E-Agrar

>>>Zahtev možete da menjate sve dok ne bude pisalo Prihvaćen ili Poslat na isplatu<<<

ako sam dobro razumeo, ja ako podnesem zahtev i ako oni to prihvate pre nego sto mi verifikuju nove parcele iz ugovora, onda ja vise ne mogu da ubacujem nove parcele jer je onda vec kasno?
 
Sve parcele koje obrađujete bilo u svom vlasništvu ili kao zakup, treba da budu prijavljene u eRPG-u.

U toku je rad na izmeni Zakona o poljoprivredi i ruralnom razvoju u pogledu propisivanja osnova za korisćenje zemljišta za dobijanje subvencija.

Novina se odnosi na to da se poljoprivrednicima koji nemaju dokaz o vlasništvu, niti ugovor o zakupu, dozvoli da se upišu u eRPG na osnovu posebne izjave overene kod notara pod punom krivičnom i materijalnom odgovornošću, kojom garantuju da je navedena parcela ona koju baš oni obradjuju što će i dokumentovati nadležnim inspekcijama kada dođu u proveru.


Izjava će važiti Dve godine.

Taj deo znam…
Moje pitanje je ko snosi posledice kad se utvrdi da onaj ko dize subvencije ne radi? Tj jel sam ja kriv sto vlasnik ne da ugovor?

Problematika nije jednostavna, meni se ne zamera ni sa kim, ako ja prijavim sa izjavom onda cu sa njim doci u konflikt i ma sta dokazao, iz inata ce je dati drugom.. tako da mi je pametnije da se ne svadjam, ako ja imam neke sankcije sto mi on ne da da je prijavim ja bi od toga odustao, zato pitam…
 
Da li si siguran da on nije prijavio tu njivu na sebe ili nekog drugog?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Sve parcele koje obrađujete bilo u svom vlasništvu ili kao zakup, treba da budu prijavljene u eRPG-u.

U toku je rad na izmeni Zakona o poljoprivredi i ruralnom razvoju u pogledu propisivanja osnova za korisćenje zemljišta za dobijanje subvencija.

Novina se odnosi na to da se poljoprivrednicima koji nemaju dokaz o vlasništvu, niti ugovor o zakupu, dozvoli da se upišu u eRPG na osnovu posebne izjave overene kod notara pod punom krivičnom i materijalnom odgovornošću, kojom garantuju da je navedena parcela ona koju baš oni obradjuju što će i dokumentovati nadležnim inspekcijama kada dođu u proveru.


Izjava će važiti Dve godine.

Cime ce dokumentovati??
 
Taj deo znam…
Moje pitanje je ko snosi posledice kad se utvrdi da onaj ko dize subvencije ne radi? Tj jel sam ja kriv sto vlasnik ne da ugovor?

Problematika nije jednostavna, meni se ne zamera ni sa kim, ako ja prijavim sa izjavom onda cu sa njim doci u konflikt i ma sta dokazao, iz inata ce je dati drugom.. tako da mi je pametnije da se ne svadjam, ako ja imam neke sankcije sto mi on ne da da je prijavim ja bi od toga odustao, zato pitam…
Mislim da ove godine nećeš imati sankcije. Narednih godina će se potencirati da se što veći % parcela prijavi u eagrar a kako će nam se to obiti o glavu u budućnosti tek ćemo da vidimo.
 
Срђо имам питање супруга ми је у очевом газдинству наследила је 4 хектара земље оставинска је прошла али није заведено у катастру поднели захтев слали примедбе али није заведено па ме посаветуј како да ставим у е аграр Очево газдинству смо чланови и ја и супруга Х вала унапред
 
Cime ce dokumentovati??
Posebna izjava koja se mora overiti kod Notara i ona će važiti dve godine.

(Čim izađe biće objavljena).

Taj deo znam…
Moje pitanje je ko snosi posledice kad se utvrdi da onaj ko dize subvencije ne radi? Tj jel sam ja kriv sto vlasnik ne da ugovor?

