascu koji sam postavio imaš kolonu ukupna površina i površina udela i opcija je samo površina da bi se na kraju sabrala površina ne mogu se upisivati delovi mora površina kakao god bilo podeljeno
 
Nazad
Vrh