E-Agrar

Id broj mi kucaju 15 od pocetka, nisam u pdvu i racun se pojavi ny e argaru dan dv posle sipanja, za sada...

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 
Instalirao ponovo consent id i sad nece da otvara eagrar.Nece da registracioni kod aktivira kada unesem rucno ili ga skeniram,pise nevazeci registracioni kod.Ja ne mogu da verujem koje je to sranje sto su napravili.Sta da radim?
 
Instalirao ponovo consent id i sad nece da otvara eagrar.Nece da registracioni kod aktivira kada unesem rucno ili ga skeniram,pise nevazeci registracioni kod.Ja ne mogu da verujem koje je to sranje sto su napravili.Sta da radim?
Napomena: Za sam početak se nadam da ste napravili BackUp (Ako niste onda vam ne vredi da čitate ovo dole šta ću napisati) >Ako je telefon i dalje u životu onda pročitajte ovo dole ::prica:: <


Odgovor možete naći u ovoj temi

 
Da li si u sistemu PDV-a ?
odavno...
Da bi se račun prikazao u zahtevu za refakciju akcize goriva potrebno je da na fiskalnom računu bude upisano BPG sa šifrom 16 ako je u pitanju fizičko lice, odnosno JMBG sa šifrom 15 ako je fizičko lice u sistemu PDV-a i PIB sa šifrom 14 ako je u pitanju pravno lice.


Nije dovoljno dati samo NIS Agro karticu i to je to (Račun se neće pojaviti u vaše gazdinstvo) već mora da se kaže gore navedeno !
znam i pazim sta kucaju...
 
Napomena: Za sam početak se nadam da ste napravili BackUp (Ako niste onda vam ne vredi da čitate ovo dole šta ću napisati) >Ako je telefon i dalje u životu onda pročitajte ovo dole ::prica:: <


Odgovor možete naći u ovoj temi

Pa da izvadim onda nove parametre u posti za consentc id?Ne mogu da verujem da mi izbacuje non stop nevazeci id i gresku
 
Moj komšija je promenio mobilni, a nije napravio backup. Isto smo probali da skeniramo prvobitni QR kod ali neće, pa je u pošti uzeo novi. Verovatno su ti kodovi jednokratni.
 
Moj komšija je promenio mobilni, a nije napravio backup. Isto smo probali da skeniramo prvobitni QR kod ali neće, pa je u pošti uzeo novi. Verovatno su ti kodovi jednokratni.
Uf,da prostis ,golo sranje.To bi trebalo da radi medjutim nije to uredjeno ni malo,ako si dobio jednom kodove,potvrde identiteta,qr kod pa normalno da bi trebalo da se moze ulogovati prostim skeniranjem ili rucnim unosenjem ,medjutim ovo je bas bez veze uradjeno,nema neke prakticne primene ako svaki put moras zbog gluposti ici u postu i uzimati drugi papir koji u slucaju bilo kakve promene telefona nema nikakvu primenu.
 
To je verovatno zbog zaštite korisnika, i bankarska aplikacija je vezana za telefon, kad ga menjaš moraš ponovo do banke...
 
Uf,da prostis ,golo sranje.To bi trebalo da radi medjutim nije to uredjeno ni malo,ako si dobio jednom kodove,potvrde identiteta,qr kod pa normalno da bi trebalo da se moze ulogovati prostim skeniranjem ili rucnim unosenjem ,medjutim ovo je bas bez veze uradjeno,nema neke prakticne primene ako svaki put moras zbog gluposti ici u postu i uzimati drugi papir koji u slucaju bilo kakve promene telefona nema nikakvu primenu.
A šta ako se neko domogne tvog telefona ili neki drugi nepredviđen problem ?
 
Moj komšija je promenio mobilni, a nije napravio backup. Isto smo probali da skeniramo prvobitni QR kod ali neće, pa je u pošti uzeo novi. Verovatno su ti kodovi jednokratni.
Sve dok je taj prvi telefon u životu može da se napravi BackUp eID naloga na ConsentID.

Nema potrebe da se ide u poštu po nove parametre ❗
Pa da izvadim onda nove parametre u posti za consentc id?Ne mogu da verujem da mi izbacuje non stop nevazeci id i gresku
Ako niste napravili BackUp onda morate ići u poštu po nove parametre.
Uf,da prostis ,golo sranje.To bi trebalo da radi medjutim nije to uredjeno ni malo,ako si dobio jednom kodove,potvrde identiteta,qr kod pa normalno da bi trebalo da se moze ulogovati prostim skeniranjem ili rucnim unosenjem ,medjutim ovo je bas bez veze uradjeno,nema neke prakticne primene ako svaki put moras zbog gluposti ici u postu i uzimati drugi papir koji u slucaju bilo kakve promene telefona nema nikakvu primenu.
Baš zbog toga da se nejde 100x u poštu po nove parametre, postoji opcija "Napravi rezervnu kopiju naloga (BackUp)"
A šta ako se neko domogne tvog telefona
Taj neko ne zna PIN kod za ulaz u ConsentID

Molba nemojte stavljati datum rođenja :ideja: ::svaka cast::
ili neki drugi nepredviđen problem
Opet po četvrti put kažem napravi se BackUp i sačuva se na USB Flash memoriju, Claud ili na e-mail.
 
Ili ako imate čipovanu ličnu kartu i znate koji joj je Pin i koristite čitač lične karte,onda preko svog naloga na e-upravi izdate sebi nove parametre bez odlaska u poštu. Da ne preterujem možda?
 
