E-Agrar

Исти случај је био и код мене, с тим што ја имам личну са чипом, са којом сам се и улоговао на сајт. Оно што сам ја урадио је да сам отворио "Челик", па уместо физичким штампачем, "одштампао" податке из личне карте у .xps формату ("Микрософтов" пандан .pdf формату), али сајт није подржао тај формат када сам покушао да га аплоудујем. На неким онлајн конвертерима сам за пар минута тај .xps фајл са подацима из моје л.к. конвертовао у .pdf и .jpg формат и аплоудовао овај последњи. Није било проблема и добио сам дијалог прозор са обавештењем да је све прошло ОК.

Видећу за неко време да ли ће се појавити још нека ставка у подацима са црвеним троуглићем са ускличником.
ma ja samo prebacio slike i sve bilo ok
videcu opet sutra kao i ti tj ovih dana da li ce opet neka glupost trebati

@Petar_Petrović

da li moze da se ocita sa cipom i slikati je tako ocitanu na papiru i to postaviti kao takozvani dokaz?

dakle isto kao i bez cipa slikati ali ocitanu licnu kartu sa papira???
 
У принципу, и ја сам им аплоудовао сличку, али ону са подацима очитаним из чипа, а не саме личне карте.

Мада, очекивао сам да би те недостајуће генералије на нашим профилима на том њиховом порталу покупити аутоматски са чипа л.к.
 
@Petar_Petrović

Ajd pomozite i meni:

Kod nekih korisnika se stalno iznova javlja problem prilikom povlacenja parametara (consentID) i pise da ID vec postoji. Iako je aplikacija deinstalirana, ponovo instalirana, ponovo izdati parametri, cim povlaci te nove sveze ostampane parametre, javlja da ID vec postoji. Jasno je da je ID uvek isti, a kod drugaciji. Kako tu "memoriju" ukloniti iz tog uredaja ili jos bolje, kako dobiti drugaciji ID?

Preko tehnicke podrske i preko podrska.eid@........ dobijamo odgovor koji je amaterski tj deinstalirajte aplikaciju i istalirajte ponovo a to naravno ne pomaze.
Cak sam na ovaj mail slao log od consentID (Podesavanja, o aplikaciji, cuvanje LOG-a, zatim slanje modela telefona, operativnog sistema, jmbg korisnika, greska....) ali nista na kraju...


I drugo pitanje:

Otac je nosilac gazdinstva. Sin je clan gazdistva.
Sin je otisao u trezor pre 15ak dana, i napravio izmenu da je sada on nosilac gazdinstva a njegov otac da bude clan tog istog gazdinstva. Doneo je potvrdu gde to i potvrdjuje.
Parametre u telefonu imaju obojica tj dva clana, dva telefona, dve aplikacije.
Kod oca koji vise nije nosilac, sve je u eagraru kako treba tj lepo se loguje, pise da ipak jeste nosilac, stoji njegov sin kao clan. A kada se njegov sin loguje na eagrar, gore desno pise njegovo ime ali ne pise njegov broj gazdinstva i nema nikakvih opcija da se bilo sta uradi.
Kako to da se resi da se izbegne neki potencijalni problem?

Dobio sam info da ce od sutra ujutru biti omogucene sve promene nosioca (u slucaju smrti, zamene kao u ovom slucaju itd. Ne znam kako ce to da izgleda, ali se nadam da ce biti jednostsavno, bez da se unosi ponovo clan (otac) i upusuju sve njegove parcele..

Pozdrav
 
ma ja samo prebacio slike i sve bilo ok
videcu opet sutra kao i ti tj ovih dana da li ce opet neka glupost trebati

@Petar_Petrović

da li moze da se ocita sa cipom i slikati je tako ocitanu na papiru i to postaviti kao takozvani dokaz?

dakle isto kao i bez cipa slikati ali ocitanu licnu kartu sa papira???
Može i tako, bitno je da imate jasni dokaz sa lične karte da se potvrđuje da ste to vi (Ili bilo ko drugi).
 
Poslednja izmena:
@Petar_Petrović

Ajd pomozite i meni:

Kod nekih korisnika se stalno iznova javlja problem prilikom povlacenja parametara (consentID) i pise da ID vec postoji. Iako je aplikacija deinstalirana, ponovo instalirana, ponovo izdati parametri, cim povlaci te nove sveze ostampane parametre, javlja da ID vec postoji. Jasno je da je ID uvek isti, a kod drugaciji. Kako tu "memoriju" ukloniti iz tog uredaja ili jos bolje, kako dobiti drugaciji ID?

Preko tehnicke podrske i preko podrska.eid@........ dobijamo odgovor koji je amaterski tj deinstalirajte aplikaciju i istalirajte ponovo a to naravno ne pomaze.
Cak sam na ovaj mail slao log od consentID (Podesavanja, o aplikaciji, cuvanje LOG-a, zatim slanje modela telefona, operativnog sistema, jmbg korisnika, greska....) ali nista na kraju...


I drugo pitanje:

Otac je nosilac gazdinstva. Sin je clan gazdistva.
Sin je otisao u trezor pre 15ak dana, i napravio izmenu da je sada on nosilac gazdinstva a njegov otac da bude clan tog istog gazdinstva. Doneo je potvrdu gde to i potvrdjuje.
Parametre u telefonu imaju obojica tj dva clana, dva telefona, dve aplikacije.
Kod oca koji vise nije nosilac, sve je u eagraru kako treba tj lepo se loguje, pise da ipak jeste nosilac, stoji njegov sin kao clan. A kada se njegov sin loguje na eagrar, gore desno pise njegovo ime ali ne pise njegov broj gazdinstva i nema nikakvih opcija da se bilo sta uradi.
Kako to da se resi da se izbegne neki potencijalni problem?

Dobio sam info da ce od sutra ujutru biti omogucene sve promene nosioca (u slucaju smrti, zamene kao u ovom slucaju itd. Ne znam kako ce to da izgleda, ali se nadam da ce biti jednostsavno, bez da se unosi ponovo clan (otac) i upusuju sve njegove parcele..

Pozdrav
Poštovanje g. @markokg1982 Dodajte dvojnu aplikaciju (Samo mi recite koji je u pitanju telefon).

1. Podešavanja
2. Aplikacije
3. Još aplikacija
4. Dodajte dvojne aplikacije
5. Nađete na listi ConsentID
6. Potvrdite

Dvojna aplikacija ima krug na ikonici ili je duplirana.
 
Poslednja izmena:
Danas proradila i rubrika goveda, sve je u redu, nema nikakvih problema.Završeno u par sekundi, sada čekam pozive i termine za podnošenje zahteva pa da vidim šta će tek tamo da bude.
 
Uredjaj tj mobilni telefon: redmi 9
MIUI Global 12.0.2.0
Android verzija 10 QP1A 190711.020
Kao što sam vam i rekao gore postupak

1. Podešavanje
2. Aplikacije
3. Dvojne aplikacije
4. Izaberete ConsentID


1191b8465e17ebb0f.jpeg
2e836f2c7976b028d.jpeg
 
Pa realno,koliko nas ima na forumu samo svaki od nas dvojici ili trojici da pomogne evo ti vec neka brojka

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh