E-Agrar

Zadužen sam u firmi, između ostalog, za dve farme pilića po čijem osnovu imamo PG ali na firmu. Kad sam probao da obnovim gazdinstvo, nema ni jednog upisanog HID-a. Dve nedelje zovem nadležnu lokalnu vet.stanicu da povežu taj podatak sa Upravom za veterinu, nisu ništa znali da mi kažu. Tek im je danas stigao prvi mail od regionalnog vet.inspektora da treba to da se uradi i da ga kontaktiraju pa da srede papirologiju...
Toliko o spremnosti svih službi da nam budu na usluzi.
Ako nekome zatreba ova informacija, samo da znate. Neće da šteti, u svakom slučaju.
 
Ne moras zbog toga kupovati stampac i skener. Otidji u bilo koju fotokopirnicu da ti ocitaju lk. Snimi mobilnim taj papir i onda imas mogucnost preko QR koda da ga dodas na e agrar.
Jedno pitanje na ovu temu, ja imam sa cipom licnu i bio sam do kopirnice da mi ocitaju i istampaju, posle sam taj papir slikao telefonom i ubacio (kao sliku jpg, )kada su mi trazili podatke sa licne, i obnovio gazdinstvo.
Da li sam pogresio, da li sam mozda trebao drugacije da odradim to oko licne? Ne znam kako to ide sa qr kodom.?
 
Ja sam instalirao ovaj ConsentID. I kad odem na sajt eID.gov.rs ne mogu da odradim proceduru prijave po onom uputstvu kako su napisali (Prijava - mobilna aplikacija itd). Ja imam od ranije svoju prijavu na E upravi kad je bilo u vreme Covid-a zbog onih potvrda. Tada sam dao svoje podatke i stavio svoju mail adresu koju sam koristio na poslu. Međutim sad kad se prijavljujem i navedem svoju privatnu mail adresu (koju sam dao i u pošti da bih dobio svoj ID broj) sistem me izbacuje i stalno daje podatak da je došlo do greške. Gde grešim u svemu ovome? Šta je potrebno da se uradi kako bih mogao da se registrujem za E agrar?
 
Od jutros se pojavila rubrika svinje, sada čekam da se pojavi rubrika goveda pa da rešavam šta nisam.Biće to izgleda sve u redu samo treba da se sačeka.
Kod supruge se pojavio hid i za svinje i goveda sa brojem grla, upisao broj grla i sklonio se crveni uzvicnik.

Danas radi eagrar super, usao u sva gazdinstava upisao jmbg gde god je trazio i ocitane LK. Ne crveni se vise nigde 😄
 
Ja sam instalirao ovaj ConsentID. I kad odem na sajt eID.gov.rs ne mogu da odradim proceduru prijave po onom uputstvu kako su napisali (Prijava - mobilna aplikacija itd). Ja imam od ranije svoju prijavu na E upravi kad je bilo u vreme Covid-a zbog onih potvrda. Tada sam dao svoje podatke i stavio svoju mail adresu koju sam koristio na poslu. Međutim sad kad se prijavljujem i navedem svoju privatnu mail adresu (koju sam dao i u pošti da bih dobio svoj ID broj) sistem me izbacuje i stalno daje podatak da je došlo do greške. Gde grešim u svemu ovome? Šta je potrebno da se uradi kako bih mogao da se registrujem za E agrar?
Verovatno te zeza zbog maila, trebao si u posti da das mail koji je vezan za e upravu.Odnosno na nalog koji vec imas na e-uprava.

Da li si skenirao onaj QR kod na papiru ? Da li ti u consent ID stoji dokument sa imenom i prezimenom?
 
Poštovanje evo jedan mali doprinos od mene za ovaj deo foruma:

Uskoro će biti omogućena opcija "Izvod iz registra poljoprivrednih gazdinstava".

Što se tiče da li će trebati da se podnosi ponovo "Zahtev za ostvarivanje prava na osnovne podsticaje u biljnoj proizvodnji" čeka se javni poziv i dalje instrukcije.

Добро дошао на форум!

Надам се да ово причаш из прве руке и да има неког ко чита и прати ово наше тестирање еАграра па можда и буде било и неког позитивног помака због нас. :)
 
Jedno pitanje na ovu temu, ja imam sa cipom licnu i bio sam do kopirnice da mi ocitaju i istampaju, posle sam taj papir slikao telefonom i ubacio (kao sliku jpg, )kada su mi trazili podatke sa licne, i obnovio gazdinstvo.
Da li sam pogresio, da li sam mozda trebao drugacije da odradim to oko licne? Ne znam kako to ide sa qr kodom.?
Imas opciju nakon sto kliknes na ''prlilozi dokumente'',desno pise ''slikaj mobilnim telefonom'',tad ce ti izbaciti na ekran QR kod koji skeniras mobilnim preko kamere i dalje posle je sve preko telefona.
 
