E-Agrar

Do kada je rok da se uzme PIN ? Ovi moji pominju kraj februara, ali nije valjda tako ? Moracu sutra da odem za uzmem...Znaci samo licna karta i email adresa ?
Za moj pojam to mora biti trajno. Šta sa novim mladim poljoprivrednicima koji će tek osnivati gazdinstvo. Ili npr. razbiješ telefon i šta onda? Moraš uzeti drugi telefon i mora nova instalacija Consenta, a ona ne prolazi sa starim papirom i QR kodom. Ako si napravio bekap, onda još i nekako (pod uslovom da se taj bekap čuva negde na nekom sajtu a ne u samom telefonu, jer rekosmo njega si razbio), ali koliko starijih ljudi ni ne zna da rukuje sa telefonom a da ne govorim o bekapima i sl... Zato za taj pin mora biti omogućeno uvek da se dobije (mislim da se ja pitam tako bi bilo).
 
@jjova
Uloguješ se,/
klik na plavog čovečuljka gore desno (tamo gde pre toga klikneš za prijavu)/
klik na "moji podaci"/
klik na "Министарство државне управе и локалне самоуправе" i otvoriće ti se padajući meni.

Onda idi redom i gledaj šta sve i gde imaju o tebi.
 
Хвала.
Мало сам гледао: фали ту доста тога (нпр из катастра - нема број парцеле, површина итд већ само да нешто постоји, нема задужења за порез) али је вероватно још у процесу прикупљања података. Са друге стране, има, на пример, података о регистрованим возилима којима су мењане таблице (значи подаци са старим таблицама).
 
Poslednja izmena:
Dukej, pa evo ovi moji...ne razumeju se u pametne telefone, tako da cu to sve ja umesto njih...Mama i nekako, tata bezi od inovacija, sve mu je to strano....
 
Po nezvaničnoj informaciji od juče i danas, od ljudi koji rade na e-agraru, nema od toga ništa do leta a i tad je pitanje dal će biti...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
@jjova
Uloguješ se,/
klik na plavog čovečuljka gore desno (tamo gde pre toga klikneš za prijavu)/
klik na "moji podaci"/
klik na "Министарство државне управе и локалне самоуправе" i otvoriće ti se padajući meni.

Onda idi redom i gledaj šta sve i gde imaju o tebi.
Tu ima samo knjiga rodjenih i knjiga vencanih xd.
 
И мени је тако изгледало али има, једва се види.
 
Gde ?.Kad kliknem na ''ministarstvo drzavne uprave i lokalne samouprave'' imam samo te dve opcije u padajucem meniju.Ja sam preko kompa ulogovan,ne koristim mobilni.
 
Аркадије, ја сам на тел и има као стрелица за падајући мени али се види мање од пола. Не знам како је на компјутеру, нисам пробао а и није ми близу да сад видим.
 
Ako se ide preko kompa moraš se prijaviti preko consenta ili preko lične karte,da bi video sve.
 
То је други ниво сигурности, ја сам се пријавио преко трећег. Можда у том другом нивоу немаш сва овлашћења.
Скроз десно, види се део стрелице. Код мене, са трећим нивоом заштите, је тако. Ту се добија падајући мени.
c1dd4ad2bdb309ee00bba034e164f39e.jpg

Овде где сам означио:
db57b529ed0112ace526a62b6623e6db.jpg
 
Poslednja izmena:
Inače da podelim moje iskustvo prilikom pravljenja ovog sr....
Ćaletu neko već krenuo da pravi to pa pošto nema smart tel onda su moje gazdinstvo krenuli. Napravili su profil na e-upravi meni je ostalo da instaliram ConsentID i ovo ostalo...
To je i došlo do zabune pošto sam slušao ćaleta koji je pokušao da mi objasni šta treba da radim jer ovi što su mu pravili objasnili mu i on je to razumeo :). Da sam lepo pročitao šta treba da se radi i radio sam od početka ne bi bilo problama. Ovako sam imao malo muke...

Kada sam dobo papir sa QR kodom pomislio sam da treba da ga skeniram aplikacijom za kodove jer nisam pazljivo pročitao uputstvo. Prilikom skaniranja bacio me je na sajt carefizz koji hmm gle kao slučajno za registraciju takodje koristi šestocifren broj kao i consentID. Pošto mi je ćale preneo da će mi trebati šestocifren broj registrovao sam se i nemisleći da to nije to. Po registraciji stize mi poruka da me ta ista kosta 300 i nešto dinara i da će svaka sledeća koju ću dobijati jednom nedeljno takodje koštati toliko. Misleći da nije moguće tako lako da ti neko uzme pare nisam se odjavi tako da mi danas stigla treća poruka što mu dodje nekih 1000 din. Čitajući malo po netu vidim da su takve prevare kod nas naravno apsolutno moguće i da niko ne radi ništa po tom pitanju. Tako da sam se ipak danas odjavio. Kad gledam telefonski račun na sajtu ne vidim nigde da je pomenuta usluga uračunata, ali videćemo kada mi stigne račun za ovaj mesec ....
Da li se još nekom desilo slično? Ne znam da li to sama aplikacija za QR kodove šalje na taj sajt ili taj kod koji se dobija na pošti to radi. Ako nekog ne mrzi, a pri ruci mu je kod neka ga skenira baš da vidim šta se dešava. (naravno nemoj te da se registrujete ako vas odvede na pomenuti sajt)
 
Poslednja izmena:
Registrovao si se na vas servis, mislim da ce i dalje naplatiti. Ako ti i pravi racun moraces da zoves operatera da ti blokira vas servise.

Neces moci parking da placas i tako to.
 
Moj tata je jednom tako kliktao sta je stigao i dosao mu racun veci oko 1000 dinara i nazvao sam operatera i odmah su videli o cemu se radi i odjavili su ga sa tog servisa.
 
Nazad
Vrh