E-Agrar

@ratatatui
Znam, ali ako je neko već to sve uradio na stari način i obnovio gazdinstvo, zašto mora to sve ponovo sada?
Trebalo bi, da je normalno, pošto je sve to već uradjeno da se preuzme postojeće stanje i stvar rešena.
Da preuzmu sve iz trezora i kraj priče.

Ovako u registru u Trezoru jedna situacija , a u Eagraru druga pošto ima dosta grešaka što se tiče parcela.
Tamo sam sve lepo uredno uradio i obnovio, a sad zbog njihove aljkavosti i nesposobnosti treba da se gnjavim i radim ponovo.
Nisu to moje greške, već njihove.

Uradio sam obnovu ranije baš da bi izbegao ove zavrzlame za koje sam predpostavljao da će ih biti.
Ali džabe, sve je kod nas zaplet.
 
Где си радио ове године обнову у трезору и како ти је то успело кад су рекли да ће се обнова једино моћи обавити преко овога
 
Ćitam sad već ko zna koji put ono uputstvo za korišćenje objavljeno na eagrar.gov,rs ali sam tek sada zapazio sledeće
pošto nije baš naročito vidljivo:
"Važno je napomenuti da prilikom prve registracije na eRPG, podaci o uzgoju biljnih kultura neće postojati te će proizvodjači
biti u obavezi da iste unesu ponovo zbog provere validnosti podataka."

Dakle svako će morati ponovo da unosi biljne kulture po parcelama bez obzira da li je to već učinio na stari način.

Аааа, ја први окачио то упутство овде а пропустио овај део. :eek:

Значи, људи су надрљали...
 
@ratatatui
U Bečeju. Čuo sam da ljudi rade obnovu i da primaju na šalteru.
Odem, pitam, kaže čovek radimo kao i do sada, kaže "ko zna kada će to proraditi".
Nisam jedini, ima dosta njih koji su uradili.
Potpisao se uredno u spisak.

@D.i M.e
Ja sam baš od onih "preciznijih" ali iako sam više puta pročitao nisam zapazio.
Tako su napisali da jednostavno nije uočljivo.
Trebali su to napisati krupnim crvenim slovima.

Uopšte mi nije problem prelazak na elektronski servis, ni najmanje, ko je čitao medju prvima sam pisao u temi.
Medjutim, ako nešto ne radi kako treba onda to jeste problem.

Koliko vidim, podaci sa E-agrara su miks iz katastra i trezora sa mnoštvom propusta i grešaka.
Mislim da je to prilično neozbiljno, a tome sam se moram priznati i nadao na žalost.
Samo velika priča i hvala, e tako je u nas.
 
Шза сте се закачили за тај део све је ту јасно и није ово никакво свето писмо. По његовом изгледу и подацима који су тренутно видљиви нема ту више шта да се сумња. Постоје 9 ставки од којих је 5 већ омогућено да се користи ове додатне 4 ставке ће вероватно бити доступне већ наредних дана.Ако је прихватио све унето и прошло са обавештењем да је обновљено то је то завршена прича,нема ту више ништа да се страхује да ће морати сад нешто поново да се ради и тако ти наши већ познати трипови као и са целом причом око е аграра и тим бауком и халабуком која је направљена унапред беспотребно.
 
Poslednja izmena:
@ratatatui
U Bečeju. Čuo sam da ljudi rade obnovu i da primaju na šalteru.
Odem, pitam, kaže čovek radimo kao i do sada, kaže "ko zna kada će to proraditi".
Nisam jedini, ima dosta njih koji su uradili.
Potpisao se uredno u spisak.

@D.i M.e
Ja sam baš od onih "preciznijih" ali iako sam više puta pročitao nisam zapazio.
Tako su napisali da jednostavno nije uočljivo.
Trebali su to napisati krupnim crvenim slovima.

Uopšte mi nije problem prelazak na elektronski servis, ni najmanje, ko je čitao medju prvima sam pisao u temi.
Medjutim, ako nešto ne radi kako treba onda to jeste problem.

Koliko vidim, podaci sa E-agrara su miks iz katastra i trezora sa mnoštvom propusta i grešaka.
Mislim da je to prilično neozbiljno, a tome sam se moram priznati i nadao na žalost.
Samo velika priča i hvala, e tako je u nas.
Извини колега али по мени ти си погрешио што си радио то. Ако се причало о овоме од почетка године зашто радите нешто што није требало на тај начин да радите.Могу да разумем вероватно из бојазни и сумње како и кад ће све ово прорадити.Али да и не проради значи да ће рећи да не може тако и опет ће се то односити на све нас ,нема ту изузетака па ће сад провући вашу обнову што сте радили на стари начин и у трезору а ми који нисмо јер смо чекали да ово проради и нисмо обновили своја газдинства ,ми сад нећемо моћи то да урадимо и наша газдинства ће остати необновљена и пасивна за ову годину...
 
Poslednja izmena:
@ratatatui
Nešto se ne sećam da sam čuo da se obnova mora obaviti samo putem E-agrara.
Ko je merodavniji da pruži odgovor od službenika na šalteru uprave za trezor?
Nisam valjda sam uradio obnovu na taj način.
Pisali su ljudi i ovde da primaju setvenu strukturu po trezorima.
Hteo sam da izbegnem zavrzlame za koje sam predpostavljao da će ih biti, a ne zato što mi manjka informatičke pismenosti.
Naprosto neću da trpim tudje greške.

Hoćeš da kažeš kolega da su oni koji su ovde navalili pre roka na e-agrar baš onako ležerni?
 
Не проблем је у нечему другом али није сад место ни тема да полемишемо о томе .Треба решавати ово и видети где су направљене грешке да се не понављају опет.
 
Где си радио ове године обнову у трезору и како ти је то успело кад су рекли да ће се обнова једино моћи обавити преко овога
Колега ишао до трезора и питао исто за овај Е-агра, и рекли му да ако не мења сетвену структуру, да му не треба да ће они као и до сада аутоматски одрадити обнову газдинства.
 
Колега ишао до трезора и питао исто за овај Е-агра, и рекли му да ако не мења сетвену структуру, да му не треба да ће они као и до сада аутоматски одрадити обнову газдинства.
Ja sam išao do trezora pre desetak dana ili koji dan više ne mogu sad da se tačno setim,i sve sam detaljno pitao,ljudi su već menjali setvenu strukturu i radili obnovu u trezoru i rekli su mi da što se njih tiče nije potrebna nikakva obnova osim ako ne želim ja da menjam setvenu.
Ali ni oni tada nisu imali pojma još sve detalje vezane za e-agrar.Što se njih tiče u trezoru nije bila potrebna obnova.Ali ako piše sad na sajtu e-agrara da je neophodna onda bolje možda obnoviti.
 
Uspeo sam da obnovim i unesem setvene kulture, ali ne mogu da podnesem za potvrdu i izvode. Jel treba da se sačeka da prođe neko vreme da bih mogao to da uradim?
 
Imam jednu parcelu u zakupu u susednom selu. Ubacena je u gazdinstvo ranije i vec sam je imao na potvrdi setvena struktura. To je druga katastarska opstina. Na e agraru mi se pojavljuju samo parcele iz moje katastarske opstine a nje nema.
Ima li neka fora kako i nju da vidim ili moram da je uvedem kao da je nova?
I jos jedna stvar. Ne prihvata mi broj mobilnog telefona. Sta li je u pitanju?
 
Imam jednu parcelu u zakupu u susednom selu. Ubacena je u gazdinstvo ranije i vec sam je imao na potvrdi setvena struktura. To je druga katastarska opstina. Na e agraru mi se pojavljuju samo parcele iz moje katastarske opstine a nje nema.
Ima li neka fora kako i nju da vidim ili moram da je uvedem kao da je nova?
I jos jedna stvar. Ne prihvata mi broj mobilnog telefona. Sta li je u pitanju?
Kucaj +381... Provereno prihvata.
 
Uspeo sam da sve unesem i obnovim gazdinstvo, ali mi je red izvodi i potvrde zamagljen, ne mogu da pristupim.Zna li neko zbog cega je to?I gde se ubacije upload licne karte?
 
To je kod svih tako izgleda,valjda jednom kad se obnovi gazdinstvo to posle je nedostupno kao,e sad nzm sto je to tako ....meni je to bilo sve dostupno pre nego sam obnovio gazdinstvo pa kontam da je povezano.
 
Od 4 PGazdinstva samo 1smo uspeli. Za 3 pise EID vec postoji sa ovim JMBG. Za oca znam sigurno da nije imao e upravu tj EID nalog jer covek nema ni telefon mobilni.
Da li neko ima neki ideju sta bi mogao biti problem?
Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Od 4 PGazdinstva samo 1smo uspeli. Za 3 pise EID vec postoji sa ovim JMBG. Za oca znam sigurno da nije imao e upravu tj EID nalog jer covek nema ni telefon mobilni.
Da li neko ima neki ideju sta bi mogao biti problem?
Hvala unapred.
Piši na e upravu dati obrišu nalo
g sa tim matičnim brojem pa sve od pocetka tako je kod mene bilo...
Od 4 PGazdinstva samo 1smo uspeli. Za 3 pise EID vec postoji sa ovim JMBG. Za oca znam sigurno da nije imao e upravu tj EID nalog jer covek nema ni telefon mobilni.
Da li neko ima neki ideju sta bi mogao biti problem?
Hvala unapred.
 
Konačno sve završeno i gazdinstvo je obnovljeno sa današnjim datumom. Nadam se da neće više biti neprijatnih iznenađenja do kraja balade.
 
To sutra od 7-15h nazoves onaj broj pa tamo ce valjda znati sta i kako

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh