E-Agrar

Pored JMBG priložite ugovore, očitane lične karte i papire iz eKatastar nepokretnosti.
Nista mi od toga nije trazio i bez toga sam uspeo da obnovim, sad ne znam da li ce biti problema ? Jer te parcele je E agrar vec sam ucitao, nisam ih dodavao.
Tako je i moji ugovori su u trezor predati i datumi koji su u ugovorima su preneseni u eagrar.
 
Znaci ako se sad pravi ugovore za nove parcele,nemora kod notara ali odstampati licne karte i na ugovoru jbmg a jel dovoljno sa ekatastra ili podici u katastru posedovni list? Ja imam priblem jer kupio jednu parcelu 1 kj a na ekatastru mi pise 9000m2 vlasnik 1/1

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Znaci ako se sad pravi ugovore za nove parcele,nemora kod notara ali odstampati licne karte i na ugovoru jbmg a jel dovoljno sa ekatastra ili podici u katastru posedovni list? Ja imam priblem jer kupio jednu parcelu 1 kj a na ekatastru mi pise 9000m2 vlasnik 1/1

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Što više papira dostavite tim bolje (Pre će proći verifikaciju).
 
Nista mi od toga nije trazio i bez toga sam uspeo da obnovim, sad ne znam da li ce biti problema ? Jer te parcele je E agrar vec sam ucitao, nisam ih dodavao.
Tako je i moji ugovori su u trezor predati i datumi koji su u ugovorima su preneseni u eagrar.
Nije tražio ali dobićete poziv da treba da dostavite (Tu gde stoji Zakup-Ustupanje biće /).

Što više podataka tim ste sigurniji (Pre će proći verifikaciju).
 
Jel mogu nove parcele da se ubacuju sad u strukturi?AKo se napravi sad novi ugovor o zakupu?Jel se dobije za nove parcele subvencije sad ili tek sledece godine?Pre je bilo u trezoru da moze da se podnese do 30.sept novi zakupi da bi se sledece godine dobile subvencije, eh sad po novom ne znam ne pise nigde do kad je rok da se ubacuju nove porcele ili je ostalo isto pravilo kao sto je bilo u trezoru do 30.09 mogu samo da se ubacuju nove parcele?!
@Petar_Petrović ovo pitanje je bitno sto je Maxa pitao

dakle ako je obnovljeno gazdinstvo tipa 26marta sa 16hektara ako se dodaju 3h sada da li se oni kotiraju u ovogodisnje subvencije ili ne? da se onda ne zuri sa upisom i prijavom bezveze
posto je bio prvobitno rok do 31 pa su se mozda neki ispada zajebali tako reci sto su obnovili na brzinu

ako znas informaciju :) hvala
 
ukoliko sam sad razumeo izjavu ministarke od petka krecu prijave po hektaru,oni koji su obnovili do 31.3
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija/pocelo-pustanje-subvencija-za-mleko-preko-eagrara-2312549

Mada verovatno nisam dobro shvatio
Mnogi su lose shvatili i mnogima je zastala knedla u grlu. Izgleda da se radi o tome da ce za sve parcele ubacene u eagrar do 31.03. moci da se dobije tih 9.000 din po hektaru. Sto jeste dobro, ili kako nam to ministarka rece, u duhu eagrara :)

Mnoge je remetilo to sto je do sada to bilo do 30.09. I ond nisi mogao da skines parcele da bi ih neko drugi prijavio za narednu godinu. Pa je moralo da se improvizuje.
 
@Petar_Petrović ovo pitanje je bitno sto je Maxa pitao

dakle ako je obnovljeno gazdinstvo tipa 26marta sa 16hektara ako se dodaju 3h sada da li se oni kotiraju u ovogodisnje subvencije ili ne? da se onda ne zuri sa upisom i prijavom bezveze
posto je bio prvobitno rok do 31 pa su se mozda neki ispada zajebali tako reci sto su obnovili na brzinu

ako znas informaciju :) hvala
Ništa ne treba čekati što pre obnovite gazdinstvo i regulišete tu i tu parcelu (Osiguravate da vam bude plaćena subvencija za ovu godinu).
 
Ja nemam to e-sanduce,gde se to nalazi?Ili se misli na gmail postu?
Imate sigurno (Prijavite se na eUprava preko ConsentID aplikacije)


eUprava.png
 
Poslednja izmena:
Pa jednostavno nemam,tako se i prijavljujem inace.Sve mi je u redu,jedino imam na osnovu koriscenja imam crticu /,a ostalo je vlasnistvo.Trazio sam i nema e-sanduce nigde
  • Odete na eUprava
  • Kliknete na Moja eUprava
  • Izaberete Prijava
  • Izaberete Mobilna aplikacija
  • Napišete email
  • Uđete na aplikaciju ConsentID
  • Napišete vaš pin
  • Odobrite zahtev koji vam je stigao od eUprava
  • I to je to ušli ste na vaš nalog na eUprava pa kliknete ono što sam obeležio (Ili jednostavno kliknete na strelicu pored vašeg imena i izaberete eSanduče)

    Srdačan pozdrav.
 
Ja se izvinjavam moram da budem dosadan, imam par situacija sa komsijom kome pomazam i sve je komplikovano.
Ima parcele gde su on i zena suvlasnici, de su on,zena i sin suvlasnici i de su zena i njena sestra suvlasnice pola/pola da li je tu najlakse i zakonom dozvoljeno napisati ugovore izmedju nosioca sa svim ostalim vlasnicima i kako tehnicki napisati ugovor de su on i zena suvlasnici ?
 
Nasao sam,nemam poruka,sve je ok za sad.Hvala.Problem je sto se vecina ljudi,tacnije 99% ne moze snaci sa tim glupostima od digitalizacije,pa cak ni mladji od mene.Ja sam obnavljao ljudima to za 5 minuta ali zaista je zakomplikovano bez veze u mnogim detaljima.Da su dali forumasima da naprave program,sigurno bi bio bolji od ovih i bolje bi radilo i ljudi bi se daleko lakse snalazili.U svakom slucaju hvala jos jednom Petar Petrovic.Iz ovoga samo mogu da naslutim sta je cilj svega
 
Poslednja izmena:
Ja se izvinjavam moram da budem dosadan, imam par situacija sa komsijom kome pomazam i sve je komplikovano.
Ima parcele gde su on i zena suvlasnici, de su on,zena i sin suvlasnici i de su zena i njena sestra suvlasnice pola/pola da li je tu najlakse i zakonom dozvoljeno napisati ugovore izmedju nosioca sa svim ostalim vlasnicima i kako tehnicki napisati ugovor de su on i zena suvlasnici ?
Napišite ugovor u Zakupu Ustupanju za sve osobe (Isto važi očitane lične karte, eKatastar).
 
To mi je jasno ali ima jedna zackoljica za mene kao laika.
Ako su on kao nosilac, zena i sin kao clanovi suvlasnici kako se tehnicki pise takav ugovor ?
Da li on ide samom sebi da daje u zakup ili se samo navode njihovi delovi ka njemu?
Npr tata Pera ima 1/3, mama Petra 1/3 i sin Perica 1/3 za katastarsku parcelu 123.
Tu se onda navodi mama Petra daje svoj deo 1/3 i sin Perica daju svoj deo u visini 1/3 tati Peri na ustupanje bez naknade.
 
Nasao sam,nemam poruka,sve je ok za sad.Hvala.Problem je sto se vecina ljudi,tacnije 99% ne moze snaci sa tim glupostima od digitalizacije,pa cak ni mladji od mene.Ja sam obnavljao ljudima to za 5 minuta ali zaista je zakomplikovano bez veze u mnogim detaljima.Da su dali forumasima da naprave program,sigurno bi bio bolji od ovih i bolje bi radilo i ljudi bi se daleko lakse snalazili.U svakom slucaju hvala jos jednom Petar Petrovic.Iz ovoga samo mogu da naslutim sta je cilj svega
Pa nema ako nisi tražio. Traži potvrdu o aktivnom statusu i dobićeš je odmah u e sanduče.
 
@Petar_Petrović да ли може одговор на ово?
"Друга ствар, пре недељу дана сам се сетио да упишем једну нову парцелу која је купљена септембра и био сам у трезору и уписао. Међутим, после два дана ми је стигло писмо од трезора да не може јер је парцела дата у закуп до краја марта 2025. Разговарао сам са бившим власником да то решимо у смислу да се раскине уговор о закупу (јер је то прећутао приликом продаје) тако да бих могао да је упишем на своје име. А данас сам је нашао овде на еаграру (ја сам власник 1/1). То раскидање иде скоро па никако јер тај што је узео у закуп као нема сад времена итд. Питање је шта би се десило ако и ја и закупопримац пријавимо парцелу на своје име? Да ли је неко имао било шта слично? А разговарао сам и са адвокатом и каже да могу да тужим бившег власника јер је у купопродајном уговору наведено да изјављује да парцела није под хипотеком, да није дата у закуп трећем лицу итд."
Моја порука од 22.03.
Пошто је парцела уписана на моје име да ли сад треба да се раскине уговор о закупу?
 
Nazad
Vrh