E-Agrar

Pitanje za Srdjan01 kako da umanjim povrsinu na parcelama Hvala
Umanjuješ zbog izgrađenog objekta na parceli, proširila se obližnja šuma na parcelu i sličnih stvari?

To i mene dosta kolega pita kako se radi jer su se mnogi uplašili kad su krenule priče da je neko kod nas otišao u pasivan status zbog velike kamare na njivi, proširenog salaša na uštrb njive, i sl. (nisam proveravao koliko su utemeljene te priče)...
Nikom nije jasno gde se ta umanjena površina upisuje, pod "površina koja se obrađuje" ili pod "površina pod kulturom"?
 
Упишеш је под површином под културом тј.умањиш је за онолико колико мислиш да треба.На крају ћеш имати укупну површину која се обрађује и која је под културама две различите цифре
 
Pa logicno je da se upise pod povrsina koja se obradjuje, a samim tim ce biti i indenticna povrsina pod kulturom i toliko je upisati.
 
Umanjuješ zbog izgrađenog objekta na parceli, proširila se obližnja šuma na parcelu i sličnih stvari?

To i mene dosta kolega pita kako se radi jer su se mnogi uplašili kad su krenule priče da je neko kod nas otišao u pasivan status zbog velike kamare na njivi, proširenog salaša na uštrb njive, i sl. (nisam proveravao koliko su utemeljene te priče)...
Nikom nije jasno gde se ta umanjena površina upisuje, pod "površina koja se obrađuje" ili pod "površina pod kulturom"?
Površinu pod kulturom smanjiš za tu kvadraturu.

Da bi se smanjila površina koja se obrađuje mora parcela da se obriše pa ponovo da se dodaje, ako je parcela od člana trebaće izjava i lična karta člana.
 
Nisi ti mnogo pogrešio, ali fora je šta u eAgraru može da se upiše. Jer npr. ako je na parceli napravljen neki objekat (a nije ucrtan u katastru) logično je da tu ne može ni da se obrađuje površina a ne samo da će za toliko biti manje kulture. Al' eto, moramo se prilagođavati eAgraru kad već on neće da se prilagodi korisnicima... npr. eAgrar i plodouživanje - ::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::
 
Pokusavao sam da ubacim ugovor o zakupu overen kod notara, na tom ugovoru imam 10 parcela od tiih 10 je proslo 7 parcela na ostalih tri su mi oznacene sa crvenim znakom i da treba neka dopuna kad udjem u parcelu i kliknem da dopunim izlazi mi ovo:

Допуни податке о парцели​

Потребно је да се изврши измена или допуна информација у складу са позивом који Вам је послат. Изаберите власника парцелe:
Zemlja clana
Zemlja nosioca treba da izaberem
 
Погледајте моју поруку од прошле седмице. Став Министарства прошле године је био да се површине парцела не мењају већ да се површина која се не обрађује не уноси, тј. да површина под биљним културама буде мања од површине која је наведена да се обрађује.
 
Uradio sam ugovor sa vlasnikom parcele koji ima svoj udeo 10/15. Kako odredjujem kolika je to površina da prijavim parcelu. Sa drugim i trećim suvlasnikom nemam ugovor jer njihovo neradim.
 
Površinu pod kulturom smanjiš za tu kvadraturu.

Da bi se smanjila površina koja se obrađuje mora parcela da se obriše pa ponovo da se dodaje, ako je parcela od člana trebaće izjava i lična karta člana.
Ne mora da se obrise.
Ako je vlasnik parcele nosilac poljoprivrednog gazdinstva, onda je jednostavnije da se obrise i ponovo unese sa ispravkom obradive povrsine, ali ako je parcela od zakupa ili od clana, onda je jednostavnije da se samo klikne na tu kulturu na toj parceli, da se ide na opciju izmene, i da se smanji povrsina.
Na zbiru ce onda stajati da postoji deo povrsine pod kojim nema kulturu, ali koga to nesto mnogo i briga... Taj deo ne ide u epodsticaje.
 
Ja mislim da su neke stvari ovde napisane pogrešno. Napisaću kako sam ja razumeo:
Nis Agro Kartica i eAgrar nisu povezani. Ako kupujete gorivo na NIS-ovoj pumpi i date Agrokarticu imate samo popust. Tek kad date svoj JMBG ili BPG, onda se povezuje sa eAgrarom i možete da vidite račune za refrakciju. Kad podnosite zahtev, kliknete na račune za koje hoćete, povežete ih sa parcelama i to je to. Valjda tako ide, ja još nisam podneo zahtev. Možete vi da uzmete i 1000 litara ako imate 2ha, ali samo ćete imati osnovni popust, a refrakciju tražite za onoliko koliko imate hektara.
Bas tako,ja sam uzimao gorivo bez upisivanja jmg na aplikaciji agro kartice stoji podatak o sipanju a na e-agraru nema racuna
 
NIS i eAgrar su i tekako povezani (Ministarstvo i NIS)

Agro kartica je povezana sa vašim Brojem Poljoprivrednog Gazdinstva (Nemate potrebe da dajete JMBG i BPG ako imate agro karticu već je dovoljno da date QR kod ili samu karticu)

Maksimalno je 100 litara i preko toga ne može (Sam sistem ne dozvoljava da se prođe ta cifra) možete vi i dalje da kupujete ali po redovnoj ceni i sami računi više ne ulaze u eAgrar (Refakcija).
Zasto onda kod mene nema racuna u e-agraru?Sipano je na tri pumpe,znaci nije do njih....
 
Komšija je pre 2 dana sipao 400 litara. Ima u gazdinstvu 2.37ha
Na kasi uredno gurnuo (dizvinite) Agro karticu i platio svih 400 litara po 179 dinara. Nije davao nikakve dodatne podatke. Evo, čekamo. Za sada ništa novo, na eAgraru nema tih računa još uvek. Videćemo.
Moje mišljenje je da će se ovde (bar za sada) stvari odvijati kao i sve u zemlji Srbiji. Neće se ništa blokirati, moći će da se sipa koliko god hoćeš, kao i do sada. Međutim, dal će kasnije biti posledica... Eee, to ni vesela ministarka trenutno ne zna
To be continued...
 
Nazad
Vrh