Problematika nije jednostavna, meni se ne zamera ni sa kim, ako ja prijavim sa izjavom onda cu sa njim doci u konflikt i ma sta dokazao, iz inata ce je dati drugom.. tako da mi je pametnije da se ne svadjam, ako ja imam neke sankcije sto mi on ne da da je prijavim ja bi od toga odustao, zato pitam…
Sankcije snosi sam vlasnik te parcele a ne vi kao korisnik (Vi se tu ništa ne pitate i nema čega da se plašite).


Pa i ako inspekcija dođe i kod vas vi jednostavno kažete tako i tako stoji stvar (On ne želi da mi da Ugovor i to je to, razlog što ne želi da mi da neće da mi kaže).​

 
Срђо имам питање супруга ми је у очевом газдинству наследила је 4 хектара земље оставинска је прошла али није заведено у катастру поднели захтев слали примедбе али није заведено па ме посаветуј како да ставим у е аграр Очево газдинству смо чланови и ја и супруга Х вала унапред
Imate tri mogućnosti:

Nije uređeno u Katastru (Vlasništvo nije u potpunosti uređeno u Katastru)

  1. Rešenje iz Ostavinske


Šta je sve potrebno od dokumentacije da se postavi privremeni nosioc Poljoprivrednog Gazdinstva

  1. Izvod iz Matične knjige umrlih trenutnog nosioca
  2. Izjava svih članova domaćinstva sa imenovanjem privremenog nosioca (Izjava Prilog 4)


Šta je sve potrebno od dokumentacije da se promeni nosioc Poljoprivrednog Gazdinstva

  1. Izjava novog nosioca da prihvata da bude nosilac (Izjava Prilog 5)
  2. Izjava svih članova da su članovi domaćinstva novog nosioca (Izjava Prilog 2)
  3. Potvrda iz banke ili ugovor o otvaranju namenskog računa
 
>>>Zahtev možete da menjate sve dok ne bude pisalo Prihvaćen ili Poslat na isplatu<<<

ako sam dobro razumeo, ja ako podnesem zahtev i ako oni to prihvate pre nego sto mi verifikuju nove parcele iz ugovora, onda ja vise ne mogu da ubacujem nove parcele jer je onda vec kasno?
Da dobro ste razumeli ::super::



Vi nove parcele možete slobodno da dodajete u vašem eRPG (Niste ograničeni) ali što se tiče subvencija na ePodsticaji to tek sledeće godine dobijate i za te nove (Pod uslovom da vam je zahtev Prihvaćen ili Poslat na Isplatu, ako vam je i dalje Primljen ili U radu možete da Izmenite zahtev i ulaze vam i te nove parcele).



Tehnički kada vam je zahtev Prihvaćen ili Poslat na isplatu to je to što se tiče subvencija za ovu godinu dobijate samo za one što ste prijavili.

 
Кад се измени захтев и стоји измењен да ли и он иде после на примљен или у раду или се то прескаче на прихвћен и послат на исплату.Први дан је поднешен па измењен и даље стоји као такав.
 
Кад се измени захтев и стоји измењен да ли и он иде после на примљен или у раду или се то прескаче на прихвћен и послат на исплату.Први дан је поднешен па измењен и даље стоји као такав.
Odmah ide U radu.

A da li će te parcele koje su kasnije verifikovane ući u refakciju za gorivo ili za seme?
Da
 
Da dobro ste razumeli ::super::



Vi nove parcele možete slobodno da dodajete u vašem eRPG (Niste ograničeni) ali što se tiče subvencija na ePodsticaji to tek sledeće godine dobijate i za te nove (Pod uslovom da vam je zahtev Prihvaćen ili Poslat na Isplatu, ako vam je i dalje Primljen ili U radu možete da Izmenite zahtev i ulaze vam i te nove parcele).



Tehnički kada vam je zahtev Prihvaćen ili Poslat na isplatu to je to što se tiče subvencija za ovu godinu dobijate samo za one što ste prijavili.

Znaci ispada da sam trebao da cekam zadnje dane da podnosim zahtev za subvencije , da bi mozda eventualno pre isteka roka oni meni prvo verifikovali nove parcele.
Da li se zahtev za subvencije moze povuci, pa se posle ponovo moze podneti, ako se kojim slucajem sve parcele verifikuju u roku za podnosenje subvencija?
 
