E-Agrar

Imam jedno pitanje za burazera, posto se na njega vodi gazdinstvo. Nije u mogucnosti da skine Consent ID jer ima Huawei telefon koji ne podrzava play prodavnicu. Sta da uradi da bi instalirao aplikaciju na svoj telefon?
 
Evo da javim da sam konačno uspeo da se prijavim na Eupravu sa kvalifikovanim elektronskim sertifikatom,tj prijava kompjuterom sa čitačem kartica.
Pošto sam tek danas išao u MUP da podignem novi pasoš dao sam im LK i rekao da je PIN blokiran pri čemu su mi usmeno rekli koji je novi pin (najnoviji:)) ,ovaj je prilikom prijave prošao odmah za razliku od prethodnog...
Znači nešto nisu prošli put odradili kako treba ::jako_besan::
Ispunio sam i zahtev za deblokadu PINa lične karte koji sam skinuo sa sajta MUPa ali mi ga nisu tražili prilikom deblokade.
Po meni je ovo bolje ,komfornije i preglednije rešenje u odnosu na prijavu putem mobilne aplikacije gde se mora kucati šestocifreni pin u ConsentID aplikaciji koja je dobra jedino za teren mada treba nišaniti u telefon pogotovo ako se prijava vrši na telefonskom pretraživaču:haha:
 
@savosi
Naravno da su zeznuli prvi put sa PIN kodom, to nije prvi takav slučaj.
Moj savet je da aktiviraš sertifkat u klaudu i da koristiš aplikaciju Consent ID za prijavu, po meni je mnogo komfornije ne moraš da stavljaš svaki čas Ličnu kartu u čitač. Ja imam sve sertifkate ali od kada je moguće koristiti sertifikat u klaudu za eUpravu samo njega koristim čekam da se omogući još pristup na ePoreze.
 
А ка' ће ово чудо од еАграра да проради?

Ја сам личну са чипом добио, добио и тај сертификовани потпис/сертификат, инсталирао "Траст Еџ", па и онај "Челик", а "Визуал Ц++" стоји од раније.

Има ту једна фора - "Челик", када га покренем са све личном у читачу, не показује ми никаве податке, али "Траст Еџ" показује да има неке две ставке (не сећам се тачно - да л' је једно просто идентификација. да сам ја - ја и друго ваљда мој електронски потпис), све мојим именом које се помиње у њима.

Користећи "Фајерфокс" (не "Хром", како неко рече да је боље) браузер на компу, регистровао сам се на неком .gov сајту (мислим еУправа) и било ми је понуђено да се региструјем уз помоћ тог сертификованог.... андрака и стварно је после клика на тај тастер и уношења ПИН-а личне карте у прозорче које се појавило, у левом крају нове странице која се отворила, појавило се моје име и презиме са све и-мејлом кога сам тражио да се стави у личну карту.

И онда гледам шта ја ту по сајту могу да погледам као регистровани корисник, ал' нешто нисам нашао. Чак нисам наилазио ни на оно што је поменуо Добродол, да се одабере место одакле сам.

И онда рекох, да видим да ли сам се заиста регистровао, па сам поново почео процес регистрације, али ми је изашло обавештење да већ постоји корисник са тим именом и презименом и осталим подацима. Рек'о бих због тога да сам ипак регистрован и сачекаћу да дође моменат да се ту појави нека функционалност, да видим шта се са тиме ради.
 
@Зорге
Ако успеваш да се пријавиш на портал еУправа са Личном картом завршио си посао, налог ти је активан, остаје само да провериш ако хоћеш своје податке из разних регистара они се налазе на порталу, када се пријавиш идеш на на своје име и презиме у десном горњем углу па онда на Моји подаци
 
Видећу да се улогујем на еУправу сутра-прекосутра, док већ "корисно користим лепо време". Некако ме је све то мало исфрустрирало, па нисам био нешто жељан да се бакћем са тиме више него што сам.... морао.
 