Ili ako imate čipovanu ličnu kartu i znate koji joj je Pin i koristite čitač lične karte,onda preko svog naloga na e-upravi izdate sebi nove parametre bez odlaska u poštu. Da ne preterujem možda?
Naravno to se podrazumeva 🙂 (Mada iskreno ako se već ima potpus na čipu ne mora da se koristi i ConsentID)​

Ali tu ima jedan mali problem: kvalifikovani elektronski potpis važi dve godine i kada istekne ne može da se izdaju novi parametri za eID nalog (Za tu opciju onda mora da se ode u MUP po novi potpis koji opet važi dve godine).
 
Naravno to se podrazumeva 🙂 (Mada iskreno ako se već ima potpus na čipu ne mora da se koristi i ConsentID)​

Ali tu ima jedan mali problem: kvalifikovani elektronski potpis važi dve godine i kada istekne ne može da se izdaju novi parametri za eID nalog (Za tu opciju onda mora da se ode u MUP po novi potpis koji opet važi dve godine).
Dve ili pet ? Meni jos uvek radi logovanje preko LK na eupravu a mislim da sam isao pre oko 3-4 godine po parametre. Ili 2 godine vazi samo sertifikat za potpis, a za logovanje traje duze ?
 
Dve ili pet ? Meni jos uvek radi logovanje preko LK na eupravu a mislim da sam isao pre oko 3-4 godine po parametre. Ili 2 godine vazi samo sertifikat za potpis, a za logovanje traje duze ?

Lična karta​

Svaka lična karta važi 5 godina

Sertifikat za Kvalifikovani elektronski potpis

Važi 5 godina

Napomena​

Svakom obnovom lične karte se produžava i sam sertifikat za kvalifikovani potpis (Ako želite da čekate 5 godina i ako vam nije toliko bitan taj potpis možete da čekate da vam dođe vreme za obnovu lične, ako vam je baš baš bitan onda kada istekne 2 godine odete u MUP i obnovite sertifikat).

POSTUPAK OBNAVLJANJA SERTIFIKATA

Preduslov za obnavljanje sertifikata korisniku je da korisnik ima važeću ličnu kartu sa čipom i važeći Ugovor. Korisnik zahteva obnavljanje sertifikata u slučaju da je istekao rok važnosti sertifikata ili je do isteka roka važnosti sertifikata ostalo šest meseci ili manje. Obrazac zahteva za obnavljanje sertifikata korisnik dobija od službenika registracionog tela ili preuzima ovde.
Korisnik je fizičko lice kome se pruža usluga izdavanja kvalifikovanog elektronskog sertifikata.
Registraciono telo je organizaciona jedinica izdavaoca sertifikata ovlašćena za vršenje poslova registracije korisnika, odnosno organizaciona jedinica MUP-a nadležna za izdavanje ličnih identifikacionih dokumenata.
Aktivacioni podatak je korisnički PIN, koji korisnik dobija u zaštićenoj koverti prilikom preuzimanja lične karte sa čipom.

Postupak obnavljanja sertifikata se sastoji od sledećih koraka:

1. Korisnik predaje službeniku popunjen i svojeručno potpisan Zahtev za pružanje usluge izdavanja i obnavljanja kvalifikovanih elektronskih sertifikata - Obrazac 1. (u daljem tekstu „Zahtev za obnavljanje sertifikata“) sa zaokruženim brojem ispred opcije „Obnavljanje sertifikata“, odnosno brojem 2.

2. Službenik na osnovu primljenog Zahteva za obnavljanje sertifikata započinje proces obnavljanja sertifikata, pri čemu u predviđeno polje unosi e-mail korisnika iz zahteva, ako je korisnik u zahtevu naveo da je potrebno u sertifikat upisati e-mail.

3. U procesu obnavljanja sertifikata neophodno je uneti aktivacioni podatak (PIN) koji je poznat samo korisniku.

4. Potrebno je omogućiti korisniku, da u procesu obnavljanja sertifikata u koraku koji zahteva unos PIN-a, sam unese svoj PIN.

5. Nakon upisa sertifikata u čip lične karte službenik korisniku predaje ličnu kartu, a Zahtev za obnavljanje sertifikata odlaže na čuvanje. Na ovaj način je završen postupak obnavljanja sertifikata.


Koji je rok važnosti kvalifikovanih elektronskih sertifikata?
Kvalifikovani elektronski sertifikati se izdaju sa rokom važnosti od 5 godina.


U kom slučaju se sertifikat izdaje sa rokom važnosti kraćim od 5 godina?
U slučaju da je u trenutku izdavanja sertifikata do kraja važnosti lične karte ostalo manje od 5 godina, sertifikat se izdaje sa periodom važenja kraćim od 5 godina, odnosno sa rokom važenja lične karte.


Šta se dešava kad istekne period važnosti sertifikata, da li se lična karta mora zameniti?
Ukoliko je lična karta i dalje važeća, a izdata je posle 18.08.2014. godine nije potrebno menjati ličnu kartu kada istekne važnost sertifikata, već treba podneti zahtev za obnavljanje sertifikata, pri čemu se u postojeću ličnu kartu upisuje novi sertifikat. U slučaju da je lična karta izdata pre 18.08.2014. godine potrebno je zameniti ličnu kartu, a zatim podneti zahtev za izdavanje sertifikata.
 
Nazad
Vrh