Znaci ispada da sam trebao da cekam zadnje dane da podnosim zahtev za subvencije , da bi mozda eventualno pre isteka roka oni meni prvo verifikovali nove parcele.
Da li se zahtev za subvencije moze povuci, pa se posle ponovo moze podneti, ako se kojim slucajem sve parcele verifikuju u roku za podnosenje subvencija?
Ako se sve parcele verifikuju do 01.03.2024. možete da Izmenite zahtev i bukvalno vam te nove parcele ulaze na ePodsticaje, ako se ne verifikuju to je to (Dobijate samo za one što ste podneli zahtev)

Da li se zahtev za subvencije moze povuci, pa se posle ponovo moze podneti, ako se kojim slucajem sve parcele verifikuju u roku za podnosenje subvencija?
Koliko znam ta opcija ne postoji pa samim tim niste u mogućnosti to da odradite.
 
Poslednja izmena:
A kako bi rešili sledeću situaciju. Na jednoj njivi sam suvlasnik, jedan parcelni broj i u tom parcelnom broju jedan suvlasnički deo (2 kj) čiji sam ja vlasnik, i drugi suvlasnički deo čiji je vlasnik drugi suvlasnik. Moj deo je uveden u moje gazdinstvo, a za suvlasnički ne znam da li je i u čijem gazdinstvu. Dakle sad kod mene u eAgraru piše ovako: parcelni broj xyz, površina parcele 2ha 66ar 12m2, površina koja se obrađuje 11510/26612.

Letos mi je taj suvlasnik ponudio da kupim 1 kj od njegovog suvlasničkog dela, ja sam pristao, platio, i overili smo (u julu prošle godine) kod notara kupoprodajni ugovor. Sad je moj udeo u parceli 17265/26612. Porez za prenos apsolutnih prava je brzo stigao i njega sam odmah uplatio, ali uknjižba ugovora u katastru i dalje nije urađena bez obzira na moje brojne primedbe i molbe katastru da mi uknjiže tu nekretninu na moje ime.

Ako se desi čudo, pa katastar ipak do kraja roka za podnošenje zahteva za podsticaje uknjiži tu dodatnu površinu na moje ime, može li da da nastane specifičan problem kog ću sad opisati? Naime, da bih upisao dodatni novokupljeni deo parcele xyz, ja xyz moram da brišem iz eAgrara i da je ponovo upišem u eAgrar sa istim parcelnim brojem ali sa novom površinom koja se obrađuje od 17265/26612. To podrazumeva mogući problem oko verifikacije (npr. neće isteći rok za pravosnažnost rešenja o uknjižbi iz katastra do 01.03., ili npr. taj dodatni deo drugi suvlasnik nije brisao iz nekog gazdinstva ako je uopšte upisan u neko gazdinstvo - to stvarno ne znam) pa da onda zbog te verifikacije koja sigurno neće stići da se uradi do 01.03. od subvencija otpadne cela parcela xyz, znači da od subvencija izvisi i onaj stari deo koji je već bio u mom gazdinstvu (tj. 11510/26612 da propadne zbog dodatnih 5755/26612)?

I drugo pitanje, ako katastar i dalje ne uknjiži taj moj dodatni deo na moje ime, mogu li ja da ga prijavim u eAgrar preko opcije "Nije uređeno u Katastru (Vlasništvo nije u potpunosti uređeno u Katastru)", tako što ću prijaviti parcelu sa xyz parcelnim brojem i površinom koja se obrađuje od 5755/26612, i pored toga što parcelni broj xyz već postoji u mom gazdinstvu sa drugom površinom koja se obrađuje? Tj može li se u eAgrar više puta prijavljivati parcela sa istim parcelnim brojem ali različitim površinama koje se obrađuju? Da li bi možda ovaj način bio sigurniji da ne bih potencijalno došao u situaciju opisanu u prethodnom pasusu?
 
Nazad
Vrh