Добро дошао на форум!

Надам се да ово причаш из прве руке и да има неког ко чита и прати ово наше тестирање еАграра па можда и буде било и неког позитивног помака због нас. :)
Hvala :) Tako mi je rekao kolega koji radi u servisnom centru eAgrar-a (Ako leže on lažem i ja) ali eto poslao sam anonimno dopis na eAgrar i istina je

eAgrar-dopis71a73cc1a43de3e6.png
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje na ovu temu, ja imam sa cipom licnu i bio sam do kopirnice da mi ocitaju i istampaju, posle sam taj papir slikao telefonom i ubacio (kao sliku jpg, )kada su mi trazili podatke sa licne, i obnovio gazdinstvo.
Da li sam pogresio, da li sam mozda trebao drugacije da odradim to oko licne? Ne znam kako to ide sa qr kodom.?
Nema veze kako ste odradili bitno je samo da se vidi lepo podaci sa lične karte. Mogli ste da dodate i digaitalni potpis u klaudu (Nije obavezno ali kada već ima ta opcija što da ne)

Napomena: Prihvatiće i bez digitalnog potpisa u klaudu (Na klaudu će pisati broj vašeg gazdinstva ime prezime i u sredini katanac i ✅eUprava).
 
Miksan sad sam opet probao sve i svašta na eUpravi. Očigledno je problem te dve mail adrese. QR kod nisam skenirao. Da u ConsentID stoji moje ime i prezime sa mojim brojem gazdinstva.
 
@Petar_Petrović
Taj digitalni/elektronski potpis,moze samo preko consent id ,tj telefona ?.Pitam za nas koji se logujemo preko racunara i licne karte.
Jel ce nam biti potreban taj elektronski potpis za subvencije ove sad sto ce davati po hektaru ?.
 
@Petar_Petrović
Taj digitalni/elektronski potpis,moze samo preko consent id ,tj telefona ?.Pitam za nas koji se logujemo preko racunara i licne karte.
Jel ce nam biti potreban taj elektronski potpis za subvencije ove sad sto ce davati po hektaru ?.

Digitalni potpis u klaudu se ne vezuje za ličnu kartu kao sertifikat na samoj ličnoj karti

Logijete se preko ConsentID pa zatim odete na euprava.gov.rs pa na aplikacija za digitalni potpis, onda zatim dodaj dokument (Podržani formati su za sada samo .pdf) pa kada ga dodate kliknete na digitalno ga potpišite (Stiže vam notifikacija na ConsentID da li želite da ga potpišete ili ne >Vremensko razmišljanje je 2 minuta). Čim je stavljeno uputstvo na eagrar.gov.rs znači da će trebati za dalje 🙂

P.S Da napomenem da vam bude aktivan potpis u klaudu morate prvo da ga izdate (Pisaće Potpis u klaudu nije aktivan pa kliknete na to pa zatim izdaj).

ConsentID važi 3 godine
Potpis u klaudu važi 5 godina

*30 dana pre isteka će vam stići obaveštenje da ga aktivirate.
 
Miksan sad sam opet probao sve i svašta na eUpravi. Očigledno je problem te dve mail adrese. QR kod nisam skenirao. Da u ConsentID stoji moje ime i prezime sa mojim brojem gazdinstva.
Restartujte lozinku na eid.gov.rs (Znači mail koju ste dali u pošti pa zatim) se prijavite na taj mail na eid.gov.rs (To važi za eAgrar eRPG).

*Potvrdite da želite da promenite lozinku na email koji će stići). Posle će lepo raditi ConsentID, eAgrar-eRPG.

Forma za restartovanje lozinke na eID.gov.rs: shorturl.at/lvBL8
 
Poslednja izmena:
Ne znam kakva će biti forma ili formular za podnošenje zahteva za subvencije, ali sumnjam da će za to biti potrebno elektronsko potpisivanje.
Ako bi to bila okolnost, mislim da ne bi bilo podneto ni 10% očekivanih zahteva.
Očigledno je koliko sporo i loše ide prijavljivanje na eagrar i obnova gazdinstva.

Valjda neće za subvencije biti potrebno popunjavati nekakve formulare kakvi su bili u papirnom obliku, ovaj put elektronski, recimo kao pdf, pa ih onda potpisivati.
Koliko ljudi će to znati pravilno da uradi?