Od trenutka kada se registruješ na e upravi mora proći neko vreme sat, dva, tri kako kad i dobiješ poruku da si registrovan i tek tada možeš ulaziti na e upravu i koristiti je.
 
Tako je. Niko se još nije prijavio na e agrar jer nepostoji. Samo malo upozorenje svima vama koji hrlite da se registrujete, vodite računa o tim e-mail adresama jer će vam tu stizati sva obaveštenja o e-upravi kao i većina zaduženja koja imate prema državi. Da ne bude posle, ups nismo znali da smo dužni za to i to...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Mejl adresu za obavestenja mozes promeniti kada hoces (mada npr. porez dolazi u inbox na sajtu, ne na mejl), a mejl koji dajes prilikom registracije se koristi kao korisnicko ime i to se ne moze menjati, osim da trazis da ti obrisu ceo nalog i da ga napravis ponovo, posaljes sliku pasosa ili licne karte na njihov mejl i obrisu. Ja sam to uradio pre par dana jer mi je nalog bio klot od ranije a nisam znao lozinku za tu staru mejl adresu koja mi je bila kao korisnicko ime i nisam hteo da mi ona ostane kao korisnicko ime i napravio novi nalog. PS uvek treba podesiti opcije zaboporavak mejl adrese u slucaju zaboravljene lozinke.
 
Poslednja izmena:
Juce je ministarka rekla da od danas do 24marta isplacuju subvencije za 2022godinu a da od 1 aprila krecu isplate subv. za tekucu 2023 godinu...nije napomenula koje subv.
Ako se zaista cekalo na ovaj e agrar subvencije ce biti verovatno negde na jesen
 
@savosi
Naravno da su zeznuli prvi put sa PIN kodom, to nije prvi takav slučaj.
Moj savet je da aktiviraš sertifkat u klaudu i da koristiš aplikaciju Consent ID za prijavu, po meni je mnogo komfornije ne moraš da stavljaš svaki čas Ličnu kartu u čitač. Ja imam sve sertifkate ali od kada je moguće koristiti sertifikat u klaudu za eUpravu samo njega koristim čekam da se omogući još pristup na ePoreze.

Sertifikat u klaudu sam aktivirao odmah pri aktivaciji sa Consent ID,sada se prijavljujem u zavisnosti šta mi je pri ruci LK ili mobilni telefon :)
Ne znam na šta tačno misliš što se tiče ePoreza,ali i sad postoji mogućnost uvida u trenutno stanje po pitanju poreza na zemljište,PIO,zdravstveno,registrovano oružje u rubrici Moji podaci-Poreska uprava RS-Novi zahtev.
 
Juce je ministarka rekla da od danas do 24marta isplacuju subvencije za 2022godinu a da od 1 aprila krecu isplate subv. za tekucu 2023 godinu...nije napomenula koje subv.
Ako se zaista cekalo na ovaj e agrar subvencije ce biti verovatno negde na jesen
Јесте рекла је између осталог да иду и директна давања за биљну производњу ,само сад раде прерачунавања и калкулација и још не знају који ће бити тачан износ.Мислим да ће бити негде између 4 и 6 хиљада по ха а пошто су дали они црвену јесенас може лако да бидне и 5 😀
 
Evo i ja da se pohvalim. Bio juče u pošti, dao LK na uvid, rekao mail adresu i dobio onaj čuveni papir. A posle mi na mail stigla i poruka da prijavim lozinku.
E sad šta treba dalje da radim na mom računaru. Molio bih nekoga da u par koraka 1. 2 . 3 .. ukratko napiše šta radom i šta gde kucam. Bilo je ovde dosta pisanija ali ja sam to čitao i samo se sludio, pa sad znam manje nego pre mesec dana. Razumeo sam da još E agrar nije proradio ali ovo je priprema kad proradi, da mogu u njega sve unositi. Jer ja posle ove radnje, mogu ući u E-upravu i videti sve moje obaveze za porez, odvodnjavanje...? Da vidim ove naše mlade snage na delu.
 
Nazad
Vrh