Nema logike tako da bude.
Već imaju sve podatke o gazdinstvima unete lično od nosilaca gazdinstva.
Logično bi bilo da na eagraru u odeljku subvencije naprave odgovarajuću formu, eventualno uz nešto dodatnog unosa, i da se tako reši.
Samim tim što se nosilac gazdinstva ulogovao na egrar i svoje gazdinstvo, izvršio je identifikaciju.
Čemu elektronski potpis ako se želi oskreno olakšati. Ili to nije slučaj?

Inače, prilikom izdavanja sertifikata u MUP-u za prijavljivanje, dobija se na ličnoj karti i sertifikat za elektronsko potpisivanje. Da bi se on koristio, potrebno je skinuti neku od aplikacija koja služi za tu namenu.
Na taj način se dokument može elektronski potpisati i onda poslati eagraru.

Takodje više puta je rečeno da svako ko ima ličnu kartu sa čipom i izdatim setifikatom za prijavljivanje, može potpuno samostalno da sebi izda parametre za korišćenje ConsentID, a samim tim da omogući i elektronski potpis u cloud-u.
 
Ne znam kakva će biti forma ili formular za podnošenje zahteva za subvencije, ali sumnjam da će za to biti potrebno elektronsko potpisivanje.
Ako bi to bila okolnost, mislim da ne bi bilo podneto ni 10% očekivanih zahteva.
Očigledno je koliko sporo i loše ide prijavljivanje na eagrar i obnova gazdinstva.

Valjda neće za subvencije biti potrebno popunjavati nekakve formulare kakvi su bili u papirnom obliku, ovaj put elektronski, recimo kao pdf, pa ih onda potpisivati.
Koliko ljudi će to znati pravilno da uradi?

Nema logike tako da bude.
Već imaju sve podatke o gazdinstvima unete lično od nosilaca gazdinstva.
Logično bi bilo da na eagraru u odeljku subvencije naprave odgovarajuću formu, eventualno uz nešto dodatnog unosa, i da se tako reši.
Samim tim što se nosilac gazdinstva ulogovao na egrar i svoje gazdinstvo, izvršio je identifikaciju.
Čemu elektronski potpis ako se želi oskreno olakšati. Ili to nije slučaj?

Inače, prilikom izdavanja sertifikata u MUP-u za prijavljivanje, dobija se na ličnoj karti i sertifikat za elektronsko potpisivanje. Da bi se on koristio, potrebno je skinuti neku od aplikacija koja služi za tu namenu.
Na taj način se dokument može elektronski potpisati i onda poslati eagraru.

Takodje više puta je rečeno da svako ko ima ličnu kartu sa čipom i izdatim setifikatom za prijavljivanje, može potpuno samostalno da sebi izda parametre za korišćenje ConsentID, a samim tim da omogući i elektronski potpis u cloud-u.
Slažem se u potpunosti s vama.

Videćemo kada dođe javni poziv (I s njim informacija da li će trebati da se popunjava papirni zahtev kao ranije). Iskreno to je već ubačeno digitalno (Izračunao je koliko je pod kulturom i sve ukupno) ali opet kažem videćemo.
 
Petar_Petrovic kod mene je problem u mail adresi kao korisničko ime. Menjao sam lozinku. Ne vredi.
Probajte preko 📱a ne preko 💻 ako ništa napravite novi nalog na eid.gov.rs (Trebaće očitana lična ili uslikana s obe strane ako nemate lk sa čipom.

*Ako imate važeći digitalni sertifikat na ličnoj karti samo je ubacite u čitač kartica pa onda idete na prijava preko sertifikata. Onda sami sebi ponovo izdajte parametre za ConsentID. U podešavanjima ubacite nov email.
 
Sinoć, odradim sve parcele, proverim na onom brojčaniku da li je sve ok. Nađem jednu grešku (umesto kukuruza napisao da je repica na njivi) ispravim to. Proverim ponovo brojčanik, sve je ok tj štimaju mi površine u e agraru kao i na strukturi biljne proizvodnje.
Kad jutros, očin je dobro! Štrči mi 1,6ha. Kao nisam naveo biljnu kulturu.... Kako majku mu nisam kad sam sinoć proverio i sve je bilo ok. I udarim u potragu, šta ću. Dva sata sam se mučio (čestica pun klinac) da bih na kraju našao razliku između dva suvlasnika ali površine 0,5ha a ne 1,6 kako je pisalo na brojčaniku!
Spominjao sam sve po spisku onome ko je upisao pogrešnu razliku, i sestru iz Novog Sada..... Pa jel taj u vinklu? To bi bilo kao kad bih ja tom dotičnom rekao kupi 7 vreća semena kukuruza da ti posejem 1KJ.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh